Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért gond ha van valakiben...

Miért gond ha van valakiben roma vér?

Figyelt kérdés

Van nekem egy ismerősöm, aki kiderítette, hogy anyai ágon van benne roma vér. Sejtette is, mert a nagyanyja elég barna volt, cigányos kinézettel, aztán jöttek bizonyítékok. De igazából sose mondta volna neki senki, nem derült volna ki, ha nem jár utána. Ki tudja miért?

Ezután elmondta a baráti társaságban, ahol magyarok vannak és az egyik srác eléggé elhúzta a száját, azóta kerülik is. Miért ilyenek egyesek? Én nem bántom emiatt, mondtam neki inkább legyen rá büszke.



2017. jún. 24. 16:34
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
95%

Van,a ki zsigerből rühelli a romákat, ez miért ilyen újdonság?

Nem kell büszkének lenni a származásra máskülönben, nem az ő "erénye", nyilván köze nincs a romákhoz már meg a kultúrájukhoz, innentől totál fölösleges hangoztatni. A helyében azt mondanáma barátoknak, hogy cska ugarattam őket, vszont nagyon is családtam bennük, hogy ilyen felszínesek.

2017. jún. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 L.. István ***** válasza:
24%
Legyen rá büszke? El kéne gondolkodni róla, a romák miért nem nézik ki maguk közül, akiben "magyar" vér van, csak fordítva.
2017. jún. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
86%
Sok ember előítéletes velük szemben és ezt valahol megértem, csak sokan nem vesznek észre különbséget a normális romák és a nem normális, putrizós, balhézós romák közt. A volt barátnőm nagymamája cigány volt anyukája félig az, de rajtuk egyáltalán nem látszik meg. Anyukája is csinos nő, kékszemű világosbarna haja van sosem festette és totál normálisan tudnak viselkedni. Őket is elítélik sokan akik tudják hogy cigány vér van bennük pedig tanult emberek, jó nem diplomások, de anyukája könyvelő és jól is megy neki, apukája szintén könyvelő, az ex barátnőm üzletvezetőnek tanult. De más olyan embereket is ismerek akikben van cigányvér mégsincs velük semmi probléma.
2017. jún. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Semmi gond azzal,ha valaki cigány. Az hogy félig,negyedig ,vagy teljesen szintén lényegtelen. A viselkedése és a gondolkodása határozza meg az embert nem a származása. Viszont azért büszke ne legyen már rá! Mire legyen büszke,hogy elérte az életben hogy cigány lett?? Nem értem ....
2017. jún. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
13%

7# Semmi meglepőt nem fog találni. A cigányok mindig is különb életmódot folytattak a hagyományos falusiaknál, ahol a paraszti és kuralista/armalista nemesség lakott.


Eddig egyszer láttam olyat anyakönyvben, hogy egy cigány magyar lányt vett el, e házasságból született leányának (talán csak az élte meg a felnőttkort) férje is magyar volt. Egyetlen lányukat egy helyi kisnemes vette el.


De például Kelet-Magyarországon egy ilyet se láttam. Délnyugaton gyakoribb, de ott is ritka.

2017. jún. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
0%

Hozzáteszem: ha olyan helyről származik a család, akkor elképzelhetőek a tiszta magyar gyökerek is (két "tiszta" dédszülőm van). Ebben az esetben viszont vérfertőzöttebb a család az átlagnál.


Ha már vérfertőzés: régen még másik utcából is ritkán házasodtak. Szinte mindenkinek van olyan őse, aki legalább két ágról is az. A falvak ezért vérfertőzöttebbek, a főnemeseket gondolom, nem kell mondani.



Általában német és szláv ősöket azért lehet találni. Mondjuk nem szabolcsi reformátusoknál, hanem borsodi katolikusoknál.

2017. jún. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
92%
SZERINTEM nem az a lényeg, hogy milyen színű a bőre meg, hogy éppen a cigány vagy a magyar kultúrát éli meg és adja tovább a gyermekeinek. Az a fontos, hogy a magyar társadalomba be tudjon illeszkedni. Dolgozzon, fizessen adót, tudjon együtt élni a magyar emberekkel. Ha bárki nem szereti emiatt vagy eltávolodik tőle... hát nem is találok rá szavakat. Szidjuk a cigányokat, de mi magyarok is jó hülyék vagyunk...
2017. jún. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
0%
Miért mondtad neki hogy legyen rá büszke??Megfogadva a tanácsod büszkén hangoztatja majd,lesz ahol még el is verik.Szerinted ez egy olyan ország ahol a többség szereti a romákat?
2017. jún. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2017. jún. 26. 21:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!