Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tehetnék a szociális...

Mit tehetnék a szociális fóbiám ellen?

Figyelt kérdés
24 éves lány vagyok. Lehet emiatt alakult ki, de régen sokat bántottak az iskolákban, sokat gúnyolódtak rajtam. Nem mertem soha az osztálytársaim előtt enni, mert féltem, hogy kinevetnek. Már annyit javultam, hogy telefonálni merek, de hivatalos ügyet elintézni is eltudok, de akkor is pánikolok, azon jár a fejem, hogy nem-e nevetnek ki. Ugyanez van boltban is, ha vásárolnom kell. Még nyilvános WC-n is nehézséget okoz a dolgok elvégzése. Sok ember közt se bírok megszólalni, mert akkor meg azon jár az agyam, hogy kinevetnek, mert nagy hülyeséget mondok. Már szerintem kényszerbetegség is kialakult nálam, ami azzal jár pl. hogy ellenőrizgetem a telefonom, hogy beállítottam-e jól az ébresztőt stb.
2017. máj. 14. 16:46
 1/1 anonim válasza:

Fiatalabb koromban nekem is hasonló volt. Rájöttem, hogy az állandó agyalás és az emiatt kialakult félelem gátol meg sok mindenben. Erre kitaláltam magamnak egy módszert. Elképzeltem, mi lenne, ha egy robot lennék, és érzelmek nélkül, csupãn logika alapján kellene döntenem. Amikor fėltem valahová elmenni, feltettem magamnak a kėrdėst, afféle gépi logika alapján, hogy: "Mi legcélszerűbb ebben a helyzetben?" Aztãn megválaszoltam: "Az a legjobb, ha elmegyek elintėzni a dolgot, mert így hamarabb túl leszek rajta, és később már nem okoz gondot. Tehát elmegyek, mert ez a legésszerűbb."

Érzelmek nélkül, logikai szûkségszerűsėg alapján. Amikor végeztem, könnyebb lett minden.

2017. máj. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!