Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért fáj a magyarnak, ha egy...

Miért fáj a magyarnak, ha egy cigány származású embernek jól megy? Mire ez az irigység?

Figyelt kérdés

Mi azok vagyunk igen, cigányok. Sosem tagadta le a családom, csak én tagadtam meg egy jó párszor néha. Mert egyébként csak apámon látszik kicsit az, hogy cigány. Különben fehér bőrűek vagyunk, csak azért, nehogy azt higgyje valaki, hogy mi a cigánytelepen lakunk a retekbe és a mocsokba. Nem! Apám és anyám dolgoznak. Mindig is dolgosak voltak, ennek meg is lett a gyümölcse. Jól élünk, fizetjük az adót, mi testvéremmel még tanulunk.

Na most, apám megteheti, hogy luxusautója legyen, sokan meg is nézik és fejeket vágnak. Mert gondolják miért egy "büdös cigány" ül ilyen autóban. Nem csak ez, sok más is van. Például a ruházatunk. Mi nem vagyunk mutogatós fajta, de meglátszik az, ha valaki jó módú. :) Különben segítek az embereken, nem sajnálom a rászorulókra a pénzt. Azaz az apám pénzét, nekem nincs saját keresetem. Elvégzem a sulit és akkor majd én keresek magamra. Ennyi.

Sokszor látom és hallom, hogy az emberek mennyire lehordanak minket. Pedig semmi okuk. Nem hangoskodunk, semmi mulatási meg ilyenek. Nincs 20 kiló vastag arany lánc a nyakunkba, semmilyen arany ékszer nincs. Nem lopunk és nem élünk a retekbe. Mi próbálunk beilleszkedni. Őszintén, valamennyire megértem, de ha egyszer semmi okuk az aggodalomra velünk szemben, miért?

Annyiszor lehordták apát is, anyát is, hogy "mocskos cigányok" meg "biztos lopnak" és ilyen hasonló rasszista kijelentések. Persze, ezt mind nem szembe. Hátunk mögött. Valakinek ez jó? Ez okoz nekik örömet? Miért bántanak minket olyanért, amiről alapvetően nem mi tehetünk. Nem én kértem pl, hogy cigánynak szülessek! Sok magyar barátnőm van, vannak cigányok is de abból sem a primitív fajta. Sajnálom, hogy ilyen lett a világ és igen tudom, hogy a cigányok nagy része tehet róla, akik még mindig nem tudnak beilleszkeni.

Nekem ez baromi rosszul esik és itt nem is a pénzen van igazán a hangsúly. Mellesleg az emberek azt nézik mid van, hol tartasz, nem azt, hogy HOGYAN JUTOTTÁL EL IDE. Sajnos.

Rengeteget olvasok, hála Istennek a barátaink nem ilyen előítéletesek. De kérdem én; ha ti cigánynak születtetek volna, és ilyen megaláztatásokon kelletz volna keresztül menjetek, ti hogy éreznétek magatokat?

Bocsánat a hosszú szövegétt, most "kiírtam magamból" végre. Kíváncsi vagyok a véleményeitekre is, legyen az pozitív vagy negatív. Kaptam már mindkettőből eleget. :D

16/L


2017. máj. 9. 10:29
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
28%
Miért kell rasszistának lenned neked is? Miért különíted el a cigány rasszt a többitől? Emberek vagyunk mind és ez a legfontosabb.
2017. máj. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
62%

A legtöbb ember az alapján ítél, amit lát máshol. Egy átlagembernek megvan a maga (negatív) véleménye a cigányokról, sokaknak az újgazdagokról is, na rakd ezt össze. Ráadásul sokan önmagában azért is irigyek, nem értik, másnak miért megy a szekér amikor nekik épp nehezebb, ehhez még csak "más" származásúnak sem kell lenni.


Sajnállak, mert ha valóban minden úgy van ahogy írod, sem te, sem a szüleid nem érdemlik meg ezeket a véleményeket, de együtt kell élned ezzel, mivel változtatni nem igen tudsz rajta. A legjobb amit tehetsz, hogy azokra koncentrálsz, akik ismernek téged annyira, hogy valóban tudják hogy milyen vagy és nem adsz idegen emberek megjegyzéséire.

2017. máj. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

Nekem a legjobb barátom, cigány származású.

Most akivel együtt dolgozom, ő is cigány származású. És nem csak a ciganyokkal van a baj a magyarokkal is!! Aki lop csal hazudik azzal mind baj van es ez nem szarmazastol függ!

2017. máj. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
na, a lényeg az, hogy ne keverd az irigységet a rasszizmussal!
2017. máj. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
34%
Kérdező, te nem vetted még észre hogy Magyarországon élsz? Itt ha több pénzed van mint másoknak automatikusan egy bűnöző, ingyenélő, mocskos féreg vagy, az meg hogy emellett cigánynak születtél, alaposan ront is a helyzeten. Itt egy panaszkodó, haldokló, magát halálra dolgozó "utálom a cigányokat de nem vagyok rasszista" embernek kell lenned.
2017. máj. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:
Engem is bántottak cigányok, pedig tudták, hogy én is az vagyok. Hogy miért? Mert rengeteget olvasok és nem hangoskodom, nem viselkedek primitív módjára. Egyszerűen nem voltam/vagyok olyanok mint amilyen ők. Nem akarom őket sem lehordani sem pedig bántani. Soha nem tettem. Most sem, hiszen ők voltak azok akik bántottak engem. Hogy "mit magyaroskodok" meg "minek teszem annyira a fejem", ja és hogy az "olvasás hülyeség" és "mineka?" 😊 Sajnálom azokat, akiknek rossz tapasztalatuk volt a cigànyokkal. Sajnálom! Az ő nevükbe kérek elnézést! Tudom, nem ugyanaz mintha ők kérnének elnézést, de hátha. Hátha... talán van itt olyan aki erre a bocsánatkérésre várt és nem kapta meg senkitől. Tőlem megkapja. Elnézést kérek mindenkitől akit bántottak. Mondjuk nem csak a cigányok, hanem bárki. Bárki bántotta is...
2017. máj. 14. 01:05
 27/30 A kérdező kommentje:

#20: fogalmam sincs milyen iphone-ról beszélsz meg milyen csalásról... de mindegy rád hagyom. Gondolj, amit akarsz. :)

Arra mondom, hogy meglátszik valakin, hogy van pénze mert igaz. NEM vagyunk gazdagok, gazdagok azért nem. De szegények és átlagosak sem. Úgy átlagos felett kicsivel. Mondtam már, kedves, hogy mindez nem volt mindig így és kemény munka eredménye! Kitartó, hosszú évek munkája.

Nos, luxusautó... miért ne lehetne ha egyszer megtehetjük? Nem a luxusautóra akartam a lényeget fektetni, csak leírtam egy rohadt példát, hogy ezért is néznek minket le annyira, hogy miért egy CIGÁNY ül ilyen autóban. Azért, mert szerinted ez mutogatás, ha valakinek van ilyen autója, senkinek ne legyen? Mindenki mutogatja? Nincs senki orra alá tolva az autó, van szemük maguktól is látják mivel járunk. De felhoztad pl az iphone-t. Honnan jött ez? A te sajàt agyszüleményed, nincs iphone-om. :) Hagyjuk itt annyiban az egészet, minden egyes szavam próbálod kifordítani, bizonygatod a saját igazad. Miért? Miért is? 😊 mindegy mi mit teszünk, sosem leszünk elég jók. Az ilyen embereket próbálom elkerülni, csupán véleményeket, tapasztalatokat jöttem olvasgatni ide. Nem ismersz, nem tudod ki vagyok. Szóval hagyjuk ezt az előítéletet.

2017. máj. 14. 01:15
 28/30 anonim ***** válasza:

Tesóm jogot végzett és neki is volt egy roma évfolyam társa. Tanult, becsületes családból való,legalábbis tesóm ezt mondta.Két éve végzett tesómmal Pécsett a jogin.

Most egy ügyvédi irodában dolgozik.

LEGALÁBBIS TESÓM EZT MESÉLTE_ö

2017. máj. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim válasza:

Minden tehetős cigány családból való személy kiírja , hogy

,"nem élünk retekbe"

"nincs mulatási"

"naponta mosakidunk"

Kedves gyermekeim ezért nem jár piros pont meg matrica , ez alap dolog.

Ja és szerinted a cigány nem nézi ki a gazdag magyart?

Pedig de.

Sőt az átlagmagyart is.

2017. jún. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim válasza:
Ez egy tipikus provokáló szoveg.! Ugyes vagy :)
2017. júl. 3. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!