Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tehetnék a depresszióm ellen?

Mit tehetnék a depresszióm ellen?

Figyelt kérdés
Már az öngyilkosság gondolatával is többször eljátszottam. Kilátástalannak látom az életem. Mindig rossz kedvem van, nincs kedvem semmihez, sokszor csak úgy valami rossz dologra gondolok, és elönt a sírás. Teljesen értéktelennek érzem magam. Egy nagy nulla vagyok. Utálom magam. Soha nem voltak barátaim sem. Az iskolában is mindig csak gúnyolódtak rajtam, mert csendesebb típus voltam. Párkapcsolatom szintén nem volt soha, mert eddig egy fiúnak sem kellettem soha hosszabb távra. Talán mert én senkinek se vagyok jó. Az élet is azt mutatja, hogy nincs miért élnem. Legutóbb amikor dolgoztam még a munkámmal se voltak megelégedve, azt mondták én semmit se csinálok, ezért én hagytam ott. Tehát még a munkában se voltam megbecsülve. Most jelenleg otthon vagyok, és nincs kedvem már élni sem. L/25
2017. máj. 6. 16:28
 1/4 A kérdező kommentje:
Azt is hozzátenném hogy a sok csalódás után, hogy már az embereket is utálom, bizalmatlanul állok bárkihez.
2017. máj. 6. 16:32
 2/4 anonim ***** válasza:
Menjel egy szakemberhez, az biztos tudna rajtad segíteni. :)
2017. máj. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 hugyosgalacsin ***** válasza:
100%
Ezekben a percekben mutatkozik meg, hogy erős vagy, ha igazak lennének azok amiket magadról írsz már rég végeztél volna magaddal. Értékes ember vagy aki boldog akar lenni, de annyi csalódás érte, hogy már nem hiszi, hogy valaha is eléri azt. Ne add fel! Gondolj bele, mindig lesznek olyanok akik rosszabb helyzetben vannak és lesznek, ha ők nem adják fel akkor neked is menni fog. Ne az határozza már meg, hogy értékes vagy-e vagy nem, hogy mások mit mondanak rólad.. nem értük élsz ha nem magadért. Egyszerűbb elmenekülni a problémák elöl mint szembenézni velük, csak határozd el magadban és menni fog. Egyetlen kis szikra is képes az erdőt lángra lobbantani. Add ki magadból a bánatod és ne gondolkodj annyit, mert a negatív gondolataid a boldogtalanságod fő forrásai.
2017. máj. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 kork2365 válasza:

Tudom hogy ez nem sokat jelent de csak azt tudom mondani hogy kitartás!

Ilyenkor ismerszik meg igazán hogy az ember milyen kitartó is valójában.

Sokat tud segíteni hogyha kicsit erölteted az optimizmust.

Az a lényeg hogy próbálj Mindíg valami jó dologra gondolni.pl:mosolyogj rá valakire az utcán és ha vissza mosolyog az már sokat tud lökni a napodon, vagy egy vicces filmre, vagy akármire amiröl úgygondolod hogy biztosan nem fog rossz irányba vinni.

Legyenek változatosak a napjaid, mivel már az is depresszióba tud hajszolni hogyha minden napod egyhangú és unalmas.

Tudom hogy ezek kicsit közhelyes segítsmagadon válaszok de szerintem van bennük valami.

Ezen kívül esetleg még tudok adni egy virtuális ölelést ha ez segít neked :)

2017. máj. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!