Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért fáj a magyarnak, ha egy...

Miért fáj a magyarnak, ha egy cigány származású embernek jól megy? Mire ez az irigység?

Figyelt kérdés

Mi azok vagyunk igen, cigányok. Sosem tagadta le a családom, csak én tagadtam meg egy jó párszor néha. Mert egyébként csak apámon látszik kicsit az, hogy cigány. Különben fehér bőrűek vagyunk, csak azért, nehogy azt higgyje valaki, hogy mi a cigánytelepen lakunk a retekbe és a mocsokba. Nem! Apám és anyám dolgoznak. Mindig is dolgosak voltak, ennek meg is lett a gyümölcse. Jól élünk, fizetjük az adót, mi testvéremmel még tanulunk.

Na most, apám megteheti, hogy luxusautója legyen, sokan meg is nézik és fejeket vágnak. Mert gondolják miért egy "büdös cigány" ül ilyen autóban. Nem csak ez, sok más is van. Például a ruházatunk. Mi nem vagyunk mutogatós fajta, de meglátszik az, ha valaki jó módú. :) Különben segítek az embereken, nem sajnálom a rászorulókra a pénzt. Azaz az apám pénzét, nekem nincs saját keresetem. Elvégzem a sulit és akkor majd én keresek magamra. Ennyi.

Sokszor látom és hallom, hogy az emberek mennyire lehordanak minket. Pedig semmi okuk. Nem hangoskodunk, semmi mulatási meg ilyenek. Nincs 20 kiló vastag arany lánc a nyakunkba, semmilyen arany ékszer nincs. Nem lopunk és nem élünk a retekbe. Mi próbálunk beilleszkedni. Őszintén, valamennyire megértem, de ha egyszer semmi okuk az aggodalomra velünk szemben, miért?

Annyiszor lehordták apát is, anyát is, hogy "mocskos cigányok" meg "biztos lopnak" és ilyen hasonló rasszista kijelentések. Persze, ezt mind nem szembe. Hátunk mögött. Valakinek ez jó? Ez okoz nekik örömet? Miért bántanak minket olyanért, amiről alapvetően nem mi tehetünk. Nem én kértem pl, hogy cigánynak szülessek! Sok magyar barátnőm van, vannak cigányok is de abból sem a primitív fajta. Sajnálom, hogy ilyen lett a világ és igen tudom, hogy a cigányok nagy része tehet róla, akik még mindig nem tudnak beilleszkeni.

Nekem ez baromi rosszul esik és itt nem is a pénzen van igazán a hangsúly. Mellesleg az emberek azt nézik mid van, hol tartasz, nem azt, hogy HOGYAN JUTOTTÁL EL IDE. Sajnos.

Rengeteget olvasok, hála Istennek a barátaink nem ilyen előítéletesek. De kérdem én; ha ti cigánynak születtetek volna, és ilyen megaláztatásokon kelletz volna keresztül menjetek, ti hogy éreznétek magatokat?

Bocsánat a hosszú szövegétt, most "kiírtam magamból" végre. Kíváncsi vagyok a véleményeitekre is, legyen az pozitív vagy negatív. Kaptam már mindkettőből eleget. :D

16/L


2017. máj. 9. 10:29
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:

*kellett

Bocsánatot kérek a hibákért, gyorsan írtam és telefonról. :)

2017. máj. 9. 10:31
 2/30 anonim ***** válasza:
81%

őszintén sajnállak,mert sejtem milyen nehéz lehet.

Fő gond az hogy amíg többségben vannak azok a cigányok akik nem olyanok mint ti-addig marad az a gondolkodásmód amivel most is találkoztok.

Nekem is vannak normális cigány ismerőseim akik tiszták,rendesek,dolgoznak,és normálisan nevelik a gyerekeiket. és vannak azok a cigányok akik drága autókkal járnak,stb-de tudjuk hogy nem rendes munkával keresték meg a pénzt. és ha jól gondolom titeket is egy kalap alá vesznek velük

2017. máj. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
82%

sokaknak mind1, hogy cigány vagy nem cigány, ha többre vitte, mint ő, akkor biztos csalt, hazudott, ölt érte...

sokan előítéletesek aminek oka is van

a cigány nem attól cigány, mert sötét a bőre, hanem mert cigány

az ma már életstílus inkább, mint származás...



24F

2017. máj. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
78%
Megjegyzem, a mi családunk is viszonylag gazdag, de egyáltalán nem látszik kívülről, mivel nem külsőségekre költünk. A nem cigány rongyrazókat is lenézik az emberek, csak más szavakkal illetik.
2017. máj. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
6%
Tavesz bakhtali muri pheny. Zsutil tu táj o családosza o drágo szunto del.
2017. máj. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

Igen, összeraknak sajnos az olyan cigányokkal. :) De hála Istennek próbálom olyan emberekkel körül venni magam, akit nem érdekel a származásom és az, hogy mennyi pénzünk van. Igen, a másik dolog meg az érdekség.

#4: ti nem költötök a külsőségekre ez teljesen rendben van, de én pl igen. Persze nem gucci egyből meg efféle rohadt drága márka, csak normális, szép ruhák. Nem azért, hogy másnak tetszen, hanem magamnak! Én miattam, hogy jól érezzem magam. Ja, és nem csak külsőségekre költünk mi sem, nem herdáljuk el a pénzt. Azért, mert most MÁR van, nem azt jelenti, hogy kidobjuk az ablakon.


Kedves utolsó😂Nem tudok cigányul, lennél szíves magyarul írni?

2017. máj. 9. 11:03
 7/30 anonim ***** válasza:
0%

Igen tudjuk, bodzát szedtek Ti is... bla bla bla.....

Azt is tudjuk, hogy kis kereskedők vagytok, csak éppen más cuccával kereskedtek.... tudom, tudom nem lopott, csak éppen nincs kifizetve....

Ezért élvezem én a munkámat, mert az elején "mi ilyen becsületesek vagyunk jó ember", aztán a nap végén már azért megy matek, hogy milyen értékben kell lefoglalni....

No, de a magyarnak (ne légy rasszista), nem az fáj, hogy Ti (ciganyok) sikeresek vagytok, a magyarnak az fáj, hogy belőlünk vagytok azok... gondolok itt a tölünk ellopott kerti termények, és múszaki cikkek amiker pofátlan módon nekünk fel is kináltak megvételre...

Mélyen tisztelet annak a kb 5% kivételnek.

2017. máj. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

#7: Szóval te jobban tudod, mint mi magunk. Wow! Éppen most írtam le mindennek az ellenkezőjét. Na ez az előítélet. Tudod, hogy cigány vagyok és rögtön ezzel jössz.

Tökéletes példa arra, mit kapok meg nap mint nap! :) Látatlanban, ismeretlenül leírod, hogy "bodzát szedünk", "kiskereskedők vagyunk" ráadásul "MÁS CUCCÁVAL". Gratulálok Neked! Nem ismersz de elítélsz. Köszi! :))

2017. máj. 9. 11:10
 9/30 A kérdező kommentje:
Hiába is hangsúlyozom, hiába élünk normálisan, magyar állampolgárként, a cigányt mindig is lenézik. Bocsánat amiért cigánynak születtem, és bocsánat amiért rendesen élünk de így sem vagyok elég jó! :)
2017. máj. 9. 11:11
 10/30 anonim ***** válasza:
33%

6:

Normalis, szép ruhákra bárki tud költeni, mert az nem ár függő, vannak olcsó és drága igényes ruhák is. Ha azt mondod, látszik, hogy tehetősek vagytok, akkor az azt jelenti, hogy azt mutatjátok, hogy tehetősek vagytok. Mutatok neked olyan házat, amiről szinte senki sem mondaná meg, hogy drága, mert szolíd, visazafogott stílusú, meg mutatok olyat is, amelyik kimondottan mutatni akarja a gazdagságot, közben meg előbbi lehet, hogy drágább, akár csak az elhelyezkedése miatt is. Én nem hiszem el a magukat gazdagnak tartó emberek azon panaszait, hogy folyton csak irigykednek rájuk, mert amit irigységnek éreznek, az valójában a rongyrázásra adott negatív reakció. A valóban gazdag szomszédodról sosem tudos meg, hogy gazdag, ellenben a hitelben úszó szomszéd előszeretettel mutatja magát gazdagnak. Warren Buffet is szolíd amerikai középosztalybeli életet él, máig ugyanabban a hazban, amit fiatalon megvett.

2017. máj. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!