Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért dobálózik itt az emberek...

Miért dobálózik itt az emberek többsége az ilyen szakszavakkal, mint introvertált, extrovertált?

Figyelt kérdés
Ők is látták itt, és google-ben rákeresve megvilágosodtak, és mostmár nekik is túl egyszerű leírásmód lenne, ha azt körülírják?
2017. máj. 17. 07:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Híve vagyok annak, hogy lehetőleg mindennek a közérthető, magyar megfelelőjét használjuk, ez a két kifejezés viszont magyarul inkább csak körülírható, egyszerűbb a szakkifejezést használni.
2017. máj. 17. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

"túl egyszerű leírásmód lenne, ha azt körülírják"

Vagy inkább mert felesleges túlbonyolítás lenne valamit körülírni, ha egyszer van rá létező szakszó.

2017. máj. 17. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
86%
Mert nincs rá egy megfelelő magyar szinonima és mindkettőről oldalakat lehetne írni, hogy pontosan mit takar. A többség tényleg kb a zárkózott és a nyitott megfelelőjének használja, de ez a két fogalom ennél sokkal komplexebb és nem is igaz minden esetben az a kijelentés, hogy aki introvertált az zárkózott, aki meg extrovertált az nyitott. Nem gondolom, hogy manapság a neten főleg olyan nagy bűn lenne nem csak a legegyszerűbb szavakat használni, ha nem ismersz valamit, akkor csak rákeresel, kb fél percbe telt és tanultál is valami újat. Nem azt mondom, hogy az jó, ha folyamatosan indokolatlanul használunk minél bonyolultabb idegen eredetű szakszavakat, de az introvertált, extrovertált használata szerintem ettől eléggé messze van.
2017. máj. 17. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Ki miben él, úgy ítél, ugyebár...

El tudod azt képzelni, h egy távoli galaxisban vannak emberek, akik nem a GyK-ról szedegetik fel a tudást...?! Sokkal valószínűbb, h neked kellett kigugliznod a jelentést, ezért kaptad be az ideget...

Befelé és kifelé forduló személyiségtipust jelent. Latin eredetű szavak, pszichológia kapcsán könnyen kikövetkeztethető a jelentése.

2017. máj. 17. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
85%
Én eddig azt hittem, hogy ez egy általános szó, amit mindenki ismer. Látom tévedtem, de nekem meg se fordult a fejemben, hogy egyesek nem ismerik őket. Mi még gimiben tanultunk ezekről, de akkor sem volt senkinek újdonság, hogy mit takar a két szó.
2017. máj. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
97%

Nem mondanám szakszónak. A legalacsonyabb szintje a személyiségtípusok szétbontásának ez. Számomra elég alapvető.


Ha azt mondanám szangvinikus, vagy azt, hogy ISTP, akkor az már lehet szakszó.


De akkor mondd meg, hogy miért mondják az introvertáltakra, hogy antiszociális? Mikor az egy súlyos személyiségzavar, tehát sértés, míg az introverzió csak egy személyiségtípus, annyit mutat meg, hogy az illető honnan szerzi az energiáit, azaz egy semleges megállapítás, és nincs benne sértő dolog, nem lesz tőle szürke kisegér, se nem visszahúzódó nyámnyila.

2017. máj. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
57%
Ha tudsz rá olyan magyar szót mondani, ami ugyanezt jelenti, akkor világosíts fel! Mert én nem ismerek. És pontatlanul nem fogok fogalmazni csak azért, hogy magyarosabban írjak.
2017. máj. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
32%
Zárkózott vagy nyilt személyiségű. Tessék itt van az egyszerű magyar lehetőség. Sznobok.
2017. máj. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
78%
Ez jó lenne, ha igaz lenne, de ezek nem ugyanazt jelentik. Abban, hogy extrovertált, introvertált, jóval több minden van. Érdemes utánaolvasni.
2017. máj. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
69%
Nem zárkózott és nyílt a fordításuk. A barátom introvertált, de egyáltalán nem zárkózott. Látod neked fogalmad sincs, hogy mit jelentenek. EZÉRT nem használja senki sem magyarul, mert magyarul nincs rá helyes kifejezés.
2017. máj. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!