Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegánok szoptatnak? Az...

A vegánok szoptatnak? Az ember rendszertanilag, biológiailag állat, az anyatejben állati fehérje van. Ha nem szoptatnak, mit adnak a babának?

Figyelt kérdés
Nem vegetáriánusok, akik "csak" húst nem esznek, hanem akik semmilyen állati eredetű élelmiszert nem esznek.

2017. máj. 25. 11:26
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
25%

"Az ember rendszertanilag, biológiailag állat,"


Az ember rendszertanilag ember.

2017. máj. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

Wikipedia:


"Rendszertani besorolás

Ország: Állatok (Animalia)

Törzs: Gerinchúrosok (Chordata)

Altörzs: Gerincesek (Vertebrata)

Osztály: Emlősök (Mammalia)

Rend: Főemlősök (Primates)

Család: Emberfélék (Hominidae)

Nemzetség: Hominini

Alnemzetség: Hominina

Nem: Ember (Homo)

Linnaeus,1758"


Es bioszbol is ezt tanultuk emlekeim szerint...


De nem errol akarok vitatkozni, csak szeretnem tudni, hogyan taplaljak a veganok a csecsemoket :)

2017. máj. 25. 11:43
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy a sajat gyereket szoptatja az ember az semmilyen allat kihasznalasa. A veganoknak avval sincs semmi baja, hogy a tehen szoptatja a borjat, vagy a kecske a kiskecsket. Teljesen termeszetes, hogy a sajat kolyket/gyereket szoptatja az allat vagy az ember. Erzed a kulonbseget?
2017. máj. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Persze, elviekben igen, nem kizsakmanyolas. De a gyakorlatban akkor is allati feherjet visz be a baba szervezetebe, es ez ellent mod a "szabalyoknak". Ugyanakkor a veganok egeszsegtudatosak is, es mi mas lenne jobb egy babanak, mint az anyatej? Na nekem ez a paradoxon :) (A csecsemotapszerek nagy resze is allati feherjebol van, talan csak a pepti meg hasonlok nem)
2017. máj. 25. 11:55
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Az anyatej élelmiszer?
2017. máj. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
88%
Nyilvá OK a szoptatás. Igen, a vegánok nem esznek állati eredetű ételt, de ez a speciális helyzet, a tej arra használása, amire VALÓ, igazán tekinthető lenne kivételnek. De erre nincs szükség. A kicsi, amíg szopik, nem vegán és kész (nem tudom, így gondolják-e, technikailag ez a helyzet, amúgy pedig nekem tökmindegy). Erkölcsi és egészségügyi probléma nem lehet vele, sőt, innentől mi a gond?
2017. máj. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
25%

"allati feherjet visz be "

Nem érzed milyen furcsa a kérdésed?

Az anya táplálja a kisgyermekét - ezt nem tanultátok 'bioszból'?


Az ellen nem emelek kifogást, hogy édesanyádat állatnak tekinted, hogy magadat állatnak tekinted, de a többi emberre ezt a nézeted ne terjeszd ki.

2017. máj. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
92%
Vegán anyukaként mondom, hogy a szoptatás rendben van. A vegánság a nem emberi állatok kihasználása ellen van. Állati eredetű ételeket ezért nem eszünk, így az emberi anyatej nyilvánvalóan kivétel.
2017. máj. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
80%

https://www.youtube.com/watch?v=9ElFnb48wGQ


Mint látható, a vegánok szoptatnak.

2017. máj. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

8-as: koszi, erre voltam kivancsi :)

A tobbiek felreertettek, nem kifogasolok semmit. Nem vagyok se vegetarianus, se vegan. Es szoptatos anyuka vagyok en is. Egesz egyszeruen kivancsi voltam, hogy ez hogyan mukodik.

Aki meg kulon rendszertani kategorat akar maganak, az tolem tegye, engem nem zavar :)

2017. máj. 25. 12:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!