Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Elméleti kérdés! Te kit...

Elméleti kérdés! Te kit választanál?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy a legjobb barátod/barátnőd és a barátod/barátnőd halálos veszélyben van, de egy véletlen folytán megmentheted az egyikük életét. Te kit választanál?

S csak hogy tovább bonyolítsuk a szituációt:

A legjobb barátoddal/barátnőddel már kis pelenkás korotoktól fogva ismeritek egymást, szinte testvérekként nőttetek fel Ha vitatkoztatok is valamin, nem voltatok huzamosabb ideig haragban egymással. Mindig ott voltatok egymásnak jóban-rosszban, támaszkodhattatok egymásra és mindketten benne voltatok a legnagyobb ökörségekben. Sok közös, feledhetetlen élményt éltetek meg egymással.

A barátnőd/barátod kb. 1 éve ismered, fél éve jártok. Egy csúnya szakítást követően(az exed a kapcsolat elejétől kezdve megcsalt, kihasznált és verbálisan bántalmazott) egy lepukkant szórakozóhelyen találkoztál vele. Ő hozta vissza a fényt az életedbe, adott neked egy életcélt és amikor megláttátok egymást, tudtátok, hogy együtt akartok megöregedni. Boldog párkapcsolatban éltek, néha veszekedtek, de hamarosan kibékültök. A párodban megtaláltad a számodra fontos értékeket, igazi lelkitársak vagytok.

Nos, a kérdés még mindig fenáll: kit mentenél meg?

Vagy jobban mondva: kit ölnél meg, hogy az általad választott személy életben maradjon?

Újabb csavar: ha nem döntesz fél órán belül, mindketten meghalnak. Ha sikerül döntést hoznod, az egyikük életben marad,DE!

Mindketten tudni fogják, hogy te döntöttél felettük.

Kit választasz?



2017. márc. 14. 22:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
A legjobb barátnőmet. Több mint 15 éve ismerem nem hagynám meg halni egy 1 éves kapcsolatért. Szépnek hangzik hogy a pasi megmentett de tudom hogy ha választani kéne akkor nem őt választanám. Bár szerintem egy ilyen szituban kinyírnám magam mert inkább nem akarnák senkit meghalni látni.
2017. márc. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%
Én egyiket sem menteném meg.
2017. márc. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Amarok Tonrar ***** válasza:
95%
Ilyen esetben sosem döntenék érzelmi alapon, igazságtalan lenne mindkettővel szemben. Átfutnám magamban, hogy melyikük mennyi idős, milyen egészségi állapotban van, milyen az átlagos élethelyzete és milyen bonyolító tényezők jönnek ezekhez. Például ha a legjobb barátom nős, jó kapcsolatban van, és hamarosan gyermekük születik, az ő halálával két ember nyomorodna meg (minimum). Ennyi információ alapján nem tudnék dönteni, de az adott helyzetben igen, ha muszáj lenne. A döntésem mindenképpen hibás lenne, de arra törekednék, hogy a körülményekhez mérten a legigazságosabb legyen.
2017. márc. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
48%
Magamat ölöm meg.
2017. márc. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyik családjával sem tudnék szembenézni utána.
2017. márc. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
53%

A barátnőm/lelkitársamat menteném meg. Attól hogy kevesebb ideje ismerem, még kötődhetek hozzá jobban.

És nem számít hogy megtudják hogy én döntök felettük, hisz úgyis meghal az egyik.

2017. márc. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
76%
A legjobb barátomat. Akármi történt is velem, nem adhatta vissza a lét értelmét egy párkapcsolat, mert nem azért létezem, hogy valaki legyen mellettem. A sztorid itt bukott meg, és fixáltam le magamban sokszorosan, mit válaszolok.
2017. márc. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Igazán köszönöm a sok kommentet, és az inoklásokat. :)

Jöhetnek még. :)

2017. márc. 15. 01:06
 9/11 A kérdező kommentje:

Ja, meg még valami: ugye az egyik válaszoló említette, hogy nem érzelmi alapon döntene, hanem megnézné, hogy milyen au egészségi állapotuk, és hogy van-e család, gyerek, stb. Jó kérdés, de direkt csak az érzelmek alapján való döntés lehetőségét vázoltam fel, az egyéb körülmények(van-e családja, gyermeke, tartós beteg, mozgássérült, testi fogyatékos, ilyenek) megadása miatt túl egyértelmű lett volna, kire esik a választás. :)

Volt, aki a legjobb barátját mentené, mivel számára egy 15 évnyi barátság fontsabb, mint egy alig egy éves ismertség, amiből egy fél éves kapcsolat sült ki. Volt, aki senkit nem mentetne meg, volt, aki magát ölné meg, és volt, aki az újdonsült partnerét mentetné. Elég sokféle vélemény, indoklással, hogy mit miért tenne. Szerintem ez a dolog nem egyszerű. Bevallom, én nem tudnék dönteni a legjobb barátom és barátom között. Nem menne. A legjobb barátom, aki mindig mellettem állt, és nagyon régóta ismerem, mindig támaszkodhattam rá...Álljunk csak meg! De hol volt ő a szakításor? Nem segített, vagy nem tudott segíteni rajtam, így hát éltem keserves napjaimat, mígnem találkoztam Vele. Megismertem azt az embert, aki visszaadta a bizalmam a másik nemben, aki kirángatott a gödörből, ráadásul megtaláltam benne számomra fontos dolgokat, amik bennem nincsenek meg. Jól kiegészítjük egymást, mellette az előző förtelem emléke sem marad meg. Míg a legjobb barátom bennhagyott a pöcegödörben, addig egy vadidegen segédkezet nyújtott-pont a legjobbkor. :)

Bár, visszakanyarodva arra, kit mentenék meg, vagyis kit ölnék meg annak a személynek az érdekében, akit élve szeretnék viszontlátni...

Nehéz azzal a tudattal szembesülnöm, hogy két életet tartok a kezemben, de az egyik meg fog halni. Szörnyű lesz azzal a tudattal élnem, hogy én vagyok a felelős az egyikőjük haláláért. Meg a kétségek, hogy biztos jól döntöttem? De ez sajna nem az a kérés, hogy melyik kenyeret veszem meg a boltban...

Összegezve:

-ha nem döntök, a számomra legfontosabb két személy meghal;

-Ha azt választom, hogy a legjobb barátom maradjon életben, lehet elvesztem annak a lehetőségét, hogy valaha is párkapcsolatban éljek;

-Ha viszont azt választom, hogy a párom éljen, fennáll a lehetősége annak, hogy soha a büdös életben nem fogok többé találni olyan embert, akire számíthatunk egymásra kölcsönösen jóban és rosszban is egyaránt. Valamint rengeteg évet dobnék ki az ablakon.

+Minketten megtudnák, hogy én döntöttem felettük. Egyszerúen elképzelni sem akarom, miként fájó tekintettel néz maga elé az egyikük, és azt kérdezi magától: miért nem engem ment meg? Miért?

Ha ez éles helyzet lenne, valószínű, hogy összeroppanék ekkora nyomás alatt, és így-mivel döntésképtelen állapotban leszek-a számomra legfontosabb két személy meghal... És lehetne még ragozni, de már álmos vagyok.

Minenki véleményét, okfejtését szívesen várom!

2017. márc. 15. 01:42
 10/11 Amarok Tonrar ***** válasza:

"az egyik válaszoló említette, hogy nem érzelmi alapon döntene, hanem megnézné, hogy milyen au egészségi állapotuk, és hogy van-e család, gyerek, stb. Jó kérdés, de direkt csak az érzelmek alapján való döntés lehetőségét vázoltam fel, az egyéb körülmények(van-e családja, gyermeke, tartós beteg, mozgássérült, testi fogyatékos, ilyenek) megadása miatt túl egyértelmű lett volna, kire esik a választás. :) "

Krízishelyzetben a lehető legrosszabb érzelmek alapján dönteni.


"-ha nem döntök, a számomra legfontosabb két személy meghal; " Ez nem merülhet fel, döntened kell. Ha nem teszed, mindkettő meghal. Ez sokkal rosszabb helyzet és sokkal nagyobb bűntudat, mint a döntés.


"Ha azt választom, hogy a legjobb barátom maradjon életben, lehet elvesztem annak a lehetőségét, hogy valaha is párkapcsolatban éljek; "

A saját boldogságod nem mérhető össze egy általad fontos ember életével. Még jöhet másik fontos ember, aki boldoggá tehet. Ha a saját boldogságod alapján döntesz, akkor egyszerűen önzés alapján döntöttél.


"Ha viszont azt választom, hogy a párom éljen, fennáll a lehetősége annak, hogy soha a büdös életben nem fogok többé találni olyan embert, akire számíthatunk egymásra kölcsönösen jóban és rosszban is egyaránt. Valamint rengeteg évet dobnék ki az ablakon. "

Eleve abszurd életek között dönteni. Ráadásul igazságtalan. Ha valakit halálra ítélsz, annak oka kell legyen és nem érzelmi.


"Minketten megtudnák, hogy én döntöttem felettük. Egyszerúen elképzelni sem akarom, miként fájó tekintettel néz maga elé az egyikük, és azt kérdezi magától: miért nem engem ment meg? Miért? "

Aki életek között dönt, annak vállalnia kell a felelősséget, a vádló tekinteteket és a kirekesztést. Ha hatalmat kaptál, hogy dönts, akkor felelősséget is kaptál, hogy szembenézz a döntéseddel. Ha nem tudsz úgy dönteni, hogy együtt élj a döntéseddel, akkor nem ésszel döntöttél és valószínűleg nem igazságosan.


"Ha ez éles helyzet lenne, valószínű, hogy összeroppanék ekkora nyomás alatt"

Ez a döntés mindig nagyon nehéz lenne, de nem igazán kerülhet rá sor. Ha mégis, akkor nem rólad szól, hiába vagy te is áldozat. Az igazi áldozat a két halálra ítélt. Sem a barátod, sem a barátnőd életét nem veszélyeztetheted a félelmeiddel.

2017. márc. 15. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!