Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Itthagyjam az egyetemet? (sos)

Itthagyjam az egyetemet? (sos)

Figyelt kérdés

Jelenleg jogi szakon vagyok de nem igazán tetszik. Nem hiszem hogy elfogok tudni helyezkedni vele, nem tetszik a sok magolás. Azt kellene éreznem hogy megtaláltam az utam..de nem érzem. Úgy érzem rossz itt nekem.

Ez a választásom egyik exem miatt történt aki erre a szakra jár, és követni akartam. Előtte 5 évig az volt bennem hogy tanító, vagy óvónő szeretnék lenni mert valahogy megértetem magam a gyerekekkel.

Ráadásul itt most nem államin vagyok hanem önköltségesen és nem akarok 1 milliós hitelt magamnak mire végzek úgy hogy utána mindenképpen még tanulni kéne valamit mert ezzel a szakkal semmire nem megyek ( igazságügyi igazgatás)

Tehát vagy jogot, vagy kriminológiát, vagy valamit.

Anyut is kezdem sajnálni mert nagyon sok pénzt ad nekem és nagyon sok pénz van már ebben a szakmában is pedig még csak fél éve vagyok itt.

Aztán lehet sehova nem tudok elhelyezkedni vele. Nem érzem jól magam ha felmegyek. Nem találtam meg azt a baráti közeget sem, órákra nem jártam be mert nem érdekel.. semmi..

Szerintetek mit tegyek?

Kérek segítsetek tanácsokkal!!

21/L


2017. máj. 7. 17:46
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Nálunk itt Kváron van PK, és hát vannak sokan még 30-on felül is. Persze nagyrészük azoknak már csak levelezős 😃

De nagyon sokan vannak, akik még nálad idősebben kezdték nappalin, szóval nem fogsz kilógni 😊

2017. máj. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
ohh :) Én épp levelezős szeretnék lenni :) Pont azért hogy tudjak mellette dolgozni :)
2017. máj. 7. 20:43
 13/16 anonim ***** válasza:

Levelezős vagyok. Egyáltalán nem bántam meg, hogy ide jöttem, szeretem nagyon (bár azért volt néha, hogy megszenvedtem vele, és ment a "cicarúgjameg"). :-D Nagyjából az, amire számítottam, bár volt néhány (sok) tantárgy,amire csak pislogtunk (főleg vizsgaidőszakban), hogy ezzel most nekünk miért is kell szenvedni? Valamikor biztos hasznos lesz, meg ilyesmi, de amikor 10-15 vizsgára kell készülni,akkor nagyon feltűnő, ha valami még köszönőviszonyban sincs a gyerekekkel.

3 műszakban dolgozom a főiskola mellett, szóval nem lehetetlen tanulni, meg megszerezni a tananyagot. A legtöbb oktató küld anyagot, plusz a csoporttársakkal össze lehet dolgozni, illetve nem árt, ha van egy felsőbb éves/végzett hallgató ismerősöd. ;)

Elhelyezkedési lehetőségek? Háááát....Vegyes érzelmeim vannak ezzel kapcsolatban. Mivel van kisgyermeknevelői képzettségem, és annó azt mondták 5 bölcsődében is, hogy mivel nincs tapasztalatom, nem vesznek fel (kitűnőre végeztem), ezért én nem élem bele magam, hogy kapok errefelé óvodapedagógusi munkát. Sajnos a 3 év alatt iszonyatosan kevés (3 hét) volt az óvodai gyakorlat... Próbálkozni persze fogok. :-)

2017. máj. 8. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Válts. :)
2017. máj. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Ha valamiről érzed, hogy neked nem pálya, akkor azt nem szabad erőltetni. Hidd el, csak pénz és időpocsékolás, ha tovább szenvedsz jogi karon, akkor keservesen megbánod, mert semmit nem fogsz vele elérni (lehet, ki is buksz belőle vagy feladod pár év múlva), és akkor ezeket az éveket lehúzhatod a WC-n.


Úgyhogy csináld, amit szeretsz, és nyugi, nem fogsz későn végezni, senkit nem érdekel, hány évesen végzed el, 25 év az egyáltalán nem gáz. :) Olyan pedagógushiány van, hogy örülnek, ha valaki erre a pályára megy. Úgyhogy ez miatt ne aggódj, de tényleg!

2017. máj. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Pedagógushiány van, de miért? Akik az elmúlt 20-25 évben végeztek, vajon hova lettek?

Van egy barátnőm - nála eltökéltebb embert nem ismerek. (Elég nagy hátrányból indult az életben, de amibe belekezdett, azt el is végezte, átlagon felüli eredménnyel.) Estin érettségizett, utána elvégezte levelezőn az óvónőit, csinált egy kisgyermekgondozói okj-t, de mégsem vették fel sehova, mert nem volt protekciója.

Most Németországban dolgozik - nem a szakmájában -, de mégis jobb fizetésért, emberibb körülmények között.

Szóval nyugodtan kövesd az álmaid, ugrálj iskoláról iskolára, amíg rá nem jössz, hogy a nyelvtanulás az egyetlen igazán jó befektetés Magyarországon, és hogy MÉG elég fiatal vagy, hogy külföldön végezd el azt a képzést, amire az életedet felépítheted.

2017. máj. 8. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!