Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért fáj a magyarnak, ha egy...

Miért fáj a magyarnak, ha egy cigány származású embernek jól megy? Mire ez az irigység?

Figyelt kérdés

Mi azok vagyunk igen, cigányok. Sosem tagadta le a családom, csak én tagadtam meg egy jó párszor néha. Mert egyébként csak apámon látszik kicsit az, hogy cigány. Különben fehér bőrűek vagyunk, csak azért, nehogy azt higgyje valaki, hogy mi a cigánytelepen lakunk a retekbe és a mocsokba. Nem! Apám és anyám dolgoznak. Mindig is dolgosak voltak, ennek meg is lett a gyümölcse. Jól élünk, fizetjük az adót, mi testvéremmel még tanulunk.

Na most, apám megteheti, hogy luxusautója legyen, sokan meg is nézik és fejeket vágnak. Mert gondolják miért egy "büdös cigány" ül ilyen autóban. Nem csak ez, sok más is van. Például a ruházatunk. Mi nem vagyunk mutogatós fajta, de meglátszik az, ha valaki jó módú. :) Különben segítek az embereken, nem sajnálom a rászorulókra a pénzt. Azaz az apám pénzét, nekem nincs saját keresetem. Elvégzem a sulit és akkor majd én keresek magamra. Ennyi.

Sokszor látom és hallom, hogy az emberek mennyire lehordanak minket. Pedig semmi okuk. Nem hangoskodunk, semmi mulatási meg ilyenek. Nincs 20 kiló vastag arany lánc a nyakunkba, semmilyen arany ékszer nincs. Nem lopunk és nem élünk a retekbe. Mi próbálunk beilleszkedni. Őszintén, valamennyire megértem, de ha egyszer semmi okuk az aggodalomra velünk szemben, miért?

Annyiszor lehordták apát is, anyát is, hogy "mocskos cigányok" meg "biztos lopnak" és ilyen hasonló rasszista kijelentések. Persze, ezt mind nem szembe. Hátunk mögött. Valakinek ez jó? Ez okoz nekik örömet? Miért bántanak minket olyanért, amiről alapvetően nem mi tehetünk. Nem én kértem pl, hogy cigánynak szülessek! Sok magyar barátnőm van, vannak cigányok is de abból sem a primitív fajta. Sajnálom, hogy ilyen lett a világ és igen tudom, hogy a cigányok nagy része tehet róla, akik még mindig nem tudnak beilleszkeni.

Nekem ez baromi rosszul esik és itt nem is a pénzen van igazán a hangsúly. Mellesleg az emberek azt nézik mid van, hol tartasz, nem azt, hogy HOGYAN JUTOTTÁL EL IDE. Sajnos.

Rengeteget olvasok, hála Istennek a barátaink nem ilyen előítéletesek. De kérdem én; ha ti cigánynak születtetek volna, és ilyen megaláztatásokon kelletz volna keresztül menjetek, ti hogy éreznétek magatokat?

Bocsánat a hosszú szövegétt, most "kiírtam magamból" végre. Kíváncsi vagyok a véleményeitekre is, legyen az pozitív vagy negatív. Kaptam már mindkettőből eleget. :D

16/L


2017. máj. 9. 10:29
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
0%

Ugyanazt csinálod, mint a piti zsebtolvajok, ha elkapják őket, és azzal jönnek, hogy "Azért büntetnek meg, mert cigány vagyok?".


Lehet vitatni, hogy mennyire jogos, de az újgazdagokat nem azért nem szeretik az emberek, mert cigányok, kínaiak vagy épp pakisztániak...

2017. máj. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
42%

Irtam melyen tisztelet a kuvetelnek, de Te már fel is vetted magadra...

Ez is tipikus cigány szokás, ha már jól megy akkor azt reklámozni kell, mint Te itt most.... mindenhol leirod.hogyan öltözködsz, meg neked milyen jó, mert tudod apuci pénzét szórni.... hogy a csórok irigykedjenek....

Senki n irigykedik, ha nem.adsz rá okot.... na de mivel a valaszaiddal igen provokativ módon viselkedsz, ezert bátorkodom jelenteni a kérdésed....

Es egyet jegyezz meg, bár tudom nehéz, mert most jól megy, meg kislany vagy, de SEMMI NEM TART ÖRÖKKÉ.....

Általában az ilyen hozzáállassal szoktak menni a purdéba....

2017. máj. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
19%
Miért kell a cigányoknak-zsidóknak-stb.. mindenben rasszizmust-antiszemitizmust-stb.. látni?
2017. máj. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:

Hogyan is reklámoznám mikor ez egy ANONIM oldal emberek, nem tudjátok ki vagyok. Igen, lehet van amibe IGAZATOK VAN, ELISMEREM. Azt is írtam, hogy tanulok és MAJD dolgozok én is, persze, hogy semmi sem tart örökké! Jól tudom, mi is volunk lent, nagyon lent.

Majd akkor leszek BÜSZKE és ELÉGEDETT, ha ÉN magam keresem meg azt a pénzt. Addig felesleges erről beszélni.

Az a magamutogatas szerintem, mikor szándekosan kirakják a kocsit, a drága dolgokat. De én nem rakom ki sehova, nincs a képeimen pl közösségi oldalakon a hatterbe semmi, abszolút semmi. Sem kocsi, sem "véletlen" bevillanó óra, vagy ilyesmi. Amúgysem engedik nekem az ilyet. Az, hogy élőbe viszont látják, azzal nem tudok mit kezdeni.


Komolyan, én magyarnak vallom magam. Magyarokkal nevelkedtem, magyar neveltetést kaptam, van bennem magyar vér anyukámból. De attól még cigány is vagyok és ezt meg is kapom. NINCS tiszta faj sem, évszázadok óta keveredtek az emberek, nincs olyan, hogy teljesen 100%-ban magyar vagy cigány. Ennyi.



[link]

2017. máj. 9. 11:34
 15/30 A kérdező kommentje:
Azért látom a rasszizmust, kedves utolsó, mert konkrétán a hátunk mögött "lebüdöscigányoznak". Ez nem rasszistaság? Istenem, hangsúlyoztam is, hogy tisztában vagyok azzal, hogy erről a rasszizmusról a CIGÁNYOK NAGYRÉSZE TEHET! IGEN, Nem tudnak beilleszkedni, sajnos. Őket én is utálom. De minket miért bántanak?
2017. máj. 9. 11:36
 16/30 anonim ***** válasza:
0%
Befejeznéd a magyarozást, meg a ciganyozást?
2017. máj. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:

Akárhányszor latom, hogy egy cigány másokon élősködik és szül 20 gyereket, aztán SÍR, hogy milyen kegyetlen a világ elundorodom. Ugyan már! Ki mondta, hogy szüljenek ennyi gyermeket, a nyomorba? Se munka, semmi, csak a segély.

Ez az életstílus borzasztó, ez tőlünk távol áll!

2017. máj. 9. 11:39
 18/30 A kérdező kommentje:
Kár volt ezt a kérdést kiírnom.
2017. máj. 9. 11:39
 19/30 anonim ***** válasza:
0%

A világon mindenütt igaz, hogy akik nyomorban élnek, azok sok gyereket szülnek. Ezt nem lehet középosztalybeli racionális logikával teljesen megérteni. Ha te fikázod a mélyszegénységben élő cigányokat, emellett a magyarságról is erősen általánosítva beszélsz, akkor nem vagy semmivel sem jobb a rasszistáknál.


Az meg hogy nem Facebookon, hanem élőben tolpd ugyanazt, még nem lesz kevésbé rongyrázás.

2017. máj. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
46%

Miért előítéletesek az emberek a gazdag cigányokkal szemben?


Mert sajnos az a helyzet, hogy a legtöbb gazdag cigány nem becsületes úton gazdagodott meg. Például uzsoráznak, vasaznak/színesfémeznek, és lányokat futtatnak, stb. Nézd meg a cigány politikusokat, másról sem hallani, mint hogy hány tíz meg száz milliót lopnak el bűntetlenül (mondjuk a magyar politikusok is.). Persze, lehet, hogy ti becsületesen gazdagodtatok meg (vagy csak te hiszed, hogy becsületesen gazdagodtatok meg) de az emberekben ott van az előítélet, amit mindig egy csoport (jelen esetben a cigányok) többsége alapján alkotnak meg. Ezteket az előítéleteket iszonyatos nehéz kitörölni, szerinetem többszáz év kell hozzá, ha egyáltalán.


Miért irigyek rátok az emberek? Erre nagyon egyszerű a válasz, te magad írod le.


"apám megteheti, hogy luxusautója legyen"

"Mi nem vagyunk mutogatós fajta, de meglátszik az, ha valaki jó módú. :)"


Nagyjából ennyi.

Ha valakin "meglátszik, hogy jó módú", akkor bizony azt azért csinálja, hogy az emberek akik látják őt, irigyeljék őt. Lehet itt kamukázni, hogy szereted a finom meg drága ruhákat, igényes vagy a telefonodra, stb, de az MINDEN EMBER, aki kiad 300 ezer forintot egy iPhone-ért vagy 50 ezer forintot egy napszemüvegért, amikor 100 ezerért ugyanolyan tudású telefont kap, vagy 3000-éert egy ugyanolyan üvegű, hasonló fazonú napszemüveget kap, az azért csinálja, hogy mások lássák, hogy neki erre is telik, hogy ő ezt megengedheti magának, magyarul, hogy MÁS EMBEREK IRÍGYELJÉK.


Remélem, megkaptad a választ.

2017. máj. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!