Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik a megalázób...

Szerintetek melyik a megalázóbb? Ha eltűrőm, hogy valaki bánt vagy ha erőszakkal megpróbálok tenni ellene, de lehet, hogy abból én kerülök ki vesztesen?

Figyelt kérdés

Sajnos sokszor bántottak az iskolában és volt, hogy tettem ellene a fent említett módszerrel, de volt egy eset, amikor nem mertem, mert 1,5x-es testsúlya volt és úgy éreztem, az rosszabb lenne, ha netán kiüt, és inkább eltűrtem 1,5 évig, hogy folyton piszkált meg lelkileg megalázott.


Most hogy közeleg az osztálytalálkozó, visszaemlékeztem, hogy mekkora hülye voltam, hogy beégettem magam az egész osztály előtt, és most pont fordítva látom, hogy inkább az ellenkezőjét kellett volna, és inkább sérüljek meg, mint hogy ezt tegye velem.



2017. febr. 26. 10:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Engem csak lelkileg aláztak, nem fizikailag, de ma már inkább az eseteleges "sérülést" választom. Minél több bántást kapsz, annál több seb lesz, és ezt csak megtorolni lehet egy idő után. A bántással már vesztettél, mi van ha kipróbálod, hogy megvéded magad? A sérülés már nem lesz több, de a lelki megnyugvás kárpótol.
2017. febr. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen, én is pontosan ezt gondolom. Azzal, hogy veszítek ellene, az semmivel sem rosszabb, mint amit 1,5 évig tett velem.


Most egyenlőre tárgytalan, de ki tudja mi lesz, ha ott leszünk mindketten az osztálytalálkozón. Ha meg ez miatt nem mennék el, az megint arra utalna, hogy nem merem megvédeni magam.

2017. febr. 26. 11:43
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem tárgytalan, csak egyelőre pihen a dolog. Ha nem mész el a találkozóra, azzal csak meghátrálsz. Menj csak el nyugodtan, és örömmel fogadd a kihívásokat. :-) Nem lehet, hogy egy frusztrált ember befolyásolja az életedet. Lesz ott még sok más, aki örülni fog neked.
2017. febr. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

egy csomó mindent tehetsz:


nem mész el

úgy teszel, mintha semmi nem történt volna

finoman alázod azokat, akik téged gyúnyoltak


a legjobb, ha azzal foglalkozol, ami neked jó az egészben. ha el szeretnél menni, akkor elmesélheted a többieknek, hogy mi minden történt veled az évek alatt, lehet, hogy valakit érdekel. emellett te is meglátod, miből lesz a cserebogár. én úgy vettem észre, hosszú távon az emberek változnak kicsit. most már nagyobb gondjuk is van annál, minthogy valakit kipécézzenek. lehet, hogy rájöttek közben, hogy nem olyan nagy arcok, úgyhogy visszavesznek belőle.

2017. febr. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Füvezett, szóval én kizártnak tartom, hogy jó irányba változna.


El akarok menni, mert mást meg szívesen látnék így 5 év után. De ezúttal nem akarom hagyni, hogy megalázzon.

2017. febr. 26. 12:37
 6/6 anonim ***** válasza:
3. Voltam. A füvezés alapból nem indok, hogy valaki szanaszét alázza a másikat! Nekem is volt füves haverom, sőt én is próbáltam anno, de semmit nem változtatott a személyiségemen, és az igazságérzetemen. Sőt legjobban azok a barátaim a leginkább toleránsak, akik füveznek. Ennek semmi köze hozzá. Ellenben van olyan kolléga, aki azt hiszi magáról ,hogy példamutató életet él, és az kötegszik legjobban mindenkivel, mert azt hiszi ő mindent jobban csinál.
2017. febr. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!