Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Külföldön dolgozók, benneteket...

Külföldön dolgozók, benneteket nem zavar az, hogy a család és barátok azt hiszik hogy itt külföldön kolbászból van a kerítés? Többi lent

Figyelt kérdés
Sziasztok. Lassan 2 éve dolgozom kint a férjemmel Angliában. Akárhányszor haza megyünk a család és barátok azt várják el hogy full extra ajándék mindenkinek,terülj terülj asztalka,és még ők vannak megsértődve ha esetleg nem azt kapják tőlünk amit esetleg ők elvártak. Ha sokan tudnák,hogy mennyire meg szenvedünk minden egyes apró pénzért meg sokszor nem veszek meg saját magamnak olyan holmikat amiért fáj a szívem,és amikor haza megyünk és ha nem az elvárások szerint ajándékozunk,akkor még ők vannak megsértődvele. Más is volt már hasonló helyzetben?
2017. márc. 17. 11:06
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
85%

Fura családod és barátaid vannak.

Én kifejezetten sajnálom a külföldön dolgozó ismerőseimet. Mert a nagy részük muszájból ment ki.

Soha nem vártunk egymástól ajándékot, azt sem, hogy mindig egy valaki fizessen, szóval ezen az sem változtat, hogy éppen ki, hol él.

De sokakban talán azért alakult ki ilyen téves kép, mert a külföldön dolgozók egy része ezt hiteti el az itthoniakkal, hogy kint mennyivel jobb minden.

2017. márc. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem nekik is ezt igy mondd el ahogy itt leirtad! Ha normálisak akkor felfogják.ha nem akkor megmondanám hogy:ha csak az ajándékok miatt láttok szivesen akkor mi mostanában nem jövünk..
2017. márc. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
87%

Nincsenek barátaim, a családom pedig nem várja el, hogy drága ajándékokat vigyek, örülni szoktak a fontos/eurós boltban vett bonbonnak is. Mindig igyekszem olyasmit vinni, ami nem drága, de különleges, pl. amit otthon nem lehet beszerezni vagy csak netről lehet rendelni, vagy otthon sokkal drágább, mint itt.


De amúgy azt sem értem, hogy miért mondják annyian, hogy nehéz kint is megélni. 2 éve élek az UK-ban, és csak heti 20-25 órát dolgozom, minimálbéren vagyok, mégis mindenre jut pénz. Egy csomó embertől hallom, akik teljes munkaidőben dolgoznak, hogy nem elég a fizetés. Komolyan nem értem, nekem a fele is elég annak, amit ők megkeresnek. Igaz, nekem nincsenek olyan igényeim, hogy márkás ruha, drága telefon, cigi, minden hétvégén be**szás meg mit tudom én, de helyette összevásárolgatok magamnak kis hülyeségeket.

2017. márc. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
75%

"a család és barátok azt várják el hogy full extra ajándék mindenkinek,terülj terülj asztalka"


Erdekes barataid es rokonaid vannak...

2017. márc. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
65%
Nekem nem ilyenek, nem várnak el semmit. Vinni màr kb semmit se viszek, minden van otthon is, s nálunk az ajándékok a felesleges kategóriàba tartoznak.
2017. márc. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
61%

nem is titeket várnak, hanem az ajándékokat...elég gáz...


24F

2017. márc. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
61%

Én Németországban élek már több mint 2 éve, heti 25 órát dolgozok, de mi élünk mint hal a vízben. Én nem értem, hogy azok, akik 40+ órákat dolgoznak mégis mit csinálnak, hogy nem tudnak megélni. Férjemmel élek együtt, de ő is csak heti pár órát dolgozik. Hogy élnek ezek az emberek? Luxus 3 emeletes villát bérelnek? Akkor igen, lehet kevés a pénz. Egy valamire tudok ilyenkor gondolni, hogy magyar cégnél dolgoznak, akik szépen lehúzzák őket.


Az meg egy másik dolog megint, hogy csak mert valaki jól keres, akkor már elvárná a drága ajándékot tőle.

2017. márc. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
89%

Én viszek nekik ezt-azt, mert a 3500frankos fizetésem igencsak sok az otthoni 120ezresek mellett.


De aki nekem állt, hogy miért csak ennyit kap, annak elmagyaráztam, hogy havi 2000 frank a lakás, 300 az egészségbiztosítás, a kaja is van 200, meg az egyéb költségek (ruha, cipő, vagy utazás országon belül), és akkor a 3500-ből marad max. 700 frank megtakarítás.


Emellett az oda-visszaút is 300 (Halbtaxszal) - jó, ez nem havonta, de akkor is.


Egyébként ilyen embereknek, mint a te akárkijeid, egy darab csokit nem vinnék ajándékba.

2017. márc. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
87%
Inkább magadra költsd azt a pénzt, amit a fent emlegetett bagázs ajándékára szántál. Nem érdemlik meg. Ha megsértődnek, hát tegyék.
2017. márc. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
36%

Ezt inkabb azok gondoljak, akik kimennek.....hisz ezert mennek ki! Mert itthon minden xar, bezzeg majd kint gazdagok lesznek.

Aztan elmennek gyarba vagy konyhalanynak, esetleg gazdagekhoz cselednek napi 12 oraban es kuporognak egy lyukban valami csori kitelepulteknek valo kornyeken. Miert??

2017. márc. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!