Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mihez kezdjek az életemmel?...

Mihez kezdjek az életemmel? (hosszú)

Figyelt kérdés

Itt a vakáció, szinte minden fiatal boldog és életvidám, én viszont kivétel vagyok ezalól.


Kezdeném azzal, hogy egy eléggé unalmas városban élek, kulturális lehetőségek nuku, ráadásul a lakosság 60-70%-a nem magyar, úgyhogy ha ismerkedni szeretnék, velük már nehéz dolgom van, mert nem megy túl jól a kommunikáció. A magyar velem egykorúak nagy részét (főleg az értelmesebbeket) ismerem, vannak köztük parasztok, vannak jófejek is, akikkel lehet hülyülni az iskolában, de olyan nincs, akivel annyira sok lenne a közös téma, annyira jól el tudnánk beszélgetni, hogy a barátomnak mondanám. Illetve de, van egy, ám ő elég gyakran elfoglalt (így ritkán tudunk közös programokat szervezni), és egyébként is a vele való beszélgetések csak intellektuálisan kielégítőek (intelligens ember, ám az érzelmek messze állnak tőle), nekem viszont igényem lenne arra is, hogy valakivel lelki dolgokról beszélgessek.


Emellett szerelmes vagyok egy kedves, aranyos lányba, és úgy érzem, boldogok lehetnénk együtt, ám kettőnk közül sajnos csak én érzem így.


Eléggé motiválatlan vagyok szinte minden (főleg a jövőm) iránt, vannak bizonyos dolgok (foglalkozások), amik érdekesnek tűnnek (vagy inkább csak tűntek/tűnhetnének) számomra, ám nem érzek sok ambíciót, hogy foglalkozzak velük (tanuljak rájuk). Ha pl. lenne egy barátnőm (a lány, akibe szerelmes vagyok), akkor valószínűleg változna ez a dolog, mert úgy érezném, kettőnkért, a jövőbeli családunkért és annak megélhetéséért tanulnom és dolgoznom kell. Jelenleg viszont azt érzem, hogy ha ilyen lesz az életem majd, amilyen most van, akkor teljesen mindegy pl., hogy egy putriban vagy egy kényelmes lakásban fogok lakni. Az pedig nem nagyon tud motiválni, hogy a jövőben megtörténhet, hogy jobb lesz, de egyáltalán nem biztos.


Tudnátok tanácsokat adni, hogy mivel dobhatnám fel az életem? Esetleg van-e olyan, aki hasonló cipőben jár/járt, és ha igen, mit tesz ez ellen?


18/f


2017. jún. 15. 17:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Minek adjak tanácsot, ha eldöntötted, hogy semmit se akarsz csinálni?
2017. jún. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Minek válaszolsz, ha nem akarsz segíteni?
2017. jún. 15. 18:04
 3/4 Keresztes Bence ***** válasza:
Utazz külföldre, gondolom nem Magyarországon laksz ha nagyrészt nem magyarok élnek ott, akár Magyarországra is jöhetsz akár dolgozni vagy új emberekkel ismerkedni, az a gond, hogy nincs mi motiváljon, ha van rá keret akkor akár kisebb távra de szakadj ki a komfortzónádból remélem boldog leszel :)
2017. jún. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egy cipőben járunk ,mivel én sem megyek úgy sehová nyáron ,bár én nem azért mert nem szeretnék világot látni ha nem azért mert nincs lehetőségem egy családi kirándulásra sem (egyedül pedig 14 évesen még nem járkálhatok megyéről-megyére )

Ám nem kell külföldre utazni azért hogy jól érezd magad , pl.. csak járkálj Magyarországon beül (pl. Budapest,Debrecen ) ,néz meg látványosságokat vagy csak túrázz egyet (hidd el jót fog tenni :) ),vagy ismerkedj az interneten ^^


Ami pedig ezt a szerelmet és a jövőbeli terveidet illeti ,én szerintem ne alapozz mindet arra a lányra --- (nem akarlak el szomorítani ) hisz lehet hogy az a lány valójában nem érez irántad ilyesmiket vagy ha pedig igen akkor sem lehet így eltervezni a jövőt (hiszen a házasságig és a család alapításig annyi minden történhet :/)


A saját jövőddel pedig igen is törődj ,hisz nem mindegy hogy egy apartmanban vagy pedig ahogy te mondtad "putriban " fogsz élni xdd

Emellett később más milyen lehetőségeid is lehetnének :)

UI: Ha szeretnél beszélgetni mert unatkozol ,nyugodtan írj rám c^x^c

14/L

2017. jún. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!