Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nektek milyen szokásaitok...

Nektek milyen szokásaitok vannak az alvóhelyetekkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Én pl. sosem alszom polc/lámpa alatt vagy az emeletes ágy alsó részén, a plafonnak kell felettem lennie. Azt pedig most vettem észre, hogy nem tudatosan, de mindig az ajtótól legtávolabbi helyet választom, akkor is, ha nem egyedül alszom.

2017. jún. 13. 23:55
1 2 3
 11/24 Fatal_3rror_ ***** válasza:
61%

Két dolgot nem tudok, melegben aludni és zajban aludni.


Annyira zajos f..sz környéken lakok hogy még füldugóval is nehéz néha elaludni.


A meleget meg nem bírom, nyáron is utálom, télen meg inkább alszom sapkában, zokniban de résnyire nyitott ablak mellett.

2017. jún. 14. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
57%
Parna nelkul, a bal oldalamon, ugy hogy a labam kozott legyen a takaro, mert x labam van es borzasztoan idegesit, ha osszeer alvaskor a terdem. A labfejeim telen is mezitlab, kint a takaro alol, mert nem tudom miert, de alvasnal mindig ugy erzem, hogy mindjart kigyullad a labam ugy eg, kozben meg ha mas hozzaer olyan hideg, mint a jegcsap, de en nagyon melegnek erzem.
2017. jún. 14. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
57%
Nekem igazából nincs semmi szokásom az alvással kapcsolatban. Itthon szeretek a legjobban aludni de elalszok a kocsiban, fesztiválon egy sátorban viszont vonaton vagy más tömegközlekedési járművön még pihenni sem tudok.
2017. jún. 14. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
75%
Mindig betakarózom.
2017. jún. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
57%
még mindig 14#, bocsánat, de ez az előbb nem jutott eszembe. Mindig a saját cuccomban alszom, vendégségben, hotelben is. Viszem magammal a saját párnámat, takarómat, lepedőmet, plédemet. Kivétel, ha anyuéknál alszunk (végülis ott is a sajátomban alszom, mert míg el nem költöztem, addig azt a cuccot használtam). LEgrosszabb élményem, amikor 5 napot kórházban töltöttem a szülés miatt, oda ugyanis nem lehetett sajátot vinni. Inkább bele sem gondolok kik, milyenek aludhattam már azok között a cuccok között.
2017. jún. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
57%

Nekem:

- ez szerencsére ma már nincs így, de régebben csak teljes sötétben tudtam aludni, és az is zavart, ha standby-on volt a tv meg a dvd-lejátszón látszott az idő, ezért azokat kihúztam/kikapcsoltam addig

- elég háklis vagyok az ágy/matrac keménységére, mert elég kevés fajtán tudok kényelmesen aludni - csak keményen és félkeményen, de abból sem mindegyiken... túl süppedős/puha ágyban sosem tudok, csak 1-2 órát aludni, és húzódik minden inam utána. Kész csoda, hogy találtunk olyan matracot, ami a páromnak is jó, mert ő meg a puhábbakat szereti inkább, a gerince miatt, a keményen nem tud.

- emeletes ágyon csak alul tudtam és akartam (főleg azért, mert gondolom, pszichés okokból, olyan 12-18 éves korom között alvajártam, és féltem, hogy kilépek az ágyból egyszer egy ilyen kaland során, és lezuhanok, rosszul érkezem, aztán töröm nyakam-kezem-lábam... meg amúgy sem szeretem a magaslatokat

- a takaróm csak ilyen iszonyat puha, plüssös lehet, nem is rakok rá semmilyen ágyneműhuzatot, másképp nem tudok normálisan aludni

- ha jobban belegondolok, akkor én ált. az ablaktól távolabb eső ágyat választom, ha új helyen alszom... és ha lehet, ajtóhoz közelit

- párnából sem a nagyon süppedőset szeretem, viszont most rászoktam arra, hogy a párnám alá tegyek vmit, és arra rézsútosan tegyem fel, és így magasabban van a fejem alvás közben, mint a többi testrészem

2017. jún. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
57%
Ja és még nyáron is legalább a lábfejemet takarja a plüssös takaró :).
2017. jún. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 Sunshinedoll ***** válasza:
57%

Nem szeretem, ha nyitva az ajtó, viszont az ablakot mindig kinyitom mert képtelen vagyok melegben aludni, télen nem is szoktam bekapcsolni a fűtést a hálóban. Utálok fal mellett aludni, vagy ha ott kell aludnom, mindig kifelé fordulok, nem szeretem, ha bármi az arcom előtt van, ha a pasimmal alszok sem tudok felé fordulni, hogy a teste ott van 5 centire az orromtól, mindig úgy érzem, meg fogok fulladni.

Gyakran felkelek este szomjasan, mindig van víz az ágy mellett.

A párnának akkora méretűnek kell lennie, hogy átérjem, ugyanis oldalra fordulva alszok, és az alsó karommal mindig a párnát ölelem. Képtelen vagyok takaró nélkül aludni, még nyáron is mindig betakarózom tetőtől talpig.

2017. jún. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
57%

Csak úgy tudok aludni, hogy rálátok a helyiség ajtajára, lehetőleg háttal a falnak.

És a lábamat mindig be kell takarnom, hátha elkapja valami.

És csak olyan pózban tudok elaludni, ami talán a stabil oldalfekvésre hadonlít.

2017. jún. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
57%
Felkemeny legyen a matrac legalabb es a parna merete tokeletes kell, hogy lenyen. Utalom ha nem termeszetes tartasban van a nyakam. Van meg egy nagyobb parnam amit magam ala gyurok. Takaro vagy lepedo mindig van, mert utalom ha nyaron ramszall vmi plusz, ha osszeer a ket labam olyan mintha meg akarnek gyulladni. Utalom a meleget. 20 fok folott szamomra elhetetlen a kornyezet, ezert nyaron folyamat megy egy ventillator ami fujja ram a huvos levegot. Telen nyaron egyszal boxer es nyitott ablak amennyiben kint huvosebb van mint bent. Kell mindig valami alapzaj, film, zene, stb ami eltereli a gondolataimat amig elalszok, kulonben egesz ejjel ebren vagyok arra varva, hogy mikor alszok el.:D Mivel sokat olvasok, kell ejjelilampa is. Csukott ajto, feny nem erdekel kepes vagyok nappal is jokat aludni.
2017. jún. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!