Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tényleg ilyen kevés az ateista...

Tényleg ilyen kevés az ateista lány?

Figyelt kérdés
Sziasztok!A tapasztalataimat szeretném megosztani veletek, és az ezzel kapcsolatos kérdésre választ kapni .Ahogy minden tinédzser fiú , én is szoktam lányokkal ismerkedni , ez egy normális dolog .Természetesen megtörténik , hogy eljutunk komolyabb beszélgetésekig ,és találkozásokig .Ilyenkor persze eljön az a rész , amikor el kell mondanom , hogy én ateista vagyok.Azt vettem észre , hogy meglepődnek és -talán- csalódottak lesznek . Már kezdem unni , hogy az információ beadagolási módján kell agyaljak a beszélgetések előtt/közben . Arra lennék kíváncsi , hogy tényleg ilyen kevés az ateista lány az én korosztályomban (16 éves vagyok)? Nem akarok álszent lenni , szívesen elbeszélgetnék egy ilyen lánnyal.

2017. jún. 27. 14:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én ateista vagyok.Ilyen problémával én eddig nem találkoztam még.Minden jelenlegi barátom ateista(mind lány!),bár bevallom,hogy nincs sok barátom xDD

2017. jún. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
*ilyen problémával én eddig még nem találkoztam
2017. jún. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%

Hmmm, ez érdekes. Az én baráti körömben csak egy valaki van, aki nem ateista, és ha jól tudom, akkor az osztálytársaim között is csak 1-2 ilyen lány van (bár ebben nem vagyok biztos, nem mindenkivel szoktam beszélgetni az osztályból), pedig mi egyházi iskola vagyunk.

17/l

2017. jún. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez de nyomi xDDDDD

Legyél már normális 16 éves... A korosztályod nagy része azt sem tudja, hogy mit jelent ateistának lenni. Sokuk szerintem azt hiszik, hogy egy betegség. Amúgy meg miért kell ezt közölni? Amennyiben egy átlagos ateista vagy, akkor ez a hétköznapjaidra, viselkedésedre, egyáltalán nincs hatással.

Pont ezért válsz nevetségessé, mert egy komoly témát hozol fel egy ismerkedés során, ami nézeteltérést válthat ki, miközben kit érdekel, hogy miben hiszel vagy nem?

Mindenkinek saját joga eldönteni.

Legyél lazább, ne akarj 60-70 éves szaktekintélyek módjára csajozni, akiknek annyira életükké vált a kutatásuk, hogy párt is az alapján választanak.

Gondolom a lányok sem azzal kezdik, hogy figyelj én ebben meg abban hiszek...


Az meg elég problémás ha csak erről tudsz beszélni és ennyire központi téma nálad.

2017. jún. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Félreértettél , nem ez a központi témám , de gyakran alakul úgy a beszélgetés és ilyenkor elmondom . Nem szeretném , hogy később legyen ebből probléma ,mivel sajnos ez sok embernek gondot jelent .
2017. jún. 27. 14:22
 6/11 Mojjo ***** válasza:
100%

Én sem igazán értem, hogy ez a kérdés mi a fene akar lenni. Elmúltam már nem, hogy 16, de a duplája is, és nem vagyok épp egy befelé forduló, introvertált típus, szóval elég sok lánnyal volt alkalmam ismerkedni az évek során. Az egy dolog, hogy tapasztalatom szerint elenyészően kis részük vallásos ténylegesen - tehát úgy, hogy fontos is neki a vallás -, de soha, értsd: SOHA nem volt olyasmiből gond, hogy huhh, én ateista vagyok.


Ha nem komplett s..gfejekről van szó, akkor ez egyszerűen nem jelent problémát. Ha nálad mégis, akkor valószínűleg totál rossz módon közelíted meg a témát.


El tudod nekünk mondani, hogy nagyjából milyen kontextusban szokott feljönni, és hogy szoktál reagálni?


Próbáld pár szóba elmesélni, hogy mit gondolsz istenről, a vallásokról stb stb - mintha a vallás, vagy valláskritika rovatba lennénk és ott beszélgetnénk róla. Így talán kiderül, mit rontasz el.

2017. jún. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
én ateista nő vagyok, szerintem csak az a ritka, hogy emberek ilyen határozott véleménnyel legyenek. a többség szimplán nem hisz istenben, de nem ilyen határozottsággal.
2017. jún. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ez fura. Az én környezetemben elég sok ateista, vagy legalábbis agnosztikus lány, nő van (mondjuk én már 28 éves vagyok, tehát akiket én most ismerek, az nem a te korosztályod... de amikor tini voltam, akkor is ismertem tiniket ilyen típusból).
2017. jún. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
16 évesen még én is ateista voltam. 20/L
2017. jún. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem amíg nem válik más, vagy akár saját kárára az embernek, mindenki abban hisz amiben akar, mondom ezt ateistaként. Rólam is tudják egy jópáran hogy az vagyok, de szóba sem szokott kerülni a téma, ha meg igen akkor elintézzük mindketten egymást egy "hülye vagy" kijelentéssel és ennyi. Nem tudom miért kell erről úgy beszélni hogy be kell adagolni valakinek a nézetedet, ha valaki nem tudja ezt elfogadni mert kiderül, vagy te a másik nézetét nem tudod elfogadni és ez alapján döntesz hogy beszélgetsz valakivel vagy sem, szerintem ez hülyeség. Nyilván jobb érzés ha valakinek ugyanolyan nézetei vannak mint neked, de nem hiszem hogy pont ezt kéne nagyon figyelembe venni. Nincs ilyen hogy menetrendszerűen jön egy rész ahol el kell mondanod, ha egy szituáció úgy alakul hogy szóbakerül akkor simán elmondod és kész, nem kell ennek nagy feneket keríteni.
2017. jún. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!