Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért dobálózik itt az emberek...

Miért dobálózik itt az emberek többsége az ilyen szakszavakkal, mint introvertált, extrovertált?

Figyelt kérdés
Ők is látták itt, és google-ben rákeresve megvilágosodtak, és mostmár nekik is túl egyszerű leírásmód lenne, ha azt körülírják?
2017. máj. 17. 07:30
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
24%
Tapasztalatom szerint, aki ezen az oldalon használja ezeket a szavakat, nincs is tisztában a jelentésükkel, de azért mégiscsak szajkózza őket, hogy okosabbnak tűnjön, hogy idegen szavakat is le tud írni.
2017. máj. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

igen, pontosan ezt akartam így most válaszolni, amit az utolsó ír.


én elhiszem, hogy az nem feltétlenül felelne meg, ha a nyitott és a zárkózott szavakat használnák helyette, viszont a többség, aki itt kérdez, nagy valószínűséggel szinonimaként használja ezeket, és nem valami mélyebb szakmai tudás alapján.

2017. máj. 17. 14:52
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül. Vki leírja, hogy zárkózott (főleg, ha mondjuk párkeresési témában teszik fel), erre a fél gyk elkezdi, hogy fúj, olyan nekem nem kéne, biztos harapófogóval kell belőle kihúzni mindent, titkolózós / kiismerhetetlen, nincsenek barátai, beteges, félénk, antiszociális, aszociális, nincs élete, otthon ül 24/7, unalmas. Mert a zárkózott szóra tényleg ezek az asszociációk. Pedig aki introvertált, azokra mindez nem feltétlenül igaz, és lehet, hogy nem is így érti a kérdező. Introvertált, vagy ha annyira zavarja a szemeteket, "zárkózott", lehet úgy is egy ember, hogy nem antiszociális / aszociális, és van pár barátja, azokkal meg órákig tud beszélni és velük megosztja azt, ami a lelkét nyomja, és nem fél a közösségi helyzetektől, beszélgetéstől, meg meri mondani a véleményét. Van olyan ismerősöm, aki introvertált, és mindenki azt hiszi, hogy nyílt természet.


Ha meg vki azt írja magáról, nyílt meg nyitott, én nem arra fogok gondolni előbb, hogy szeret társaságban lenni, nem zavarja a tömeg, szereti sok emberrel körbevenni magát, könnyen ismerkedik, könnyebben bízik emberekben és sorolhatnánk ezer jellemzőt is, hanem azt, hogy nyitott mondjuk kultúrákra vagy az újdonságra... de a kettő nem ugyanaz.


Pont ezért pontosabb az extrovertált és az introvertált kifejezés. Max. ha szükségét érzi rá, elmagyarázza a kommentekben, hogy mit ért alatta.

2017. máj. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

"Nem mondanám szakszónak. A legalacsonyabb szintje a személyiségtípusok szétbontásának ez. Számomra elég alapvető."


Ebből a hozzászólásból is látszik, hogy bizony, ez szakkifejezés, ami már átment a laikus szóhasználatba is.:-) Sokan valóban nincsenek tisztában azzal, hogy pontosan mit jelent, kinek a tipológiájából ered és mik a jellemzői.

2017. máj. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Sunshinedoll ***** válasza:
77%
Minek írjuk körül, ha van rá rendes kifejezés? :D
2017. máj. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

rosszul fogalmaztam, inkább akkor úgy fogalmazunk, hogy van hétköznapibb szinonimája, amit már ki is tárgyaltunk, hogy nem feltétlenül jelenti azt :D


persze ettől én még mindig fenntartom azt a véleményt, hogy akik inkább használják ezeket a szavakat, nem szakértők, és ugyanúgy nem tudják, hogy introvertált ember nem csak zárkózott lehet.

a többség valószínűleg csak erre a jellemre használja.

2017. máj. 17. 21:10
 17/17 anonim ***** válasza:
Különös "szakszavak", rengeteg helyen látom cikkekben is, szakszó akkor lenne, ha pszichológiai könyvekből olvasták volna ki. Attól, hogy a "Barátok közt" vagy "Mónika show"-ban nem említik, akkor neked már szakszó?:)
2017. nov. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!