Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Lelki problémák miatt félbehag...

Lelki problémák miatt félbehagynád/szüneteltetnéd a tanulmányaid?

Figyelt kérdés

Komoly önértékelési zavarom van, már magam sem tudom ki vagyok és mit akarok az élettől. Arra gondoltam, hogy passziváltatom magam az egyetemen, a passzív időszak alatt pedig felkeresek egy szakembert. Kissé így is elhúztam a tanulmányaim, főként munka miatt. Bár az is lehet, hogy tudat alatt kapunyitási pánikban szenvedek, és ezért tolok magam előtt a kötelezettségeket. Abban is biztos vagyok, hogy súlyos önbizalomhiányom van, mióta élek kisebbségi komplexusom van. Nem tudom azt sem, hogy jó irányt választottam-e az egyetemmel. Az is lehet, hogy a boldogtalanságom ettől független, attól tartok, hogy bármibe is kezdek a kezeletlen lelki problémák miatt tök mind1 mit csinálok, emiatt gondoltam a kihagyást. Talán túl sokat "agyalok"? Mindez felelősséghárítás lenne?


23/N



2017. febr. 8. 13:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez miatt biztos nem hagynám abba, ehhez nekem esetleg valami komolyabb ok kellene. Pénztelenség, szülő halála.

Szerintem is túlzásba viszed az agyalást. Most már kár azon agyalni hogy esetleg rossz egyetemen vagy, végezd el. Ne hagyd félbe. A következővel is így leszel. Ha most szünetelsz akkor abban a gélévben még többet agyalsz, és kitalálod hogy miért is nem jó ha befejezed. Életedbe egyszer tedd helyre az agyad és amit elkezdtél fejezd is be. Szerintem a problémák nsgy részét te idézed elő. Ne agyalj hanem tanulj, és éld az életed.

2017. febr. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Psycho ***** válasza:

Kérdés mennyi idő van hátra a képzésből? Ha ez régóta tart, és már csak 1-2 félév van, akkor biztos meg tudnád csinálni, hiszen odáig is eljutottál már! Másfelől szakemberhez a képzés alatt is tudnál járni, heti 1 alkalom akármi mellé belefér, viszont semmi garancia nincs arra, hogy egy félév alatt rendeződik minden. Elég jól átlátod a lehetséges szálakat, de kigubancolni őket valóban könnyebb segítséggel. Szerintem az legyen a végső megoldás, hogy emiatt halasztasz, de természetesen egyedül Te tudod mérlegelni, mennyire szenvedsz ezek miatt a dolgok miatt, a döntés a Tiéd.

Ha sok van még hátra, akkor persze elgondolkodtató, hogyha már most úgy érzed, nem jó helyen vagy. Ezt általában elég határozottan érzi az ember (én az első egyetememről kapásból már vizsgaidőszak előtt leléptem). Ha élvezed a kurzusok többségét, érdekelnek a témák, szívesen hallgatod őket / olvasol utánuk, akkor jó helyen vagy. :)

2017. febr. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Gyakori probléma és teljesen normális.

Mindenkinek vannak kisebb-nagyobb mélypontjai a tanulmányai során, de nem szabad feladnod. Ha már a zsebedben van a papírod, még mindig kacsingathatsz másfelé, de nyerj erőt valahonnan a befejezéséhez, hiszen nem véletlenül pont ezt kezdted el.

Ha most úgy érzed, jót tenne, egy félévet nyugodtan pihenj, menj el pszichológushoz, kirándulj, főzz!

Nyugi és sok sikert!

2017. febr. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
3 valahol egyetértek veled ebben a pihenj kirándulj passzív félévvel, egy átlag diáknak jót tenne ha kipihenné magát. Én is gondolkoztam rajta mert sok volt a munka+suli. De szerintem a kérdező meg teljesen elbizonytalanodna, végig agyalná az egész pihenőt. Inkább jobb terápia lenne ha még jobban lefoglalná magát, és nem lenne ideje.
2017. febr. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Sunshinedoll ***** válasza:

Én személy szerint nem passziváltatnám magam, de tisztában vagyok vele, hogy minden ember másmilyen. Ha te úgy érzed, a suli csak ront a mentális egészségeden, akkor foglalkozz az utóbbival jobban. De szerintem addig, amíg nem maga az egyetem a fő stresszforrás, lehet mellette terapeutához járni vagy akármi.

Mondjuk nekem a suli mindig is inkább menekülő út volt, mint stresszforrás, bármi bajom volt, az egyetembe fektettem bele a fölös energiámat, és tanultam állandóan, minden időm arra ment rá, így elvonta a figyelmem az épp aktuális gondjaimról, és nekem pl ez a mai napig sokat segít, ha mondjuk magánügyi gondjaim vannak vagy akármi, és az így szerzett tanulmányi sikereim mindig megugrasztják az önbizalmam meg az önértékelésem.

De, mondom, ahány ember, annyi út, ha te úgy érzed, nem tudsz a sulira koncentrálni, akkor azt csináld, ami neked személy szerint jó.

2017. febr. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem szabad, ebből sajnos nem 2 hét alatt lehet kimászni. Én hasonló helyzetben voltam, és a tanulásba öltem bele a depressziómat. Legalább ebben legyen sikerélményem... Én még tudtam is, hogy nem jó irányba választottam, és a diplomát soha nem fogom használni, de sebaj, ha elkezdtem, befejeztem.
2017. febr. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!