Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van/Lesz valamilyen eredménye...

Van/Lesz valamilyen eredménye a feminizmusnak?

Figyelt kérdés

Nagy marhaság az egész, logikátlan indokokkal. Azt kéne belátni, hogy vannak az életnek olyan területei, amiben a férfiak jobbak, és vannak, amikben pedig a nők. De a nők - amellett, hogy az ő előnyeik miatt senki sem siránkozik - olyan dolgokban akarnak férfival egyenrangú lenni, ahol biológiai adottságok miatt nem lesznek egyszinten sosem.


Például amikor azt feltételezik, hogy indokolatlanul magasabb a férfiak fizetése. Nem, teljesen indokolt ilyen-olyan okokból. De ugyanarra a munkára, és ugyanolyan minőségű munkára a nők eddig is ugyanannyi fizetést kaptak, mint a férfiak. Kivéve, amikor béralku esetén - szintén biológiai adottságok miatt - nem elég bátrak a nők ahhoz, hogy sokat merjenek kérni.


Én például olyan szakmában dolgozom, amire a férfiak egyértelműen jobbak átlagban. Arra lennék kíváncsi, hogy a feminizmus vajon érintheti-e olyan mértékben a cégek által adott fizetést, hogy márpedig a férfi ne kapjon többet, mint a nő. (akkor is, ha egyértelműen jobb minőségű munkát végez, mert jobb adottságai vannak arra a munkára, pl nagyobb teherbírású, erősebb, bátrabb, és nem esik ki hónapokra szülés miatt)

Vagy hogy pl inkább egy nőt vennének fel, aki kevesebbet tud teljesíteni abban a munkában, mint én, de a nemek közti egyenlő eloszlásra törekedve mégsem engem választanának.


Szóval fog-e egy férfit negatívan érinteni a feminizmus ténylegesen, vagy csak beszélik-beszélik de igazából semmi haszna?



2017. febr. 25. 17:45
1 2 3 4 5 6 7
 61/61 A kérdező kommentje:
Sőt, az 50 kilós férfiak ráadásul valószínűleg úgy érzik, hogy kompenzálniuk kell azt, hogy nem nagyok és izmosak, ezért talán többet is tesznek azért, hogy a szellemi területen legyenek sikeresek inkább, hogy legalább ezzel imponáljanak a nőknek. Szerintem kb minden férfit frusztrálna az, hogyha kevesebbet keresne, mint a nője.
2017. ápr. 22. 15:56
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!