Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van/Lesz valamilyen eredménye...

Van/Lesz valamilyen eredménye a feminizmusnak?

Figyelt kérdés

Nagy marhaság az egész, logikátlan indokokkal. Azt kéne belátni, hogy vannak az életnek olyan területei, amiben a férfiak jobbak, és vannak, amikben pedig a nők. De a nők - amellett, hogy az ő előnyeik miatt senki sem siránkozik - olyan dolgokban akarnak férfival egyenrangú lenni, ahol biológiai adottságok miatt nem lesznek egyszinten sosem.


Például amikor azt feltételezik, hogy indokolatlanul magasabb a férfiak fizetése. Nem, teljesen indokolt ilyen-olyan okokból. De ugyanarra a munkára, és ugyanolyan minőségű munkára a nők eddig is ugyanannyi fizetést kaptak, mint a férfiak. Kivéve, amikor béralku esetén - szintén biológiai adottságok miatt - nem elég bátrak a nők ahhoz, hogy sokat merjenek kérni.


Én például olyan szakmában dolgozom, amire a férfiak egyértelműen jobbak átlagban. Arra lennék kíváncsi, hogy a feminizmus vajon érintheti-e olyan mértékben a cégek által adott fizetést, hogy márpedig a férfi ne kapjon többet, mint a nő. (akkor is, ha egyértelműen jobb minőségű munkát végez, mert jobb adottságai vannak arra a munkára, pl nagyobb teherbírású, erősebb, bátrabb, és nem esik ki hónapokra szülés miatt)

Vagy hogy pl inkább egy nőt vennének fel, aki kevesebbet tud teljesíteni abban a munkában, mint én, de a nemek közti egyenlő eloszlásra törekedve mégsem engem választanának.


Szóval fog-e egy férfit negatívan érinteni a feminizmus ténylegesen, vagy csak beszélik-beszélik de igazából semmi haszna?



2017. febr. 25. 17:45
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 A kérdező kommentje:
40-es, te pedig gyúrjál, mert ha netán sikerrel járna az általad minden bizonnyal támogatott feminizmus, akkor nem fogod bírni vinni a nehézfegyvert az országhatárnál, ha esetleg kitörne a harmadik világháború, és besoroznák az egész népességet (beleértve téged) hadba, mint ahogy az 1. és 2. vh alkalmával (akkor még csak) a férfiakat. :D
2017. ápr. 2. 18:56
 42/61 anonim ***** válasza:

#Kérdező:

A huszonegyedik századi kiberháborúk, a drónfegyverek korában "besorozással" kapálózni elég nagy fokú tájékozatlanságra vall. Puszta kezi harc nem nagyon van már pár évszázada.


Gyúrok, csillagom. Kettlebell instruktor vagyok mellékállásban. Mesélj, te hány kilót emelsz heti négy alkalommal? Ja, hogy egyet sem? Értem.

Nem írom le, milyen diplomám van és mit keresek, de fogadásom van rá, hogy alattam vagy abban IS.


Honnan tudom? Onnan, baby, hogy a férjem, aki hasonlóan keres, kvalifikált és edzett, mint jómagam, nem veri a palávert a feminizmus ELLEN. Hiszen nincs miért frusztráltan csapkodnia. NEKI nincs.


További jó mulatást! Én eddig etettelek.

2017. ápr. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/61 A kérdező kommentje:
Alattad vagyok-e? Diplomás vagyok, és nettó 300-at keresek, ez nem rossz egy huszonévestől szerintem.
2017. ápr. 2. 19:08
 44/61 anonim ***** válasza:

#43

Alattam. Ez van.

2017. ápr. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/61 anonim ***** válasza:
Valamint a heti vasemelgetési átlagodról nem is nyilatkoztál. Nem véletlenül, szerintem ...
2017. ápr. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/61 A kérdező kommentje:
Ha nem kamuzol, akkor is csak egy kivétel vagy, ettől még az én helyzetem is jó, nem pedig frusztrált, ráadásul én még nem vagyok házas korban, kétlem, hogy a férjed 24 évesen önerőből ennyit keresett, az meg, hogy nem mond ilyeneket, persze hogy nem, mert nem akar konfliktust. Én sem mondanék ilyeneket a nőimnek, mert akkor soha nem jutnék p!nához, de itt lehet. Na jó, a tiedről már lemondhatok, de ez egy elviselhető veszteség. :D
2017. ápr. 2. 20:21
 47/61 anonim válasza:
Asszonyom kit érdekel ki hány kilóval edz. Istenem. Egy nőnél az ilyet nem értem. Értem hogy edz oké de amikor már egy nő úgy néz ki mint egy férfi ezt durva. Nem mondom hogy maga ilyen de nem tudom minek kell ilyen baromságot mondani egy nőnek hogy jaj te biztos kevesebbel nyomsz. Ur isten. Itt mindenki mondja a hülyeséget meg csak a veszekedés megy. És abban a kérdező biztos lehet hogy a válaszolók 99%a feminista nő. De kérdező neked egy kis felsőbbrendűség érzeted van a nőkkel szemben :D .
2017. ápr. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/61 anonim válasza:
Sajnos ebben a világban minden felborult. Ez a feminizmus is fölösleges. Csak beszólogatás megy itt is.
2017. ápr. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/61 anonim ***** válasza:

#39 "Mondjuk sírásó meg katona pozíciókat soha nem hoznak fel a feministák"

Katona nőkről akarsz beszélni? Beszélhetünk, bár akkor meg kell jegyezni, hogy a katonanőket leggyakrabban a saját társaik erőszakolják meg. Még ki is fejlesztettek nekik egy külön kis pisilőkét, hogy ne kelljen leguggolniuk, mert akkor sokkal védtelenebbek, -megint- a saját társaikkal szemben... Aztán időről időre kiszivárognak ijesztő történetek arról, hogy az ilyen katonanőket a feletteseik ráveszik a hallgatásra, mert ugye évekig tart, mire kiképeznek egy katonát, szóval rengeteg pénz pazarolódna el, ha kirúgnának egy jól képzett férfit egy holmi kis nemi erőszak eset miatt.

Mondjuk az erőszakosdit úgy is szereti sok férfi, ha az ellenség feleségei és lánygyerekei az áldozatok, ami szintén egy fájdalmasan valós jelenség; úgy akarják tönkretenni az ellenség harci kedvét, hogy megbecstelenítik az ""asszonyaikat"". Szóval ja, nem kell ahhoz katonának lenni, hogy sz..pjunk a kis háborúitok miatt, szóval nem szerencsés felhozni ezt a témát ilyen kontextusban. És ez viszont a feminizmus problémája.


És nem tudom, lehet hogy a sírásót pusztán a halál/morbidság miatt hoztad fel, de nagy általánosságban nők azok, akik haldoklókat ápolnak, pucolják a testnedveiket, és látják, ahogy elszáll belőlük lassan az élet. Sok ápolónő több halált lát életében, mint a katonáid. Az egyik testileg megterhelőbb, a másik meg lelkileg. Te melyiket bírnád tovább?

(Megj.: a női munkák lenézése is feminista probléma)

2017. ápr. 3. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/61 anonim ***** válasza:

#46

Nőj föl. Sokat kell még tanulnod a felnőtt párkapcsolatokról. Egy nagyszájú gyerek vagy, aki csak itt mer izmozni, a felnőttek párkapcsolatáról meg semmi fogalma nincs.

Ami nem baj, rád nézve kínos inkább, hogy egy kamaszgyerek pattogásával "érvelsz".

2017. ápr. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!