Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a lent látható...

Mit gondoltok a lent látható beszélgetésről? Ti is úgy vélitek, hogy általános jelenség az, hogy két személy egészen más elméleti síkon mozog, és ilyen esetekben gyakran meg nem értettség lesz a társalgás vége (Sőt, gyakran végig jellemző mindez)?

Figyelt kérdés

Természetesen, én vagyok a "You".


"Stranger: szia

You: Üdv

Stranger: hogy s mint?:D

You: Örülök, hogy nem a nemi témát hoztad fel, hanem más megközelítésbe helyezted a dolgokat.

You: Köszönöm, tűrhetően érzem magam.

Stranger: nem szándékozom nemi témát felhozni

Stranger: csak tűrhetően?

You: Sőt, a "tűrhetően" kifejezés is túlzás a részemről, ha figyelembe veszem az állapotomat.

You: ...Amelyhez hozzájárul az is, hogy az emberek jelentős része manipulálható, és a legkisebb kedvesség hatására megnyílnak, majdhogynem szerelmesek lesznek.

Stranger: ?

You: Felvázoltam egy általános jelenséget, ami megfigyelhető az interneten.

You: Illetve, a társadalomban is.

Stranger: ez mindenhol jelen van

You: Igen, mondtam.

Stranger: és ez téged miben befolyásol?

You: Ellehetetlenít a komolyabb beszélgetésektől, illetve meg nem értés tárgya leszek.

You: Olyan érzés, mintha elbutítanának a körülmények.

You: Még ha ez nem is történik meg.

Stranger: ahhoz, aki kedvesen szól hozzád, nem kellene egyből negatívan állni

Stranger: nekem abból amit írtál ez jött le

You: Megtörtént számos alkalommal mindkét eset, tehát nem légből kapott kijelentéseket teszek. Van, amikor kedvesen nyitok témát, máskor viszont ehhez hasonlóan.

Stranger: és mit tapasztaltál?

You: Vannak, akik szinte egy fotó alapján beleszeretnek a másikba, és semmitmondó, rövid beszélgetéseket folytatnak egymással. Mások pedig, távolságtartóak, ahogyan gyakran én is. És vannak, akik végig nevetgélnek, gunyorosak, viccelődnek, és fel sem fogják az adott téma lényegét, mások viszont viccesek és intelligensek.... Sokáig sorolhatnám a kombinációkat.... Amikor kedvesen nyitok, bármelyik megtörténhet, illetve meg is történt.

Stranger: :)

Stranger: és mi van azokkal, akik neten ismerkednek, felfogják mi történik, és tök jól kijönnek, mondjuk éveket beszélnek át, talizgatnak, és tényleg szerelmesek?

You: Ez is egy eshetőség/kombináció. Remélhetőleg, nekem is lesz részem/szerencsém egy hasonló beszélgetőpartnert "találni" (nem keresek senkit, zárkózott vagyok). Csakhogy, eddigi észrevételeim alapján, kevesen élnek hasonló tulajdonságokkal. Nem egyszer előfordult, hogy egy eleinte ígéretesnek tűnő csevegés nem a megfelelően ért véget, mert az adott személy túlságosan áttért a modern, "szleng", nem elmélkedő társalgási formára.

Stranger: szerintem túl kötött vagy, kicsit engedj fel :)

Stranger: nem baj az, ha valaki szlenget használ, csak lazul

You: Tegyük fel, ha valaki laza, de elmélkedő is, azzal nem lenne "problémám"..... Az más kérdés, hogy a meg nem értéseim sorozatának az lett a vége, hogy sokan autistának tartanak, illetve mogorvának. Ez csak egy példa.

You: *sokan nem értenek meg mindezek miatt

You: A fent említett rosszullétem egyik részét pedig a paranoiám képezi, ha már konkrétan vissza akarnék térni a kezdeti beszélgetési szálhoz. (Melyet nem tartok igazán fontosnak, mert sok más, magvas gondolat jöhet létre közben.)

Stranger: :s

Stranger: Ne haragudj, de nekem mennem kell

Stranger: szia, örültem a beszélgetésnek :)"


2017. jún. 6. 12:10
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
98%

Először is fogalomzavarban szenvedsz, mert nem általános tényállást közöltél, hanem a saját tapasztalataid alapján kreált szubjektív véleményed próbáltad eladni általános igazságként. Nem mondom azt, hogy nincs létjogosultsága annak, amit felvázoltál, mert valóban van rá sok példa, viszont ellenpélda legalább ugyanennyi - ennek fényében nem beszélhetünk általános tényről.


Másrészt mégis hogy gondoltad, hogy valaha pozitív végkimenetele lesz annak, ha egy vadidegen nyakába, két mondat után rázúdítod az önsajnálatató, végtelenül negatív, általánosító szöveged? Ráadásul még a pszichés problémáid (paranoia, stb.) is egyből felhozod.. Komolyan nem értem, ezek után miért meglepő, ha inkább elköszön az illető. A szociális fejlettséged borzasztó alacsony lehet. Szerintem nagyon jó dolog mélyebb, komolyabb dolgokról beszélgetni (mint a te példáddal élve megosztani a tapasztalatokat társadalmi jelenségekről, elmélkedni) nem pedig csak a felszínes, általános témákat feszegetni, de könyörgöm, az ilyen dologat nem két mondat után beszéled meg egy random idegennel és messze nem ilyen gusztustalan hangnemben, mint ahogy ezt a beszélgetést vezetted..

2017. jún. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

13:07

Mivel véleményem / összesített észrevételeim szerint többen vannak, akik felszínesek, úgy gondolom, hogy igenis, közelebb áll az általános tényhez.

Attól még, hogy a saját szemszögemből közlöm mindezt, nem zárható ki az igazam, mint ahogyan Te kicsit egyet is értettél.

Mindenki, aki állít valamit, nem mondhatja azt, hogy a közvélemény szerint járt el, alkotott véleményt, mert ilyen valójában nem létezik. Sok minden viszonylagos.

Tettem egy próbát, hogyan reagálna az információáradatra, és reménykedtem, hátha felveszi a "hullámhosszomat", még ha már az elején is látszott, hogy teljesen felesleges volt az egész. Jól esik néha erről írogatnom, meghökkentést, vagy éppen megértést keltve, nem tagadom.

Azzal viszont egyetértek, hogy nagyon negatív hangnemben vezettem végig a chatelést. Nem volt szép tőlem, de máskor nem így viszonyulok ehhez.

2017. jún. 6. 13:24
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Igen, szinte minden szubjektív a világon, de ettől még a te véleményed és tapasztalatod nem lesz általános igazság ezért fontos, hogy ne is annak próbáld beállítani.


"Mivel véleményem / összesített észrevételeim szerint többen vannak, akik felszínesek, úgy gondolom, hogy igenis, közelebb áll az általános tényhez." Nézd, nekem pedig az a véleményem és tapasztalatom, hogy többen vannak, akik nem felszínesek, csak épp nem ők a leghangosabbak. Szóval vagy most te és vagyok én - két teljesen ellentétes tapasztalattal és véleménnyel, szóval akkor melyik is az univerzális igazság? Az a helyzet, hogy egyikünké sem, szóval ha lehet ne is próbáljuk annak eladni. Ilyen témáknál szerintem fontos kihangsúlyozni legalább egy alkalommal, hogy egy bizonyos látószögről és tapasztalatről beszélsz és kerülni az általánosító kifejezéseket - kivéve ha kifejezetten provokálni akarod a népet :)


Ezekből egyébként is jó beszélgetések tudnak indulni, tapasztalatcsere és elmélkedés nagyon építő dolog, de senki nem lesz rá vevő, ha támadóan, általánosítással indul a beszélgetés. Szóval igen, a stíluson nagyon sok csiszolnivalód van. Elhiszem, hogy sok a negatív tapasztalatod, de ha egy teljesen új emberre ezt egyből rávetíted, akkor az illető bizony teljes joggal menekülni fog és meg sem adja az esélyt arra, hogy eljussatok komolyabb témákig. Ekkor pedig mi történik? Ő elkönyvel téged egy bunkónak, te elkönyveled egy felszínes baromnak és megy az élet tovább úgy, hogy mindketten bezsebeltetek +1 rossz tapasztalatot. Közben pedig simán lehet, hogy jó emberek vagytok mindketten és jól kijöttetek volna, ha nem így indítjátok a beszélgetést. Érdemes ezen elgondolkodnod legközelebb :)


Az is gond lehet, hogy ezekjet a gondolataid rossz közegben akarod közvetíteni - sokkal célravezetőbb szerintem, ha valami olyan fórumot keresel, ahol kifejezetten olyan témákról zajlik a beszélgetés, ami téged komolyabban érdekel. Így sokkal nagyobb az esélye, hogy hasonló lélekre akadj, mint chatelős oldalon, ahová rengetegen csak unalmukban mennek fel emberek kötetlen, laza beszélgetésre. Ha beszélsz angolul, nézz körbe a Quora oldalon ( [link] szuper beszélgetések szoktak alakulni már magán a fórumon is.

2017. jún. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
97%
Nagyon fárasztó a nyakatekert fogalmazási stílusod, nem bántásból mondom de én is ilyen voltam/vagyok és még 17 éves korom körül rájöttem hogy ez nem vezet semmire. Nem ettől leszel okosabb, ismertem, szerettem olyan embert aki rendkívül intelligens volt, de szinte primitívem fogalmazott. Felüdülés volt.
2017. jún. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

13:44

Köszönöm a válaszod! :)

2017. jún. 6. 13:54
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Szívesen. :) Annyiban még egyetértek az utolsóval, hogy szerintem ne ítélkezz azonnal, ha valaki időnként szlenget használ és nem mindig szofisztikáltan fejezi ki magát. Mint mindennek, ennek a stílusnak is megvan a maga helye és ideje, szerintem egy random, kötetlen chatelésben (vagy akár beszélgetésben) nem kéne erre ekkora hangsúlyt fektetni, ugyanis nem ez az intelligencia fokmérője (persze vannak bőven, akinek süt az írásukból, hogy egy szék lábába több ész szorult, mint beléjük, de nem az ilyen extrém helyzetekre gondoltam, hanem a hétköznapi beszélgetésekre).

Ha ennyire merev vagy ebben, azzal pont az ellenkezőjét fogod elérni annak, ami a cél lenne - nem intelligensnek fognak tartani, hanem egy modoros, mesterkélt gyökérnek és ennek megfelelően is fognak hozzád viszonyulni.

Sok sikert a csiszoláshoz!

2017. jún. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Ez egy teljes, első beszélgetés két ember között? VOlt előzménye?
2017. jún. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
97%
Strangerrel szimpatizálok itt. You nevű egyén szándékoan kirekeszti magát a társadalomból és természetesen a manapság divat "Én más vagyok, mindenki h.ülye" elvet erőlteti. Szerintem sótlan és unott személy ez a You. Túl merev és nem valami intelligens. Hogy miért? Azért, mert sohasem szabad sémákat, előítéleteket húzni senkire csak azért, mert korábban megszívta. Ez a másik emberrel szembeni teljes tiszteletlenség. Vannak bajok nála.
2017. jún. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
96%

Nem bántani akarlak, nem túl szép tőlem hogy negatív kommentet írok, de máskor nem így viszonyulok ehhez.

Most írtam egy hasonlót arra amit te írtál, és a leggyerekesebb a szövegeid közül.

"Nem volt szép tőlem, de máskor nem így viszonyulok ehhez."

Szóval próbálsz nagyon intelligensnek tűnni, nem bírod elviselni a fájdalmaidat ezért így próbálod lenézni az embereket, okoskodsz nekik, hogy te intelligensebbnek tűnj és ezáltal növeled az egód.

Viszont apró dolgokra nem figyeltél, hogy teljesen intelligensnek tűnj, ez látszik abból amit idéztem.

Úgy írtad le azt a mondatot mintha egy kisgyerek lennél, aki a saját hibáit elnézi, így elsumákolja és hazudik, hogy "máskor nem így szoktam, inkább hagyjuk is az én hibám, nem nagy dolog amit én hibázok, de milyen fogyatékos a másik ember azt nézzétek."


A szövegedről kapcsolatban.. Nevetséges, hogy ennyi egó szorult beléd, és mégis egy olyan egyértelmű dologról írtad ezt az egészet..

Lefordítom amit írtál, mekkora marhaság ha nem próbálod meg csicsásan, "intelligensnek kinézően" írni.

"Ha két embernek más az értelmi szintje, akkor nem értik meg egymást, és ez sokszor van ugye? Szerintetek?"

Igen, egyértelmű, hogy két ember ha nem érti meg egymást hogyha különböző szinteken vannak. Az a baj, hogy te nem okosat próbálsz mondani, hanem okosan próbálod mondani, a semmit, csak fárasztás, csak egyértelmű tényeket közölsz végig..


"(Melyet nem tartok igazán fontosnak, mert sok más, magvas gondolat jöhet létre közben.) "

= "Sztem ezt nem kéne, mert lehet hogy valami jó téma eszünkbe jut."

Tehát ha lefordítjuk az okoskodó írásodat másabbra, egy hatalmas butaságnak tűnik, hogy folyamatosan egyértelmű tényeket közölsz.

Na, betépve csak ennyire érthetően tudtam fogalmazni.

2017. jún. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
95%

Én Stranger helyében már sokkal hamarabb kiléptem volna.


Szerintem menj még vissza a dokidhoz vagy legalább egy pszichológushoz.

2017. jún. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!