Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit csinálhat, hova fordulhat...

Mit csinálhat, hova fordulhat az ember ilyen esetben?

Figyelt kérdés
Épp csak hogy el tudok vegetálni a fizetésemből, félretenni egyáltalán nem tudok, nincs tartalékom. Nehéz fizikai munkát végzek, nagyon gyakran megsérülök, de sohasem merek hiányozni, mert nincs táppénz, és ha egy műszakot kihagynék, az hatalmas pénzkiesést jelentene. Az utóbbi 4-5 hónap alatt összejött minden, elhúzódó betegségek, sérülések, amiket nem tudtam kipihenni, most pedig volt egy komolyabb fejsérülésem, amire 1-2 hét ágynyugalmat írtak elő, de egyszerűen nem tehetem meg, hogy ezt betartom, mert ha nem megyek be dolgozni, akkor jövő hónapban nem lesz pénz lakbérre. Viszont nagyon félek, hogy munka közben rosszul leszek, mert érzem, hogy nagyon túlerőltetem magam. Barátaim, családtagjaim, akikhez fordulhatnék, nincsenek. Hogy lehet egy ilyen helyzetet megoldani? Ha esetleg annyira rosszul leszek, hogy kórházba kerülök, megúszhatom valahogy, hogy kitegyenek az albérletből?
2017. febr. 23. 14:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Keress gyorsan egy masik allast. Amikor leserul az ember annak jelentese van. Egy hetig agyban kell maradnod, lehet, hogy talalsz egy tizszer jobb allast azalatt. Peldanak mondom egy bolti eladokent is dolgozhatsz. Betanitanak, es megkapod majd a fizetesed a masodik honapban, addig megbeszeled a tulajjal, hogy mi a helyzet es talan nem dob ki. A nehez fizikai munkanak mindig az az eredmenye, ha nem maszol fel valami fonoki pozicioba, a vegen rosszul vegzed. Ha jol tudom az allam ad ingyen kepzeseket is. Vegezz el egyet, amivel majd magasabbra maszhatsz. Lathatoan neked tanulnod kene, es valami konnyebb munkat vegezni...mint peldaul konyvtaros, az is jo dolog, csak azt kell tudnod mi hol van vagy meg azt sem mert szamitogeped van es egesz vegig egy futott epuletben pihensz, azalatt pedig elvegezhetsz egy iskolat esti levelezon es magasabb pozicioba is mehetsz. Keresd a kiutat a nehez fizikai munkabol, mert ahogy irtad pihenesre lenne szukseged. Sok sikert.
2017. febr. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Feketén dolgozol? Olyan nincs, hogy nincs se szabadság, se táppénz, és még rendszeresen meg is sérülsz, bármiféle következmény nélkül, sőt, kirúgással fenyegetnek... ez úgy, ahogy van, törvényellenes.

Minél előbb kezdj el rendes munkahelyet keresni, kizárt dolog, hogy ne legyen arrafelé legalább 1-2 olyan gyár vagy üzem, ahova betanított munkásokat keresnek.

2017. febr. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nem feketén dolgozom. Van szabadság, de azt így nem adják ki, hogy akkor holnaptól 1 hétig nem jövök. Minimum 1 hónappal előre kell szólni. Táppénz viszont gyakorlatilag csak papíron van. Aki táppénzre megy, annak kitalálnak valami indokot, hogy miért nem dolgozik elég jól, és kirakják, kivéve ha eleget nyalizik, de én nem vagyok jó nyalizásban. Nekem elég sok tényleges hibám van, ami miatt kirakhatnak, mondjuk másoknak is, szinte mindenkinek, de én még ráadásnak sokszor vagyok beteg is, és ügyetlen vagyok. Több munkahelyre is ezért nem kellettem, pl. gyárba szalag mellé se vettek fel, mert túl lassú voltam a próbanapon. Ez ellen nem tudok mit tenni, gyerekkorom óta ilyen vagyok, bármivel is próbálkozom, ez van. De egyébként egészséges, dolgozni képes ember vagyok.

Diplomás vagyok amúgy, és 3 nyelvből van nyelvvizsgám, egy alap-, egy közép- és egy felsőfokú.

2017. febr. 24. 11:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!