Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit tegyek ez ellen, és...

Mit tegyek ez ellen, és hogyan fejlesszem a szociális képességgeimet?

Figyelt kérdés

Az lenne a probléma, hogy sehogy sem illek a "mai fiatalok" közé. Egyrészt introvertált vagyok, jobban szeretem a csendes egyedüllétet kikapcsolódás gyanánt, mint például egy bulit, a tömegtől és részeg emberektől rosszul vagyok.

Viszont van egy másik probléma is, hogy nem tudom magam megértetni az emberekkel. Gondolkodásilag a korosztályom fölött állok ezt ők is mondták, felnőttektől is megkaptam már egy párszor, emiatt sosem arról beszélek senkivel sem amiről akarok mert arra senki sem vevő, hanem felszínes témákról.

Viszont emberileg jóval alattuk állok, a szociális képességgeim a nullával egyenlőek. Elég "világtalan"-nak tűnök a szemükben sokszor, hiszen teljesen tapasztalatlan vagyok az emberek terén. Ami akárhogy nézzük, sehogy se jó.

Nincsenek igaz barátaim emiatt,és ha így haladok sem az nem lesz, sem kapcsolatom. Mit tegyek?

Hogyan tudnék megváltozni? Extrovertált barátaim vannak, de ez sem segít, inkább csak még jobban nem oda illőnek érzem magam, ők mindig vidámak, energikusak minden hülyeségről órákig tudnak beszélni, és ami a legjobb hogy ezt viceesen tudják előadni. Sajnos én ilyen sosem leszek, viszont szeretnék fejleszteni magamon. Mit csináljak?



2017. márc. 24. 20:11
 1/4 anonim ***** válasza:

"mai fiatalok" - 20 és 100 éve is ilyenek voltak a fiatalok.

Olvashatsz könyveket a témában, amik esetleg adnak pár kapaszkodót, de gyakorlatilag a gyakorlás lesz a lényeg.

Kezdheted hivatalos helyeken (posta, hivatal, étterem, hotel), az ottani embereknek kb kötelessége válaszolni, nyugodtan próbálkozhatsz csevegéssel, viccelődéssel és meglátod, hogy megy.

2017. márc. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Először is fogadd el, hogy olyan módon ahogy ők eljutottak a felszabadult csevegés képességéhez, te nem fogsz, mivel máshogy nevelkedtél, más génjeid vannak blabla..


Legyél jobban tisztába a gondolataiddal, lehetséges, hogy túl sokat fókuszálsz önmagadra és keveset másra

(Én is túl sokat fókuszálok magamra, de tudatosan törekszem arra, hogy inkább a külvilágra fókuszáljak és, hogy pozitív energiákat sugározzak)


Aki felszabadult az nem feltétlen tudja ezeket, mivel neki természetesen jött, de ez nem jelenti azt, hogy nincs mit tanulnod tőle


f

2017. márc. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mindkettőt megfogadom:)

Utolsó, hogy tudnék jobban a külvilágra koncentrálni? Azt hiszem tényleg ez a legnagyobb bajom, mindig mindenhol a gondolataimba vagyok mélyedve és sokszor emiatt úgy tűnhet, hogy negatív energiákat sugárzok a külvilág felé.

2017. márc. 25. 15:39
 4/4 anonim ***** válasza:

Mint mondtam nekem is van még ezzel problémám, de javuló tendenciát mutatok


a félelmekkel való szembenézés alap dolog, pl én rettegtem(még mindig félek) a prezentálástól, de most már rájöttem, hogy annyira nem nagy szám egyszerűen csak áthelyezed a fókuszt magadról a mondandódra


van egy olyan tulajdonsága az agynak amit úgy hívnak "monkey-mind", magyarul az agyad úgy működik, mint egy össze vissza ugráló majom aki mindenre ugrik, ami hatással van rá akárcsak egy keveset is. Aki megtanulja az ezt kontrollálni annak gyakorlatilag minden felett hatalma van

2017. márc. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!