Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van köztetek olyan, aki...

Van köztetek olyan, aki elkezdte kivonni magát a fogyasztói társadalomból és inkább egy kissé mininalista, önfenntartóbb, élményalapú élet felé orientálódni?

Figyelt kérdés
Hogyan vágtál bele, és mik a tapasztalataid? Boldogabb, nyugisabb életed lett?
2017. márc. 3. 13:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Na hát erre kíváncsi vagyok, mert nem tudom, hogy kell ezt elképzelni a mai világban.
2017. márc. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Például arra gondolok, hogy mostanság sokan falura költöznek nagyvárosokból. De egész kis dolgokból is ki lehet indulni, hogy valaki arra törekszik, hogy inkább saját kétkezi munkát végez, vagy multik helyett helyi termelőktől vásárol, vagy a városokban kertet bérel ki magának és fűszernövényeket termel. Részmunkaidős állást vállal el és kevesebb pénzből gazdálkodik, miközben több ideje van magára. Nem gépjárművel közlekedik, hanem kerékpárral. Egyébként az ún. downshifting életmódra gondoltam.
2017. márc. 3. 13:46
 3/6 A kérdező kommentje:
2017. márc. 3. 13:49
 4/6 anonim ***** válasza:

Én évek óta így élek, mert sosem volt pénzem megvenni semmit sem.:D

Nem leszel nyugodt, mert magányosan érzed magad a sok buta között.

2017. márc. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

# 4/4


Ilyenkor látod igazán, hogy mennyi buta ember van :)

Annyi baromságra költenek és annyi baromsággal is lehúzzák őket, hogy hihetetlen.Ezért sem tudtam a "sorban" haladni tovább és lett házam-kertem, meglepetésre még normális-emberi szomszédok is.A nyugi lehetséges, ha kizárod a hülyéket, de időnként szóba kell állni velük is sajnos, de annyit ki lehet bírni.


Egy ilyen váltásban letisztul az élet és kiválasztódnak jobban a valódi értékek személyre szabottan persze.Városon mindig szólt-kellett a zene, de a nyugalom szigetén már zavaró is-sose hittem volna.Megízleled a kertben termett zöldséget és rájössz arra, hogy városon még a bio sem közelítette meg annak ízét kicsit sem.Ezek után még a mű italok-kaják sem hiányoznak, amelyek csak a fogorvoshoz juttatnak el ugye.Aztán a rezsi...ennyi csak, hihetetlen...bár kertesnél adódhatnak kiadások, de ha karbantartunk mindent, nagy meglepetés nem jöhet.Fűnyírás meló ugyan, de a vágott fű illata és a mozgás, amely kellemesen elfáraszt, majd a zuhany felfrissít, többet ér egy bugyuta filmnél moziban.

A városi élet egy kalitka...reggel kilépsz és este vissza a celládba...

2017. márc. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyetértek mindennel amit leírtál, nekem Budapesten vannak üzleteim, ingázni meg nem akarok, így itt élek, de ügyeltem lakásvásárlásnál,hogy gyalog vagy bringával közel legyen minden. A ruháimat már teljesen leminimalizáltam, berendezést is az otthonomban, élelmiszerből is minél kevesebb, de annál minőségibb. Tényleg felszabadító.
2019. okt. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!