Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Jó ha gyerekként a következőke...

Jó ha gyerekként a következőken gondolkozom? ⬇⬇⬇

Figyelt kérdés
Egy furcsa kérdésem lenne, "hamarosan" gimibe megyek és én is és a szüleim is szeretnénk ha addigra külföldre költöznénk mert elegünk van abból hogy tisztességes munkájuk van, agyon dolgozzák magukat és mégsincs elég fizetésük. Illetve nekem elegem van abból hogy nincsenek hozzám hasonlò világnézettel rendelkező gyerekek. (Csak az én családomban mondják el a szülök a gyerekeknek hogy milyen országban milyen életkörülményrk vannak? Én szeretem tudni az ilyen dolgokat. ) Mindegy, A kérdés az hogy baj az hogyha rengeteget agyalok azon hogy hogyan fogunk 2 év alatt beileszkedni egy másik országba és sikerül-e vajon? Anyukám nêmetországba szeretne menni, ő ott nőtt fel és nagyon szereti. (Magyarként) És igen ilyenkor szóbakerülnek a bevándorlók. Kiskkoromban én is "féltem" amikor németországban voltam és az utcán 70%-ban fekete, vagy keleti embereket láttam de már elmagyarázták nekem hogy (jóesetben) ők is egy jobb jövőért jöttek ide vagy már a felmenőik jöttek ide. Szerintem ez gyönyörű németországban hogy nagyon "unique" és rengeteg fajta ember megtalálható békességben élve. (A békességbent aláhúznám ha lehetne) Szóval ennyi. 😊 12/l

2017. jún. 11. 22:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen jó ha a világ működésén gondolkozol. Egyelőre szívj magadba minél több véleményt, és hasonlítgasd össze őket, elemzed.

Ahogy egyre több személyes tapasztalatod lesz, egyre több kihívással kerülsz szembe amit meg kell oldanod, úgy fog tisztázódni előtted mivel értesz egyet, mivel nem.

Egyelőre (mint minden 12 évesnél) fő mérvadó álláspontot a szüleid képviselik neked. Ez értető, ki más lenne az aki a legtöbbet hatott rád eddig?


A kérdésben csak annyit emelnék ki, hogy ne építs fellegvárakat, és hatalmas vágyálmokat a külföld felé.

" nincsenek hozzám hasonlò világnézettel rendelkező gyerekek."

Külföld se szenved hiányt buta emberekből, és buta fiatalokból. Nem hinném hogy radikálisan más lenne a "komoly" gyerekek és a "nem komoly" gyerekek aránya Németországban mint itt. D ez Mo-n is helyfüggő. Nyilván a mindenféle spéci magániskolákban értelmesebb a társaság, mint egy belvárosi gyűjtőben.

A kettő közt pedig fel lehet húzni egy igen széles spektrumot.

2017. jún. 11. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a vàlaszt! :)
2017. jún. 12. 08:40
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is németországba szeretnék kimenni, csak sajnos a szüleim nem, úgyhogy nagyon szerencsés vagy, és ne aggódj biztos sikerül majd beilleszkedni.😊
2017. jún. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen helyénvaló hogy ilyenen gondolkodsz. :)
2017. jún. 15. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Én is 12 éves voltam mikor kijöttünk Németországban. Jól gondolkozol. Csak ne feledd hogy itt sincs kolbászból a kerítés. Itt talán még nehezebb is lesz az iskola mint otthon. Hiába tudod az anyagot vagy valami. Nem fogod tudni elmagyarázni, hiszen nem tudsz perfektül németül.

Én azt mondom, hogy itt jó az élet, mert az emberek megkapják havonta rendszeresen amiért megdolgoztak. Ennyivel jobb. A béke úgy mondva megvan,de néha túl sok nekem nagyon hiányzik az otthon, nem mindig de vannak napok mikor hiányzik a parasztos Élet, hogy mindig mindenki mindenről tud, hogy Rád köszönek az utcán stb. Nekem az ünneppek a legrosszabbak, mi mindig a családdal voltunk akkor, és itt ez nincs meg, hogy az egész család össze jöjjön. Németország, Sem a mennyország.

2017. jún. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!