Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen az élet Hamburgban?

Milyen az élet Hamburgban?

Figyelt kérdés
Úgy néz ki pár hónapon belül oda fogok költözni és ott dolgozni, ha esetleg valakinek van tapasztalata és megosztaná azt megköszönném. 2000 Euro bruttóból meg lehet élni? Albérleteket milyeket lehet találni és milyen árban, ha az ember egyedül akar élni? Nekem elég egy nagyon kicsi hely is, úgy kb 25-30nm. Tömegközlekedés és élelmiszerek mennyire drágák? Esetleg konditerem? Egészségügy jó? Meg bármi hasznos jöhet.

2017. jún. 8. 19:10
 1/4 anonim válasza:

Meg lehet élni a 2000€ bruttóból.

Mi 1000€-t fizettünk az albérletért és öten laktunk benne. Nemtudom már hogy hány négyzetméter volt. De te biztosan találsz olcsóbbat.

A tömegközlejedés az kb olyan mint magyarországon, semmi extra. Az ember csak kibírja azt a pár eurót tömegközlejedésre.

Amugymeg lehet bérletet is venni.

Az élelmiszerek a fizetésekhez viszonyítva, normális árban vannak. Nyilván van olcsó és drága is.Konditerem is mindenhol van.

Azt nemtudom, hogy mennyibe kerülnek, de oda is tudsz venni bérletet. (nemtudom ott az árakat)

Az egészségügyre lehet mondani, hogy jobb mint magyarországon, de drága is. Amikor a fogamat csinaltak, az 2000 euróba került. (ami szerintem nem olyan olcsó)

De ha van AOK- kártyád, akkor az általában állja egy részét. Csak ez egy magánorvos volt.

2017. jún. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Akkor megnyugodtam. Mondjuk nincsenek olyan hatalmas igényeim, meg valószínűleg lesznek plussz bevételeim is, mert pénzt gyűjteni megyek, szóval próbálok majd pluszmunkákat is bevállalni. Albérletet néztem 300Eurós áron is, egész jónak tűnt, csak nem tudom, hogy milyen hátrányai lehetnek. Kb milyen árakban kéne gondolkodnom? Gondolom kerületfüggő is a dolog, meg a szomszédság is sokat számít.
2017. jún. 8. 20:18
 3/4 anonim ***** válasza:
79%
Hamburgban az élet remek, szaladgál ott ezer gyerek, villamosok jönnek sorban, vehetsz tejet minden boltban. Van ott néhány magas ház is, kiszuperált wehrmacht bázis, közel van a tenger onnan, egyszer oda kibuszoztam. Ehetsz minden este rákot, vigyél viszont innen mákot, küldj majd képet onnan haza, legyél boldog s mindig laza!
2017. jún. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hamburgban nincs is villamos.
2018. nov. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!