Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Valaki ötéves módra káromkodik...

Valaki ötéves módra káromkodik felnőttként, mit gondolsz?

Figyelt kérdés

Egy évtizedes barátomról van szó, akit már a középiskola eleje óta ismerek. Anyukája meghalt általános iskolás korában, egyke. Vallásos neveltetésű, hetente jár misére is. Apuja nevelte őt egyedül, de már másik városba jár tanulni, mint ami a szülővárosa. Ja és mesterszakos végzős mérnökhallgató egyetemen!


Fontos hogy az sz-betűs szavakat nem meri kimondani és helyette (az sz betű helyett) x-et mond minden káromkodásban, mert az szerinte kevésbé káromkodás. A másik, hogy férfiakra, fiúkra is használ nőkre használatos káromkodásokat. Simán rámondja egy srácra, hogy kva vagy rib anc és végig sem gondolja soha, hogy ezt férfira mondja (ész nélkül).


A következő módokon szokott káromkodni:

-xarfaxú (ejtsd: kszarfakszú)

-te kis xemét ("kszemét")

-te retekrib anc

-te retek, teeee

-te kis kur va, teeee

-nye-e-e-e-e-e-e-e-e

-he-he-he-he-he-he-he-he

-XY én esküszöm megöllek téged

-YX én legszívesebben ágyú csöve elé kötnélek és úgy lőnék vele, hogy megdögölj


És ne értsétek félre: Nem agresszívebb vagy nem káromkodik többet mint az átlag ember. Csak egyszerűen amikor néha káromkodik (mint a legtöbb emberrel előfordul) olyan szövegeket nyomat, amik miatt mindenki kineveti őt.

25/f, ő is annyi idős mint én


2017. máj. 9. 23:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Én a helyedben pofán vágnám, és nem barátkoznék vele...de hát te tudod...
2017. máj. 9. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
62%

Egyrészt: vallásos neveltetés, ez egy vicc :) Bocs, de akinek elhagyja a száját bármikor az, hogy a másikat megölné, vagy dögöljön meg, az minden, csak nem vallásos. Belül legalábbis. A templomba lehet, hogy elhúzgálták, de az egész egy nagy blöff. Rendes ember, ha vallásos, ha nem, ezt már túl erősnek érzi.

Aki bárkinek azt képes mondani, "hogy te kis rib anc" vagy "te kis kur va", az egy darab sz_ar. Bocs, de ez van. Még viccből se.

És nem vaskalapos vagyok, káromkodom én is, nem is keveset, de nem emberekre, és nem így.

Ha nekem akár a legjobb barátom is annyit mondana, hogy "te kis kur va", hát átértékelném a kapcsolatot.


Mit gondolnék róla? Hogy éretlen, elgondolkodnék, mi baja az emberekkel, hogy ilyeneket mond rájuk, mert ez túlzásnak tűnik. Mit gondolhat valójában azokról, akiknek ezeket mondja? Mert ez valahol már nem szeretet és nem vicc, ezt nem lehet belemagyarázni. Biztos frusztrált valami miatt, éretlen, sehol nincs agyilag ahhoz a színvonalhoz, amit mutat magáról (vallásos nevelés, meg egyetem). Nagyon elfuserált ember lehet.

Én nem igazán szólnék ilyenhez. Még akkor se, ha viccként tálalja ezeket: ahhoz, hogy ilyet mondj, valamilyen elleplezett feszültségnek lennie kell belül. Mondom ezt úgy, hogy tényleg sokat káromkodom, de ilyenek sose hagyják el a számat.

2017. máj. 10. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
43%

He?

Most végülis mi a kérdés?

2017. máj. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
41%

"Valaki ötéves módra káromkodik felnőttként, mit gondolsz?"


Szerinted egy 5 éves így káromkodik???


Nem értem mi a kérdésed amúgy.

2017. máj. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!


3-4:

Ott a kérdés, ahol a kérdőjel van a szövegben. Ahogy az első és második is válaszolt. Mit gondolsz?

2017. máj. 10. 12:45
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy homokos? Így nem káromkodik egy férfi.
2017. máj. 12. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Magyarázd el neki, hogy röhejes ahogy beszél és inkább ne káromkodjon egyáltalán. Szép lassan szakítsd meg vele a kapcsolatot.
2017. jún. 15. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!