Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » SOS! Ez milyen mentális...

SOS! Ez milyen mentális betegség, mi történhet velem? (összetett és hosszú) Mit kezdjek az (elrontott) életemmel?

Figyelt kérdés

Igazából úgy érzem,hogy régóta van valamilyen mentális problémám,de orvoshoz még nem jutottam el,mert úgy véltem,hogy jobb lesz.Voltak is "jobb periódusok",de mindig visszatért az életembe ez az egyfajta "mély".


Amióta az eszemet tudom,zárkózott típusú ember vagyok (fital felnőtt lány),nincsenek barátaim a szüleimnen,családtagjaimon kívül úgymond. Amúgy mindenkivel kedves vagyok,segítőkész és nem bunkó,de képtelen vagyok elképzelni magam egy méllyebb emberi kapcsolatban: egyetlen egy legjobb barátnőm volt eddig életemben,de csúnyán összevesztünk,igaz,ma már nem vagyunk rosszban,inkább sehogy.Párom még nem volt és nem is szeretnék.Valahogy nem és kész.De a problémák nem itt kezdődnek,szerintem.(Családot,gyereket sem szeretnék)


Van egy olyan bajsejtelmem,hogy bipoláris személyiségzavarom van.Vagy esetleg ez összetettebb annál? Régebben iszonyatosan szorgalmas voltam,szinte éltanuló,állandóan tanultam.Ma meg szinte semmit nem akarok tanulni,teljesen érdektelenné váltam,már amiben jó voltam,az sem érdekel.Egyszerűen semmmi nem érdekel,az agyam nem fogad be semmit,tehát teljesen az ellentétére váltam annak,aki voltam.Az érettségimet elrontottam,de nem is bosszant.Orvos vagy gyógyszerészpálya (volt?) a nagy álmom,bár még csak most érettségiztem,de most már bármit megtennék,csak tanulnom ne kelljen.Már olyan szinten rettegek a könyvektől,hogy dolgoznék bármit,csak egyetemet ne...jövő héten lesz a biosz és kémia emelt érettségim,de már feladtam,már csak kényszerből megyek el hogy átmenjek.


Ez egy részről nagyon bosszant,másrészt meg nem érdekel ("bipoláris").Szeretek írni,alkotni,tehát van egyfajta művész vonalam is,tehát az érdeklődési köröm is jó szélsőséges.


A másik,amely számomra nagyon furcsa,elég nehéz is lesz leírnom:tudom,hogy tanulnom kellenne,de kinézek magamnak egy ismeretlen ember fotóját és róla kreálok magamnak pozitív,sikeres történeteket (le is írom néha),hogy eltussoljam a mostani életemet.Ilyenkor úgy érzem,megszűnök létezni.


Mi lehet a bajom? Légyszi segíts,ha tudsz,mert úgy érzem,megőrülök saját magamtól!Köszönöm!


2013. máj. 11. 18:01
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

19 éves vagyok,egyébként.

Az eddigi életem nem sokat ért,mindent a tanulásban láttam,ma már az sincs.

Hova tovább? Eltűnni a süllyesztőben? Pedig jók az adottságaim,de nem vagyok képes öbbé használni őket.

2013. máj. 11. 18:07
 2/11 A kérdező kommentje:

Igen,még valami:biztosan van valami bajom,mert büntetésképpen néha megvágom magam szikével (szüleimnek nem merek beszélni róla,ha észreveszik,mindig hazudok valamit).Tudom mi z ok:hogy büntessem magam.Néha a tanulásra is így kényszerítem magam.


Tudom,hogy nem normáls,de rettegek,hogy egyszer majd eljutok a pszichiátriáig életemben,ha ez a folyamat nem áll meg.

2013. máj. 11. 18:12
 3/11 anonim válasza:

Ő, írtam privátot. Nem vagy egyedül!

Szerintem, azon kellene változtatni , (hogy legyen életkedvünk, életcélunk) hogy csak kell élettárs család gyerek, s akkor csak jobban leszünk valamivel.

Pl. mostanság már tervbe vettem hogy csak lesz úgy családom mint bárki másnak, s így most nem vagyok annyira depis, a neten már egy ideje , próbálom leírni a problémáimat, s ezt az oldalt is arra használom hogy hasonló cipőben járó emberekkel felvegyem a kapcsolatot.

2013. máj. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én is pontosan így vagyok evvel,

az ellenkezője vagyok annak ami egyszer voltam,nagyon nehezen tudom rászánni magam a tanulásra.

Barátaim nekem is alig ha egy pár van,de összevesztem majdnem mindegyikkel...

A többit le se írom,ugyan az amiket te leírtál.

Szerintem beszélgess el erről valakivel,sokkal jobb lesz.

Nekem is csak úgy jött meg a kedvem mikor lett egy jó barátnőm akivel mindent megbeszélhetek.

2013. máj. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nincs életcélod, ez az egyetlen "betegséged". A pszichológus igazából nem árt, keress olyat akivel jól és őszintén el tudsz beszélgetni, és aki nem egy kiló nyugtatóval kezdi a terápiát.

Én is voltam lehangolt, céltalan, olvasgattam hogy milyen személyiség zavarom lehet, igazából ezeket bárki olvassa tuti hogy talál olyat ami rá igaz. Ha tényleg bipoláris zavarod van akkor a pszichológus segít, ha nincs akkor segít átlendülni a depresszión, lehangoltságon, céltalanságon.


A vágdosás nem normális, de meglepően sokan csinálják sajnos. Ezen társaság, megértő barát, célok segíthetnek általában, nekem is csinálta osztálytársam 14 éves korában 1-2 hónapon keresztül, de mára szerencsére eszbe sem jutna ilyen butaságot csinálnia magával.

2013. máj. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia! Orvosnak tanulok, idén hallgatok pszichiátriát és az a véleményem, hogy ez nem az a klasszikus bipoláris zavar, mert ott depresszió váltakozik mániával és te nem írsz mániára utaló tüneteket. Inkább a borderline személyiségzavar jutott eszembe. [link]

Nem kell félni attól, hogy pszichológiai/pszichiátriai kezelésre szorulj, nincs ebben semmi szégyellnivaló. Azt írtad, hogy abban reménykedtél, hogy jobb lesz a helyzet, de inkább úgy tűnik, hogy egyre rosszabb. Okos vagy, hogy felismerted, hogy valami baj van.

Ha felvesznek az orvosira, akkor szerintem csak akkor kezdd el, ha ettől valahogy újra erőre kapsz, pl. a tanulás terén, mert kedvetlenül szerintem nem lehet csinálni a sulit, csak önkínzás lenne. Ha elolvastad, amit belinkeltem a borderlineról, akkor esetleg írsz, hogy mi a véleményed róla?

23/L

2013. máj. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
29%

Kedves kérdező!

Amit leírtál, messziről sem utal pszichiátriai zavarra. Legkevésbé bipolárisra. Az életdről magadnak kell döntened. Vagy tudatosan, ahogy akartál is annó, vagy tudattalanul, ami felé most sodródsz. Tudod, előbb utóbb kimászol majd ebből a gödörből, de akkorra már nem teheted meg azt, amit most kellene. Kifutsz az időből, és még a Tescoba sem kellesz majd egészségügyi alkalmazottnak sem. ( WC-s) Csak gondold végig, majd a gyerekednek mit mondasz, amikor munkát sem találsz majd? Ugye tudtál követni?

2013. máj. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
63%

Nem vagy bipoláris, nyugi. A bipoláris nagyon trendi lehet (főleg az USA-ban szokták nyakra-főre adni, és kifejezetten a nárcisztikus-hiszteroid betegeknek), de mindig elfelejtik elmondani, hogy az valójában elmezavar.


Akaraterő, kedvesem. Mielőtt elcseszed a maradék érettségidet is.


Ha tényleg okos ember volnál, már tudnád, hogy réges-régen pszichiáternél volna a helyed. Pusztán csak azért, mert nagyon erős önértékelési és kapcsolati zavaraid vannak.

2013. máj. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!


Kedves Utolsó! Nyugi,nem fogom elcseszni az érettségiimet,most feleszméltem,tanulni fogok ;)


Mégegyszer köszönöm,sokat segítettetek!

2013. máj. 11. 21:43
 10/11 anonim ***** válasza:
37%

Szívesen.


Láttam, hogy neked semmi más bajod sincsen, csak momentán halálra unod magad és kell egy kis panaszkodás... de legalább felpontoznád azokat - velem együtt -, akik a lelküket kiteszik, hogy segítsenek neked. Lehet, hogy nekünk is jó volna egy kis lelki "visszasímogatás", nem gondolod? :)

2013. máj. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!