Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A "raw vegan" ember az mit eszik?

A "raw vegan" ember az mit eszik?

Figyelt kérdés
Mitől lesz valaki raw vegan? Az ilyen ember az csak nyers zöldséget eszik és gyümölcsöt? Valaki?
2017. jún. 4. 14:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%
Igen, csak nyers zöldséget és gyümölcsöt lehetőleg organikust. Ennek az egyik alfaja a fruitarian aki meg csak és kizárólag nyers gyümölcsöt.
2017. jún. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
tej meg yoghurt?
2017. jún. 4. 14:32
 3/15 anonim ***** válasza:
83%
az mióta nyers gyümölcs vagy zöldség? Eleve a sima vegán nem eszik semmiféle állati eredetű terméket.
2017. jún. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

miért az nem hús.


Ezek szerint az ilyen emberek yoghurtot sem esznek?

2017. jún. 4. 14:34
 5/15 A kérdező kommentje:
De most akkor a raw vegan az durvább mint a sima vegan?
2017. jún. 4. 14:35
 6/15 anonim ***** válasza:
85%
Most komolyan ilyen ostoba vagy? A vegán nem eszik semmilyen állati eredetű ételt, a tej a tehénből jön->állati eredetű, a joghurt meg tejből van ->állati eredetű, a tojást a tyúk tojja ->állati eredetű, a mézet a méhecske hányja ki ->állati eredetű. Ezeket ők nem eszik. Gyakorlatban csak zöldség meg gyümölcs amit esznek. A raw vegan meg ahogy a neve is mutatja ugyanez csak ők nyersen eszik ezt.
2017. jún. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Értem akkor.


Zöldség és gyümölcs.

2017. jún. 4. 14:39
 8/15 anonim ***** válasza:
92%

A vegánok alapból nem esznek állati eredetű termékeket, úgyhogy tej meg joghurt kizárva ebben a kategóriában. A raw vegan ugyanaz, csak 48 °C-nál nagyobb fokon sütött/fözőtt ételt nem esznek meg.

Igazából a vegánságot még megértem, de ennek nem tudom mi az értelme.

2017. jún. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
64%

Dehogy csak nyers gyümölcs és zöldség... Nyers növények.

Olajos magvak, némi zabpehely, mintha a kókuszzsír is OK lenne (nem mintha nyersvegán étrenden olyan kiemelkedő szerepet játszana)...

De nagyrészt zöldség és gyümölcs, igen.


Vagy az ételek érdekelnek, nemcsak az alapanyagok? Nos, vannak levesek, rengetegféle édesség, torta (persze nyers, de ha egyszer az), zöldségétel. A palacsinta, bejgli aszalt gyümölcsből készül, de olajos magvakkal töltve azért az tartalmas cucc, mellesleg nagyon finom is.

Aszalt lenmagkenyér, aszalt krékerek, aszalt zöldségfasírt (az szuper, én még sima vegán se vagyok, de ez visszatérő vendég nálam)...


A tipikus nyersvegán stílus a 80/10/10, ahol durván a szénhidrátra alapoznak és sok gyümölcsöt esznek, de persze van, aki sokkal zsírosabban eszik és gyümölcsöt nem olyan sokat. Azt már nem tudom, hogy milyen stílusban mennyire egészségesen lehet kihozni...

2017. jún. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
52%

A nyersvegánoknál azért nem csak a hőkezelés marad ki, hanem ételcsoportok is szinte kompletten.


Hüvelyesek: a zöldborsó OK nyersen, sokaknak a zöldbab is, de pl. a szárazbab nemcsak nem ehető nyersen, de mérgező még főzve is, ha nem elég hosszan vagy nem elég magas hőmérsékleten történt a főzés. A szárazhüvelyesek teljesen kiesnek, ez van.

Ahogy szinte az összes gabona is, korábban írtam a zabpelyhet, ami valamiért ehető nyersen, nem vegánok is megteszik ezt. Nyilván ez sem nagy mennyiségben jelenik meg a nyersvegán étrendben, de tortaalapnál, gyümölcsturmixnál belefér pár dekagramm.

2017. jún. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!