Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Benneteket nem idegesít az a...

Benneteket nem idegesít az a tény, hogy mi 100 év múlva már sehol sem leszünk?

Figyelt kérdés
Egyikünk se aki most a gépnél pötyög.Teljesen más emberek fognak lakni abban a lakásban,házban,ahol most mi.Lehet még a nevünkre se fognak emlékezni,a holmijaink,ruháink,szanaszét lesznek,kukában,vagy elosztogatva,semmi nem jelzi majd hogy egyszer léteztünk.Max. csak a sírhelyünk.Nem borzasztó ebbe belegondolni ? Amik most marha nagy problémáknak tűnnek,tovaszállnak,olyan mintha nem is léteztek volna.
2017. jún. 15. 08:27
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
42%
Túl sokat nem kell ezzel foglalkozni. A halál után semmi nem lesz. Pont úgy fogjuk magunkat érezni, mint születésünk előtt.
2017. jún. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Szerintem sem kell ezzel sokat foglalkozni, de tény, hogy ez az emberiséget ősidők óta foglalkoztatja. Tudva, hogy a halál ellen nem tudunk mit tenni, de mindig szerette az ember ha halála után a neve még fennmarad.
2017. jún. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Én azon szoktam néha elmélkedni, hogy vajon előttem 50-100 évvel mi volt. Kik laktak itt ezen az udvaron, milyen volt, mit tettek ők hozzá, és így tovább. Akkor ugyanúgy az övék volt, ahogy most a miénk. 100 év múlva pedig lehet olyan emberek fognak itt élni, akikhez semmi közünk, nem is ismerjük. És akkor az övék lesz, ugyanúgy, ahogy most az enyém. Addigra már a cuccaink is elévülnek. Gondolj csak a gyerekkori ruháidra, dolgaidra. Hol vannak már? És fáj, hogy más gyereknél, kukában, stb, vannak? Nem. Naugye.

Mi értelme van, ha maradnak fenn utánunk személyes dolgok, ha senki sem fogja már tudni, hogy kik voltunk? Vegyünk például egy régi, 100-150 éves sírhelyet. Számít az, hogy még mindig megvan a kő a névvel és a dátummal, hogyha senki sem tudja, hogy ki is volt ő, és nincs egy élő hozzátartozója sem? Nem. Érdekes számomra is megnézni, hogy hű, milyen régi, és elelmélkedni egy kicsit rajta, hogy milyen is volt a világ akkoriban, és ő is a mi földjeinken járt, de semmi nem kapcsolódik már ehhez a személyhez. Szerintem nincs értelme fennmaradni addig, amikor már senkinek köze sem lesz hozzánk. Emlékek nélkül a sírkő is csak egy kő.

2017. jún. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Nem idegesít, inkább furcsa belegondolni, hogy milyen az, amikor nem leszek. Nyilván semmilyen, de nehéz elképzelni a semmit. :)

Ha valamiért is sajnálom, hogy nem leszek itt, az inkább távolabbi események miatt van. Mondjuk szeretnék 1 milliárd év múlva a Földön lenni, mert akkorra az Androméda galaxis beteríti majd az éjjeli eget. Sajnálom, hogy ezt a látványt már nem fogom megérni. Bár az is lehet, hogy az emberi faj sem éri meg.

2017. jún. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

11:33

Az a személy vagyok, akinek egy régi sírkő láttán emelkedett érzései támadnak, könnyezni kezd, és szomorúság önti el szívét, mert hiányozni kezdenek számára a letűnt korok és emberei, még ha nem is ismerte őket. Számára nagyon fontos, alappillérnek nevezhető tulajdonság.

Tehát: nem értek veled egyet a sírhelyes leírásoddal.

2017. jún. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Nem idegesít, inkább kicsit szomorúvá tesz.

Gyerekkoromban írtam naplót, rendesen, papírra. Nem azért, hogy újraolvassam. Hanem arra gondoltam, ha majd valaki megtalálja, ahogy jelenleg a régészek találnak régi emlékeket a földbe temetve, akkor megismerhetnek. Lehet, hogy híresség leszek, és a felfedezett füzetecskéim majd értéknek számítanak XD Hát... bevallhatom, hogy a szelektív hulladékgyűjtés áldozatául esett eddig minden, amit magamról az utókornak akartam hagyni.


Sajnálom, hogy (legalábbis ezzel a mostani tudatommal, a mostani testemben) nem fogom látni, mi jön, de nem hiszem, hogy többmilliárd ember sorsát bárki is megpróbálná megismerni.

2017. jún. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Jó a kérdés és ha belegondolok, teljesen magam alá kerülök... ez szerintem igazából felfoghatatlan az emberi agy számára. Elfogadni sohasem fogjuk tudni önmagában a halált sem, max jó magyarázatokat adnuk, miért fogadjuk el. Azt meg hogy hírünk sem lesz és elfelednek, egyenesen belebetegítő gondolat.
2017. jún. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Evelin5687 válasza:
Nem idegesít mert tudom hogy ha meghalok is lesz feltámadás, minden ember fel fog támadni :) Jézus Krisztus meghalt minden emberért hogy aki hisz Ő benne ne vesszen el hanem örök élete legyen! Ha ezt nem tudnám egész biztos hogy nagyon nagyon idegesítene, hiszen semmi értelme nem lenne az életnek ha csak úgy "megsemmisülnénk".
2017. jún. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!