Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek létezik a karma?

Szerintetek létezik a karma?

Figyelt kérdés
Aki jot vagy rosszat cselekszik valakivel az visszakapja valaki mástól, vagy az élettől?

2017. febr. 7. 21:52
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Ilyen formában mint amit a válaszolók leírtak nem is létezik. Arról meg szokjunk már le 2017-ben hogy csak abban hiszünk amit be tudtak bizonyítani. Rengeteg olyan dolog van amiről csak sejteni lehetett a létezését 50-100 évvel ezelőtt, ma meg már bizonyítani is tudjuk. Ezzel nem azt mondom, hogy mindenben hinni kell amit fizikailag nem tudtak bizonyítani, nem kell kiforgatni a szavaimat, csak ha ennyi az érv, az szerintem édeskevés.
2017. febr. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

#11: Gondolom te sem hiszel abban, hogy én egy rózsaszín elefánt vagyok, aki az ormányával írja ezeket a sorokat. Naugye.

De, elég nagy érv, hogy nem tudták bizonyítani. És nem azért, mert csak emiatt hiszek el valamit. Hanem azért, mert tényleg nincs semmiféle bizonyíték a karmára. Egyszerűen régen páran kitalálták, elmesélték és sokan elhitték. Pont úgy, mint a rémtörténeteket. 2017-ben inkább túl kéne lépni a babonákon.

Rengeteg embert ismerek, akik jó lelkűek, segítőkészek voltak és szenvedés lett az életük. Hol volt a karma? Ja, tudom, majd a másik életükben... Ez alapján, add nekem minden vagyonod.

2017. febr. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
12. Ez ennél komplikáltabb, mint hogy jó emberek de szegények, gazdagok de utálatos emberek= nincs karma, még jó hogy nem ilyen "bonyolultan" működik a világ.
2017. febr. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

#13: Nem olyan komplikált ez. Anno az emberek magyarázatot akartak keresni a dolgokra és vigaszt. A legtöbb vallás próbált a hatalom szempontjából könnyen irányítható kezesbárányokat gyártani, ezért a vallások többsége jó és engedelmes embereket nevel.

Hol írtam, hogy jó emberek, de szegények vagy gazdagok, de utálatosak? Sehol.

Oké. Akkor mondj bármi érvet a mellett, hogy miért létezik a karma.

Apropó: Ugye, hogy nem hiszed el, hogy rózsaszín elefánt vagyok?

2017. febr. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

14. Most nem a vallási részéről beszélek, tisztában vagyok, hogy mi céllal vezették az egyházakat.


"Hol írtam, hogy jó emberek, de szegények vagy gazdagok, de utálatosak? Sehol. "


Ezt én írtam példának.


Én nem vagyok semminek sem a szakértője, nincs akkora tudásom, hogy pontosan és hitelesen vissza tudjak adni bármit, de nem is én írok ezekről a témákról könyveket, a választ nem egy netes random embertől kell várni, hanem jó helyen kell keresni, ha meg nem érdekel ilyen szinten, hogy utána keress, akkor nincs is miről beszélni.

2017. febr. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

#15: A karmáról nem lehet vallási rész nélkül beszélni, mivel a vallásokban bukkant fel először. Mintha a keresztény Istenről beszélnénk a kereszténység nélkül. A dolgok nem úgy működnek, hogy a dolgokat cáfoló részeket ignoráljuk, aztán a dolgot kijelentjük igaznak.

Hol van az a jó hely, ahol keressek? Csak mert olvastam róla elég sokat, de hangzatos nagy szavakon kívül, semmi épkézláb dolgot nem nyújtottak az olvasottak. Megértem én, hogyha valaki ezeknek a dolgoknak bedől, de ha egy érvet sem tudsz a dolog mellett felhozni, akkor mégis miért hiszed el?

2017. febr. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!