Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Fiúk, tényleg nem tudtok...

Fiúk, tényleg nem tudtok veszteni? Lányok, ti voltatok már így versenyhelyzetben?

Figyelt kérdés

Lányok, ti voltatok már úgy, hogy versenyhelyzetben fiúkkal vagy férfiakkal szemben kellett bizonyítanotok, és olyan jól sikerült, hogy zavarba hoztátok a fiúkat?


Mi tegnap pókereztünk egy baráti társasággal, ahol ketten vagyunk lányok, és a végén mi maradtunk ketten. :) Pénzben játszottunk. Kis tét volt csak, szóval ne nagy összegekre gondoljatok...


Eleinte a fiúk viccelődtek, de később, ahogy nyertünk, kicsit alábbhagyott a hangulat, mintha megijedtek volna tőlünk lányoktól.


Az utolsóként kieső fiú annyira zavarban volt, hogy eldobott mindent, meg remegett a keze a zsetonok berakásánál. :) Nekem bevallom, egy kicsit tetszett a dolog, de ugyanakkor furcsa volt látni, hogy ilyen hatással voltunk a fiúkra.


Fiúk, mindig ilyen hatással van rátok, ha egy lány nyer ellenetek?


Lányok, ti voltatok már hasonló helyzetben?



2017. márc. 1. 21:55
 1/10 anonim válasza:
Lehet hogy a pénzüket féltették... :D
2017. márc. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy a pénzüket féltették. Mindenki 2000 ft-t adott be, az nem olyan nagy összeg.
2017. márc. 1. 22:17
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
engem felizgat ha egy lany jobb nalam es legyoz
2017. márc. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%

Ismerős.

"Bénák vagytok! Lányok vagytok! Puncik vagytok!", ez ment egész gyerekkoromban, sőt később is, még ha nem is volt ilyen nyíltan kimondva. Tudat alatt az egész környezetem arra hangol(t), hogy a lányok, nők eredendően gyengébbek, ergó ha engem, férfit legyőz (különösen egy férfiasnak tartott területen, mint a póker), akkor iszonyat nagy gyökér vagyok.

Más nevében nem tudok nyilatkozni, de nekem például belekerült néhány évbe, hogy felismerjem magamban és levetkőzzem ezt a magatartást.

2017. márc. 1. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Végre egy értelmes válasz. Igen, gondoltam, hogy ez van mögötte, de azzal nem értek egyet, amit írsz. Miért lennénk gyengébbek? Fizikailag lehet, de ez nem súlyemelés, hanem kártya. Meg különben is, csak egy játék. Nem szégyen kikapni.
2017. márc. 1. 23:51
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondtam, hogy gyengébbek vagytok. Nem vagytok azok.

(legfeljebb, ha szigorúan a csontozatot, izomzatot nézzük, de az is csak egy átlag, egyik csajhaverom pl. sokkal erősebb, mint én)

Ez csak a sztereotípia, amit a környezetem próbált belém ültetni.


Tényleg csak egy játék és abszolút nem szégyen kikapni.

De bizonyos életkorban elég érzékeny az a belenevelt férfiúi büszkeség, amit az előző válaszomban leírtam. Remélhetőleg kinövik. Meg szép lassan a társadalom is kinövi. Ilyen értelemben szerintem jó irányba haladunk. Ez a jelenség is egyre kevésbé van jelen, a jövőben pedig minden bizonnyal még kevésbé lesz.

2017. márc. 2. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy csak sztereotípia, de ha valaki ezt tényleg elhiszi... Ha tényleg ezért vagy zavarban, akkor azt meg is érdemled. Egy pillanatig bűntudatom is volt, hogy talán kicsit megszégyenítettük a fiúkat, de akkor lehet, hogy inkább ők hozták magukat ilyen helyzetbe.
2017. márc. 2. 00:29
 8/10 anonim ***** válasza:

A férfi egójánál csak a nő szája a nagyobb.

Az emberek veszíteni utálnak, és a folyamatos kondicionálás miatt, ha egy lánytól veszít valaki akkor az mégrosszabb.

Bár egy szerencsejáteknál nem értem annyira, de mindegy.


Legalább vetkőzős póker volt? Mert akkor érthető

2017. márc. 2. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem vetkőzős póker volt. :)
2017. márc. 2. 11:58
 10/10 anonim válasza:

Még a lányoknak is lehet szerencséjük.

(ugye tudjuk mi a véleménye a nőkről Ákosnak) 😂

2017. márc. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!