Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan kezeljem az ellenségeim...

Hogyan kezeljem az ellenségeimet? Lehetnének-e újra barátok? (hosszú, bonyolult történet, olvasmányos, bölcs megoldásra vár)

Figyelt kérdés

Egy olyan közösségbe kerültem. Nem árulhatom el milyen, ahol egyfajta agymosást akartak rajtam végrehajtani.

Én nem engedtem az agymosásnak, de mások igen. Nagyon sok ember, aki nincs benne olyan mélyen ebben a dologban egyszerűen elhiszi, hogy jó. Nem vallásról van szó, és semmi ilyesmiről, ez egy egyszerű ÜZLETI ügy és még csak nem is pilótajáték. Egy ártatlannak, sőt kimondottan jónak tűnő intézményről van szó, ami mások ötleteit, terveit rabolja el annak fejében, hogy ezek megvalósítását ígéri.


2 éve ott hagytam ezt a közösséget, és mindenkivel megszakítottam a kapcsolatot az ottani vezetőségből.

Sajnos nem csak velük voltam kénytelen, mert idővel az ismerőseim között olyanokat terjesztettek rólam, hogy ők is megszakították velem a kapcsolatot. Így teljesen elvágódtam a közösségtől.


Azt vettem észre, hogy gondolatban is elkezdtem ellenpontként viselkedni, tehát mintha az ellen lennék, ami valaha az álmom volt.

Arra gondoltam, hogy nem tudnám-e beszivárgóként megváltoztatni ezt a rendszert, eljárni a közösségi találkozókra, vagy esetleg legális módszerekkel leszámolni ezekkel az emberekkel, akik befeketítették a jövőmet, elvették az álmaimat, átvertek, és átvernek másokat is.

Mit tehetek?

Nagyon sok hiszékeny ember bedől nekik és ha felvállalom, hogy ellenpontot mutatok, pont azt érem el, amit ők akarnak, egy kreált, gyönge ellenfél leszek.

Vagy vállaljam fel ezt az ellenpontot? Legyek egyfajta "lázadó?"


Mondom, nem vallási, nem politikai és nem mlm ügyről van szó, ez egy sokkal rejtettebb és szívósabb sznob társaság. Az alapvető bajuk velem az volt, hogy szegény vagyok, és nem tudtak kihasználni sem, ezért gyűlöltek így ki maguk közül. Nekem nem ők hiányoznak, hanem az a rengeteg elképesztően ambíciózus csillogó szemű tehetséges ember akit maguk közé vonzanak.


Sajnos bármelyikkel is veszem fel a kapcsolatot, amint "ŐK" megtudják, hogy kapcsolatba léptem vele, elképesztő módszerekkel, elképesztő kitartással, de idővel leszedik rólam. (agymosás) ez az ami zavar. Nagyon-nagyon sok embert veszítettem így el.

És nem tudom kihez fordulhatok.

Senki sem veszi komolyan, sőt, azért sem írom le miről van szó, mert amikor legutóbb leírtam, minden válaszoló azt írta, hogy nem hiszi el a történetet.


2017. máj. 5. 04:40
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Megtennéd, hogy máshova írkálsz? Köszi.
2017. máj. 11. 20:25
 12/12 anonim ***** válasza:
Mi lenne ha megneveznéd az adott hivatalt, csoportot? Úgy érzem komoly innovációs potenciál kerül a kukába miattuk és ezért harapok! Volt pár hajmeresztő ügyem, ha belefér pontosítsunk. Én sem hagytam soha a társaimat.
2017. máj. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!