Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem szégyellik magukat ezek...

Nem szégyellik magukat ezek az ingyenélők?

Figyelt kérdés
Ma az utcán mentem gyalog, egy forgalmasabb részen, amikor odajött hozzám egy egy árus nő, hogy vegyek tőle valamit (zoknit, ágyneműt, pecabotot), amikor mondtam, hogy nem tartok rá igényt, elhordott mindennek, mert hogy a gyerekei éheznek, stb. Ez még rendben is volna, de komplett családokhoz is odament kéregetni, akik gyerekkel, kisbabával voltak, és ott is megcsinálta ezt a cirkuszt. Mit lehet tenni ilyen esetben? Sajnos a közteres csak elhajtja őket, pár óra múltán ugyanúgy ott lebzsel ez az aljanép, közben isznak is, és még ostobábbak lesznek. Valakinek, valami ötlete?

2017. júl. 1. 14:45
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Érdekes... senki nem mondja ki hogy CIGÁNYOK szoktak ilyet csinálni, magyar általában nem vetemedik erre rá. Árulják azt a sok sz* műanyag zoknit meg alsót, ilyesmit, ki tudja honnan szerezte. Más az aki legalább veszi a fáradtságot és bemegy a piacra. Jártam már én is úgy, hogy jött oda kéregetni, adtam neki aztán már tepert is a kocsma irányába.
2017. szept. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Hidd el a magyarok is szoktak koldulni, azok között is van sok mihaszna. Itt Kecskeméten van egy fiatal srác, olyan 20-as évei elejében járhat. Pár éve a Centrum melletti OTP mellett kezdte el a koldulást, gondoltam magamban miért nem megy el inkább dolgozni, hisz még nagyon fiatal, előtte az egész élet, semmi baja nincs. Aztán "átköltözött" az északi térfalnál levő buszmegálló környékére koldulni. Az idén stratégiát váltott, beszerzett egy mankót és azzal ácsingózik, mintha nyomorék lenne, no így lehet még jobban megnövelni a bevételt. :D De csak annyira béna az, mint én, vagyis semennyire; ha tényleg fájna a lába, még egy kis időre sem tudna álldogálni, nem hogy egész nap, jajj hagyjuk már. Még egy kicsit kancsalít is mellé, hogy még nyomibbnak tűnjön, de ezt is csak az utóbbi pár hétben kezdte el csinálni.

A másik kedvencem egy öregasszony volt, a nagy posta előtti padon üldögélt mindig, a szokásos meséjét szajkózta: az árvíz miatt összedőlt a ház, a fiát maga alá temette, 5 kicsi unokáját egyedül nevelgeti, mert a menye meg világgá szaladt. Az igazsághoz hozzátartozik, h a néni volt vagy 80-90 éves, így az 5 "kicsi" unoka mese sem túl hihető. Egyszer volt szerencsém ez egy kicsi unokához, épp a nagymamájával volt a posta előtt, próbált meglejmolni, olyan 20 év körüli lány, én meg jól lebasztam, hogy most te is ezt akarod örökké csinálni, kéregetni, miért nem mész el inkább dolgozni, kapnál minden hónapban fizetést és nem az utcán kéne lézengeni. Többet nem is láttam a kis csajt. Amúgy szerintem igen jól mehetett az üzlet a néninek, valahányszor elmentem mellette, az előttem menő járókelők valamelyike mindig adott neki pénzt.

Az öregasszony egyszer télen bejött hozzánk a boltba, h egy kicsit melegedjen a kandallónál (máskor is be jött már), aztán szokásosan panaszkodott hogy milyen hideg van stb. amikor megszólalt a mobilja, olyan modern okos telefont kapott elő a szoknyájából ami nekem sose lesz, aztán dobta a szánalmas elesett öreg néni hanghorgozást, és neki állt románul cseverészni... Amúgy tavaly meghalt, most már a fia üldögél a posta előtt, aki szintén megvan legalább 50 éves. No, nem olyan rossz ez a koldus biznisz.

90-es években, még tizenéves voltam, mindig becsöngetett hozzánk egy roma nő, hogy ő erdélyi és meghalt a férje és milyen szegény, ugye látom én is hogy ő feketében jár és hogy milyen szerencsétlen, és adjak már neki valami ételt, én meg akkor még naivan, adtam neki hol tésztát, rizst vagy szappant. Aztán olyan 15 évvel később megint láttam ezt a nőt a városban, jött hozzám kéregetni, mert hogy meghalt a férje és nagyon szegény stb. Na jól el is hajtottam. Úgy tűnik a 90-es évek óta a kolduláson kívül más munkája nem is volt.

A városban egy koldust ismerek, aki viszont tényleg nem ért semmi máshoz a kolduláson kívül és dolgozni se tudna. Egy néni, aki a Rossmann előtt szokott üldögélni a földön, aki látta már, tudjátok hogy milyen csúnya egy nő. Ő Matkópusztán született, anyukám ismerte őt kiskorától. A szülei testvérek voltak, tehát vérfertőzésből született, ez a lányon is meglátszott, mikor már kiskorában észrevették, hogy fogyatékos. Ezért már 5-6 éves korában kiküldték a szülei koldulni, mert másra nem tudták használni, azóta is ebből él.

2017. nov. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!