Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek az én időbeosztáso...

Szerintetek az én időbeosztásom a rossz, min lehetne változtatni?

Figyelt kérdés
Reggel 9-18ig dolgozom. Reggel 7*45kor el kell indulnom, hogy beérjek s munkahelyre, délután 19*00re érek haza. Amiket kellene csinálnom: egy héten 2-3x főzni+mosogatás, kis takarítás, kutyát sétáltatni, nyelvet tanulni, mozogni valamit. Nekem ez mind csak úgy férne/fér bele ha 5-6 órát alszok. Szerintetek, mit csináljak?
2017. jún. 13. 12:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát más sem alszik többet, aki háztartást vezet, tanul, plusz még gyerek, társ, edzés. Esetleg keress más munkát ahol korábban kezdhetsz. Amúgy én reggel 3/4 7- 7 kor indulok otthonról, de fél6-kor felkelek. Előtte még belefér egy program mosás, kiteregetem, ilyenkor jó időben meg is szárad mire haza érek. Reggel még sokszor beugrok boltba, ha nem kell sok minden és akkor nem hazafelé kell. Igaz belvárosban lakom egy vidéki megyeszékhelyen, sok minden útba esik. Vagy még munka előtt leugrok úgy boltba, piacra, (5 percre lakom tőle) hogy hazaugrok még vele, így spórolok a délutáni időmből. Pedig reggel még zuhanyzom, gyors smink, sokszor kivasalom melóba az inget. Én reggel vagyok fittebb.
2017. jún. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Egy órát nyerhetnél azzal, ha olyan munkát keresnél, ahol nem 9 órát dolgozol, hanem nyolcat.

Én amúgy 5-6 órát alszom, de nekem ez elég, talán ezért fér bele minden egyéb.

Én azt csinálom, hogy ami ilyen munkásabb dolog (takarítás, nyelvtanulás), azt hétvégén csinálom, mozgást meg főzést felváltva hétköznapokon, ill. főzni még 1x hétvégén (főzni nagy mennyiségben, könnyen-gyorsan elkészíthető ételeket). És emellett van időm hétköznapokon olvasni és filmet nézni is. Jó, mondjuk nekem nincs háziállatom.

2017. jún. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Igen kevés mosogép mos ki 1 óra alatt kedves elsö.

Èn a fözést úgy oldottam meg, hogy vasárnap fözök és utána meg egyszer hétözben és ki is adagolom a kaját amit beviszünk. Ha kell fagyasztok. Ès ha fözök hétközben akkor csak olyat ami gyorsan megvan. Tanulni én is tanultam, de már szerencsére vége, kutya meg már sajna nincs, de rá mindig volt idö. Testmozgás meg csak itthoni eszközökön, de én tökre megértelek, szerintem sem könnyü.

2017. jún. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem az vált be, hogy sokszor 5-10-15 percet szánok az otthonomra. Tehát míg a két kisgyerek előtt teszem azt a rántott hús egy órán át készült legalább, mert egyvégtében csináltam a szeleteléstől a tálalásig, most ez kb. úgy néz ki, hogy előző nap felszeletelem, klopfolom, másnap panírozom és sütöm, miközben sül, mosogatok.


De ha kevés az idő, a legjobb ételek azok, amik körettel együtt kerülnek a sütőbe, 10-15 perc előkészítéssel, és másfél óra múlva készen veszem ki őket, addig pedig bármit csinálhatok. Ilyenek pl. a zöldségrakottasok (ha egyszerre elkészíted a pirított-párolt darált hús részt nagyobb adagban, majd kis adagokban fagyasztod, akkor is sok időt spórolsz).



Nyelvtanulás: ha ilyen hosszú az út a munkahelyedig, akkor az oda-vissza utat is ki kellene használni. Nem tudom, hogy tömegközlekedéssel mész, vagy vezetsz-e, de MP3 segítségével útközben is hallgathatsz nyelvleckéket például, ami persze nem elég önmagában, de mégis valami.

2017. jún. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Keress közelebbi munkahelyet, esetleg jobb időbeosztással.
2017. jún. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Valamit nagyon rosszul csinálsz, ha az élet nem fér bele.

2-3 főzés: számos 20-30 perces étel van, ha mindenáron te akarsz főzni, akkor ezeket edd hétköznap.

takarítás: minek hétköznap takarítani, ha gyakorlatilag nem vagy otthon?

Sport: kettő hétvégén, kettő hétköznap.

Kutyasétáltatás adott.

Nyelvet tanulni: utazás közben, illetve azokon a napokon, amikor nincs sport.


Miért kellene ehhez 5-6 órát aludni?

2017. jún. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
3-as néz körül a mosógép piacon :), még 35 perces programok is vannak. Ami nyilván nem kőműves, autószerelő munkaruhákhoz van, de arra simán jó, hogy edzés utáni ruhát, törülközőt be tedd. Hőfokot is lehet hozzá állítani.
2017. jún. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Van 35, perce, 40 perce, 60 perce, 90 perces, 120 perces programom is a mosógépen :) Én is szoktam reggel is mosni. Vagy úgy berakni gépet, hogy elmegyek otthonról. Sokan úgy nem merik, pedig az is időspórolás.
2017. jún. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#8

Ezt én sem értem: miért kellene egy mosógépet őrizni?

Ráadásul a legtöbbet be lehet programozni, hogy hazaérkezésre mosson ki, így még a ruhák sem lesznek különösebben gyűröttek.

Egy gépet be- és kipakolni kell. Nem bepakolni, egy órán át várni rá és kipakolni utána ...

2017. jún. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!