Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van/Lesz valamilyen eredménye...

Van/Lesz valamilyen eredménye a feminizmusnak?

Figyelt kérdés

Nagy marhaság az egész, logikátlan indokokkal. Azt kéne belátni, hogy vannak az életnek olyan területei, amiben a férfiak jobbak, és vannak, amikben pedig a nők. De a nők - amellett, hogy az ő előnyeik miatt senki sem siránkozik - olyan dolgokban akarnak férfival egyenrangú lenni, ahol biológiai adottságok miatt nem lesznek egyszinten sosem.


Például amikor azt feltételezik, hogy indokolatlanul magasabb a férfiak fizetése. Nem, teljesen indokolt ilyen-olyan okokból. De ugyanarra a munkára, és ugyanolyan minőségű munkára a nők eddig is ugyanannyi fizetést kaptak, mint a férfiak. Kivéve, amikor béralku esetén - szintén biológiai adottságok miatt - nem elég bátrak a nők ahhoz, hogy sokat merjenek kérni.


Én például olyan szakmában dolgozom, amire a férfiak egyértelműen jobbak átlagban. Arra lennék kíváncsi, hogy a feminizmus vajon érintheti-e olyan mértékben a cégek által adott fizetést, hogy márpedig a férfi ne kapjon többet, mint a nő. (akkor is, ha egyértelműen jobb minőségű munkát végez, mert jobb adottságai vannak arra a munkára, pl nagyobb teherbírású, erősebb, bátrabb, és nem esik ki hónapokra szülés miatt)

Vagy hogy pl inkább egy nőt vennének fel, aki kevesebbet tud teljesíteni abban a munkában, mint én, de a nemek közti egyenlő eloszlásra törekedve mégsem engem választanának.


Szóval fog-e egy férfit negatívan érinteni a feminizmus ténylegesen, vagy csak beszélik-beszélik de igazából semmi haszna?



2017. febr. 25. 17:45
1 2 3 4 5 6 7
 51/61 A kérdező kommentje:
Vén szatyor vagy, ha neked egy 24 éves gyereknek számít, ami azt jelenti, hogy már szép sem vagy, akkor pedig szerintem megvan, hogy kettőnk közül ki a frusztrált. ;D
2017. ápr. 3. 17:44
 52/61 A kérdező kommentje:
Nem véletlen írta itt valamelyik kommentelő, hogy a szép, életvidám csajok nem feministák. :D
2017. ápr. 3. 17:46
 53/61 anonim ***** válasza:
Hülyeség hogy a férfiak biológiailag többet bírnak.Vannak olyan deszka férfiak,akik 50 kilók(igen sokan) meg vannak olyan nők akik sokkal erősebbek fizikailag is mint mondjuk az előbb említett kategória.
2017. ápr. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/61 A kérdező kommentje:
Igen, csak mindkét említett példa természetellenes, és a kutyának se kéne. :D
2017. ápr. 22. 13:10
 55/61 A kérdező kommentje:
Minden férfi számára gusztustalanok a túl izmos nők. :)
2017. ápr. 22. 13:12
 56/61 A kérdező kommentje:

... és általában a nők sem vonzódnak azokhoz a férfiakhoz, akik gyengébbek náluk. Szinte minden nő olyan férfit szeretne, aki nála nagyobb, erősebb, többet keres, stb... szóval akihez képest ő kevesebb. Már ez az ösztön is determinálja azt, hogy a nők ezekben mindig a férfiak alatt lesznek.

Ugyanis visszafele ez nem igaz, a férfiak nem ezeket keresik a nőkben, hanem más tulajdonságokat...

És ez így van rendjén, így egészítik ki egymást.

2017. ápr. 22. 13:23
 57/61 anonim ***** válasza:
Korlátolt vagy.
2017. ápr. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/61 A kérdező kommentje:
A te véleményed nem számít.
2017. ápr. 22. 15:13
 59/61 anonim ***** válasza:

Már miért ne számítana az 57-es véleménye?!

Ja és igen arra gondoltam,hogy vannak ugye az 50 kilós férfiak akire a természetellenes szót használtad,ők is többet keresnek a nőknél,csak mert férfiak.Ugyanannyit keresnek ezek a férfiak mint mondjuk az ugyanannál a cégnél dolgozó csupa izom férfitársa.Akkor hol van itt a logikád?Miszerint azért keresnek többet mert erősebbek,teherbírobbak a férfiak mint a nők?

2017. ápr. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/61 A kérdező kommentje:

# 59 Valóban nem természetes, ha egy férfi gyengébb. És hogy ennek ellenére miért keres többet ő is?

Pl lehet, hogy azért, mert ahogy írtam is az egyik kommentben, bizonyított tény, hogy a férfiak logikus gondolkodása erősebb, és a munkákban azzal jobban lehet érvényesülni ebben a világban, ahol a kutatók, informatikusok, mérnökök viszik előre az emberiség fejlődését, és ezek manapság a vezető szakmák.


Csak hogy rendes legyek, megismétlem: a nőknek meg az érzelmi intelligenciája az erősebb. De azzal általában nem a munkaerőpiacon érvényesül az ember.

2017. ápr. 22. 15:26
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!