Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ez a "fura" érzés hamar...

Ez a "fura" érzés hamar elmúlik? Ti hogyan éltétek ezt meg?

Figyelt kérdés
Csütörtökön meghalt mamám.Több mint 1 éve kórházban volt,kb. 1 hétig haldoklott halála előtt.Sokat szenvedett szegény.Mikor megtudtam hogy meghalt nem sírtam, szinte megkönnyebbültem mert tudom hogy jobb így neki.Aznap éjjel sírtam csak az ágyban,azóta se.Viszont szinte folyton rá gondolok, a temetésre meg hogy mi lesz ez után,miért pont ő kapott ilyen szemét betegséget, pedig olyan jó ember volt,meg hogy engem felejtett el először ,mert én voltam a legfiatalabb unokája.A folytonos gondolatok miatt nem bírok úgy koncentrálni a suliban,és ha itthon tanulok akkor sem.Emiatt félek attól is hogy esetleg rontok majd.

2017. febr. 14. 13:46
 1/3 anonim ***** válasza:
87%

Őszintén sajnálom. Főleg, hogy "végig is élted" az elmúlását. A gyász furcsa folyamat, és sokféle érzés keríthet ilyenkor hatalmába. Amin most keresztül mész az is természetetes.

Hogy kinél meddig tart, azt nem lehet előre megmondani. Próbálj meg az emlékeid között szépeket is felidézni, az sokat segíthet. Sok erőt Neked!

2017. febr. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
79%
Őszinte részvétem! :'( Ez a gyászfeldolgozási folyamat. Nálad így zajlik le, pontosan nem lehet tudni meddig tart. Lehet, hogy 1 év, az is lehet hogy több... Attól is függ, hogy mennyire álltál hozzá közel. Ha nekem az anyai nagymamám halna meg, akkor nagyon megviselne, mert ő sokat segít, és velem is van és kis korom óta törődik velem. De ha az apai halna meg, azt még csak nem is sajnálnám, mert sz#rik a fejemre és bunkó is. Ettől is függ ez az egész. Hogy milyen kapcsolatban álltatok egymással és hogy te hogy kezeled a gyászt. Szerintem jól kezeled, így nem hidzem, hogy sokáig éreznéd így magad, ami miatt sose legyen bűntudatod!
2017. febr. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

A megkönnyebbülés természetes ha előtte szenvedett,ettől nem vagy bunkó,ha emiatt aggódsz.Vannak olyan emberek(például én is) akik először nem sírnak,és utána,amikor eszébe jutnak a vele átélt élmények,vagy ilyesmi,akkor sír. Ezután megy az élet,igaz hogy nélküle.Nem hiszek nagyon az okkultizmusban meg a sors erejében,meg mindenben,de lehet,hogy azért volt ilyen hosszú az eltávozás,mert még le kellett valamit/valamiket rendeznie,akár magában,akár mással.Biztos hogy nem te voltál az utolsó dolog,ami eszébe jutott,hisz a nagyszülőknek a legkisebbik gyermek az egyik legnagyobb öröme :)

A suliban ha mindig rá gondolsz akkor lehet az a gond,hogy nem mondtál ki/írtál le valamit,amit csak akkor tudsz elhagyni,ha kimondod.Én azt csinálom sok esetben,hogy magam elé képzelek egy pszichológust,és vele "beszélgetek". Ilyenkor a tudatalattid tesz fel neked kérdéseket,hidd el ott lesz az amit ki akarsz mondani!Vagy beszélhetsz bárkivel akit szeretsz,a te döntésed.Őszinte részvétem!

2017. ápr. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!