Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nincs szinte semmink és...

Nincs szinte semmink és önbizalomhiányos vagyok emiatt. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Szüleim nem gazdagok, gyári munkások és van még 2 nagyobb testvérem. A házunk elég kicsi ennyi emberre (2 szoba) egyik tesóm már elköltözött legalább. (szeretem nem az de hely nem volt már tényleg) a ház átlagos állapotú kissé régies, bútorok szintén. Iskolában elég elmaradottnak érzem magam. Telefonom is csak egy 40 ezres modell, nincs saját laptopom 1 közös gép van a családban. És a legnagyobb gondom a ruháim egyszerűen már undorodok magamtól. Alig van pár elhasznált rossz darabom. Mindent a nővéreim után örököltem. Nagyon elégedtennek tűnhetek tudom hálátlan gyerek vagyok. Mindent megtesznek értem a szüleim, mindig van mit enni nem vagyunk olyan rosszul, de a többi gyerekhez képest elnyomottnak érzem magam. Minden ruhám turi vagy öröklés 1-2 kínaiból van. Cipők szintén így meg van 1 rendes márkás sportcipőm azt is ajándékba kaptam mástól. Most volt a szülinapom elmentünk megünnepelni torta minden meg kaptam egy szép ezüst nyakláncot is, de én elégedetlen voltam. Nem mutattam kide azt éreztem, annyira szemét vagyok tudom, de borzalmasan érzem magam! Más gyerek mindig megkapja az új IPhone-t és én meg? Mit tehetnék hogy ne gondoljam ezeket? Annyira rosszulérzem magam, mert többet akarok, de tudom, hogy nem lehet. 15/L
2017. jún. 4. 12:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
93%

15 ezres telefonom van ( akcios volt), 1 evet kellett ra varnom.

meghalt edesapam, edesanyam munkanelkuli. a letminimum alatt elunk, amikor tudom, kisegitem a csaladom.


megsem panaszkodom. sosem volt semmim, megis en erzem magam a leggazdagabbnak, mert nem elek ebben a targyilagos vilagban, megtanultam ertekelni az "ingyenes" dolgokat.

ha ehes vagyok es nincs otthon semmi, kimegyek a falu erdejebe es szedek magamnak valami zoldet.


ertekeld azt, amid van. en peldaul mindig konyvekre koltom el a kis penzem. hatalmas tudast felhalmoztam, Faust vagyok.


16/l

2017. jún. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
93%

15 évesen már dolgozhatsz a nyári szünetben, szülői engedéllyel. Keresd meg a legközelebbi diákszövetkezetet, ők tudnak segíteni, hogy találj munkát.

Én 19 ezerért rendeltem telefont online, és jobb, mint egy iPhone. (Nyolc magos processzor, 5,5"-os kijelző stb.) Gyorsabb, nagyobb, szebb.

Ezt nem csak a telefonod miatt mondom, hanem ha esetleg dolgozni fogsz nyáron, figyelj oda, hogyan vásárolgatsz ruhákat. Jó ötletnek tűnhet, hogy a barátnőiddel elmentek plázába, és azokba a boltokba mégsz, ahová ők is, de ezzel akár egy-két ruhadarabra is elmehet az egész fizetésed. Ha egyedül mész, és megtalálod a megfelelő boltokat, leértékeléseket, akkor 20-30 ezer forintból is drasztikusan átváltoztathatod a komplett ruhatáradat úgy, hogy haza se fogsz tudni vinni annyi ruhát a két kezedben. :) Ez pedig néhány napi munka, nem is kell végigdolgoznod hozzá az egész nyarat.


Két dolgot engedj el.

Ne az osztálytársaidhoz hasonlítgasd magad. Huszonéves korodig semmit nem jelent az, milyen helyzetben vagy, minden attól függ, milyen helyzetűek a szüleid. Nincs ebben felelősséged, aki pedig emiatt nem barátkozik veled, azt nem is érdemes sajnálnod. Ha valakinek tehetősek a szülei, az nem azt jelenti, hogy ő maga is jobb ember, sőt, a mi osztályunkban például sokszor fordítva volt.

Lesznek itt olyan válaszolók, akik úgy fogják beállítani az érzéseidet, hogy egy hálátlan kis k**va vagy, aki örülhet, ha enni kap. Nem kell rájuk hallgatnod, teljesen normális, hogy ezt érzed, hiszen ellentmondás van benned aközött, amit otthon, és aközött, amit az iskolában látsz. Nem olyan egyszerű ezt a napi szintű ellentmondást feloldani. Ha jól tanulsz, később olyan munkád lehet, amilyen mellett könnyen kialakíthatod a saját ruhásszekrényedet. Nekem már sikerült. :)


Ha van még kérdésed, írj nyugodtan.


23/F

2017. jún. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Sosem kaptam gyerekként / tiniként tortát és ezüst ékszert szülinapra... Egy tábla csokit esetleg. Nem hinném, hogy minden osztálytársad IPhone-t kapna, keress szegényesebb barátnőket és akkor nem érzed magad frusztráltnak.
2017. jún. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
16%
Szánalmas vagy....
2017. jún. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Más megkapja az új iphonet, közben 4,2 anyja, 3,1 apja meg 0 tesója van.


Megértelek, igy voltam 15 éve, az lett a tanulság, hogy habár le vagy/leszel nézve az olcsó cuccaidért mégsem vagy értéktelen.

Az fiatalság, kedvesség, tisztaság, munkakedv, jó gondolatok, becsületesség és ezek rokonai az értékes és figyelemfelkeltő dolgok a jelen időkben.

Ezek nem kerülnek semmibe mert nem is vehetők pénzen.

Kicsúfolni csak az olyanok fognak akik amúgy sem méltók rád..


Nagymamám mondása: "fiam foltos ruhában mehetsz iskolába de koszosban nem"

2017. jún. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
100%
A pár száz forintos turkálós ruhákat is át lehet alakítani, hogy trendin nézzenek ki. Egy kopott farmert szétvagdosol és máris olyan ,mint egy 10000 forintos Berska... vagy feliratos pólókat elvágsz haspólónak... a virágos szoknyák sima toppal is nagyon divatosak idén ... tele vannak kincsekkel a turik... varrogass ( kézzel is lehet), teremts stílust.
2017. jún. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Mi ennél jobban élünk szerintem, én nem érzem magam szegénynek. Viszont amiket leírtál, az nálam alap és így érzem normálisnak.

Telefonom 15 ezer volt, jó ideje megvan már és szeretem. Igazából csak zenét hallgatok rajta, mivel társasági életem szinte semmi nincs. Sosem vágytam "menő" telefonra.

Egy 2x4-es szobában vagyok egész nap itthon, de nincs szükségem sok tárgyra, így is jól érzem magam.

Az összes ruhám turis, vagy anyukámtól örökölt, viszont inkább örülök neki, hogy nem tömegcuccokban járok. Szintén egy márkás cipőm van, amire vártam is egy ideig...

Szülinapomra (de csak akkor) szoktam kapni max 5 ezer forintos dolgokat. De inkább kevesebb, mert olyan csak egyszer volt.

Próbáld meg értékelni, amid van! Ha én nem vagyok boldog, az nem a tárgyak miatt van, az számít nekem legkevésbé. 16/l

2017. jún. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
60%
Igényeid magasak....
2017. jún. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
100%
Itt inkább a hozzáállásoddal kellene valami csiszolni és szétnézni a környezetedben, hogy sok jóval szegényebb ember él, aki egy jó meleg ételnek is örülni tudna, de még azt sem tudja megkapni. Mi nem vagyunk gazdagok, de szegények sem egyáltalán, régen volt nekünk olyan, hogy alig vártuk hogy az ismerős hozzon valami kaját annyira ki voltunk fogyva a pénzből, és én arra is vissza tudok emlékezni az milyen volt,hiába most sokkal jobb. Magadba kellene nézni, és nem másokat nézni, persze én is ilyen voltam, aki a kútba ugrott én is ugrottam, de egy idő után már nem fog érdekelni hidd el.
2017. jún. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
39%

Ne stresszeld magad, én is így nőttem fel, sőt még lehet rosszabbul és utáltam a sok gazdag csajt akik kb lenéztek.

Mára elég jól állok anyagilag, a férjemnek is köszönhetően de saját karrierem/pénzem is bőven van, és sokkal előrébb jutottam kb mint azok a pi**ák akik anno szívattak meg csúfoltak, és nekem ez elégtétel éppen.

Te is inkább tanulj sokat, és keress hasonszőrű barátokat, ne a gazdagok közé próbálj bekerülni, biztos hogy vannak hasonló nem gazdag szülők gyerekei, nekem is volt 5-6 barátom is mindig.

2017. jún. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!