Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem tudok megfelelni a...

Miért nem tudok megfelelni a társadalmi elvárásoknak?

Figyelt kérdés
Egész egyszerűen nem tudok semmilyen kapcsolatot kialakítani emberekkel. Sem baráti, sem párkapcsolatot. Pedig én úgy érzem, hogy mindent megteszek a másikért, míg értem semmit. Rossz látnom, hogy más velem egykorúnak minden összejött: munkahely, házasság vagy párkapcsolat, gyerek. Nekem meg ezekből semmi sem valósult meg. Rossz hogy nem tudok normális életet élni. Már anyám is azt mondja szégyelli hogy nincs még senkim, én pedig a legszívesebben megölném magam. L/25
2017. márc. 18. 07:38
 1/3 anonim ***** válasza:

A társadalom nagyon nagy része a külsőségre, a látszatra hajt, ha Te megteszel mindent, akkor nem benned van a hiba.

Hasonló cipőben járok én is, de én ezen túltettem magam, és megpróbálom az egyedüllétet a magam hasznára fordítani. Nagyon sok előnye van.

2017. márc. 18. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Najó, először is felejtsd el ezt a pesszimista hozzáállást, változni mindenki tud :)

Először is magadat rakd rendbe: sportolj, vált életmódot, fogyj le vagy hízz meg attól függ milyen az alakod, találd meg a stílusodat. Próbálj valami önismeretet szerezni, figyeld meg, hogy regál a környezetet bizonyos kijelentéseidre, mit gondolhatnak rólad.

Hogy a családod milyen sajnos számít, de saját tapasztalatból mondom, túlélhető, bármennyire is rossz. Nem kell naponta telefonálni, elég ha havonta 1x-2x meglátogatod őket, és inkább csak egy-egy ebédre, délutánra. Biztos van azért olyan személy a családodból, akivel megérted magad: unokatesó, nagybácsi, keresd meg őket, és inkább rájuk figyelj.

A munkahelyeden, vagy egy közösségbe ha belépsz próbálj meg ellazulni, és beolvadni oda. Fogadd el az ottani szabályokat, ha nem megy, akkor keress más csoportot, munkahelyet. Ne ragaszkodj a rosszhoz.

Mosolyogj, az élet szép! Sok könyv, filmet tudok ajánlani talán ha ki kéne emelnem egyet, akkor az Amelie csodálatos élete c. filmet mondanám. Az én képemet a világról teljesen megváltoztatta.

Ha egy picit odafigyelőbb vagy másokkal, neked is jobb lesz, és hidd el az élet meghálálja! Rengeteg lehetőséged van az életben, próbáld észrevenni és megragadni őket.

Ha nem tudsz kijönni ebből a rossz korszakodból, akkor keress fel egy pszichológust. Én is jártam, és rengeteget segít.

2017. márc. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ne a társadalomnak próbálj megfelelni, hanem csakis saját magadnak! Tudom hogy nehéz, de hidd el jobb ha nem másokhoz próbálod hasonlítani magad. Találj magadnak egy célt és éld úgy az életed ahogy te szeretnéd, ne úgy ahogy a társadalom elvárja.
2017. márc. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!