Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Működhet egy ilyen kapcsolat?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Működhet egy ilyen kapcsolat?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy működhet-e egy hívő lány és egy ateista fiú párkapcsolata? A valláson kívül a legtöbb dologban egyetértünk, jókat tudunk beszélgetni, megnevettet, szóval elvagyunk. De engem aggaszt, hogy nem azonos az értékrendünk, és nem értünk egyet a vallással kapcsolatban.

Működhet ez így? Előre is köszönöm a válaszokat!

19/L (a fiú 20 éves)



2016. júl. 6. 15:17
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akarod ráerőltetni, akkor működhet.
2016. júl. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
83%
Működhet abban az esetben, ha mindkét fél tiszteletben tartja a másik hitét, vélekedését, és nem próbálja görcsösen meggyőzni az igazáról. Még fiatalok vagytok, de ha az ember nem csak tinglitanglizni akar, akkor azért felvetődik, hogy a későbbiekben, egy esetleges házasság esetében ez milyen problémákat jelenthet. Itt van mindjárt a közös gyerekek neveltetése, legyen-e megkeresztelve vagy nem, stb. Szóval ezeket a dolgokat nyíltan meg kell beszélni, ha odáig jut egy kapcsolat. Jelen esetben gondolom még "csak" egy kapcsolatról beszélünk, amiben valamivel kevesebb a csapda, mint egy együttélésben, házasságban, családalapításban. Ne egyik fél sem élcelődik bántóan a másik hitén, akkor nincs gond szerintem. Helyes értékrendje nem csak a vallásos embereknek van, és nem feltétlenül van egy vallásos embernek helyes értékrendje. Sokaknak nem fog tetszeni, amit írok, de a vallásosság magában még nem garancia arra, hogy valaki erkölcsös is legyen - a szónak bármely értelmében. Nem tudom, te mennyire vagy vallásos, egy kapcsolatban az nyilván problémát jelent, ha az egyik fél például elzárkózik a házasság előtti nemi élettől.
2016. júl. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Hagyjátok meg a szuverenitásotokat ebben a kérdésben és kész. Nem kell vitatkozni és ráerőltetni a másikra a saját világnézeteteket, hanem elfogadni, hogy a másik másmilyen és kész.
2016. júl. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
én vallásos vagyok(29F)és bizony eddig azt vettem észre hogy a csajok ezt is letudták annyival mint a rosszfiúknál szokták hogy"hát majd megváltozik miattam".. nos hosszútávon nem működik...a kapcsolatnak mégsem ez vet véget hanem az ezernyi egyéb dolog közül valamelyik...(de ha nem lenne ezernyi más buktató akkor persze ez vetne véget a lámúrnak)
2016. júl. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Én nem akarok ráerőltetni semmit. Mindketten tiszteletben tartjuk a másik nézetét. Csak én hiszek abban, hogy az az igazság, amit az én hitem mond, és szeretném erről őt is meggyőzni. De nyilván nem úgy, hogy "lenyomom a torkán" az én nézeteimet.

Igen, tudom, hogy ez még nem egy házasság, hanem "csak" egy kapcsolat, de mivel én komolyan gondolom a dolgot, és szerintem ő is, akár házasság is lehet belőle később, akkor pedig sok problémát vetne fel az eltérő értékrend.

Nem tudom, hogy mit kéne tennem..

2016. júl. 7. 00:13
 6/19 anonim ***** válasza:
A kulcsszó az "elfogadás" és persze az "alázat". Alázat, mert az embernek szerintem fel kell ismernie, hogy attól, hogy ő hisz vagy tudni vél valamit, nem biztos, hogy úgy is van. El kell tudni fogadni, hogy egy számodra fontos dologban ő máshogy vélekedik. Ha valakit körmöd szakadtáig meg akarsz győzni az igazadról, az ellenkezést válthat ki. Magánvélemény, de engem idegesít, ha valaki rám akarja erőltetni a véleményét. Neked kell tudnod, hogy el bírod-e viselni, hogy ő nem hisz Istenben, képes vagy-e tiszteletben tartani a véleményét. Ha nem, akkor szerintem jobb, ha keresel valakit, akinek hozzád hasonló a gondolkodása.
2016. júl. 7. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

szerintem nem.


én nem tudnék vallásos emberrel járni. pont azt szeretem, ha valaki független gondolkodású.

2016. júl. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

"Én nem akarok ráerőltetni semmit. Mindketten tiszteletben tartjuk a másik nézetét. Csak én hiszek abban, hogy az az igazság, amit az én hitem mond, és szeretném erről őt is meggyőzni."


Az utolsó mondatot felejtsd el.


Amúgy működni működhet ,de ne próbáljátok meggyőzni egymást.


És ne légy prűd!


---------------------


Ami azt illeti utolsó (#7) a vallásosság nem egyenlő a nem-független gondolkodással.

2016. júl. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Nem vagyok prűd, csak követem azt, amit a hitem alapján helyesnek tartok.

És ahogy említettem, nem akarom ráerőltetni, csak meg szeretném ismertetni vele az én meggyőződésemet, és remélem, hogy megérti, és esetleg átgondolja, és érdeklődni kezd eziránt.

2016. júl. 7. 12:54
 10/19 anonim ***** válasza:
Szexről annyit ,hogy a TN"CH szerint nem bűn. Házasság előtt ,nélkül se bűn.
2016. júl. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!