Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem veszik fel manapság...

Miért nem veszik fel manapság a nők teljesen a férjük nevét?

Figyelt kérdés
Sok olyat látok hogy Fischer Adrienn és Kovács Pisti összeházasodik és a nőből Fischer-Kovács Adrienn lesz Kovács Adrienn vagy Kovácsné Adrienn helyett. Miért? Tán ennyire "emancipáltak " ebben a dologban is?
2017. júl. 4. 10:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
90%

Miért kéne? Azért, mert régen úgy volt?

Régen nem volt számítógép, okostelefon, áram, meg fogmosás, akkor most se legyen?

2017. júl. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
A név teljes felvétele az lenne, hogy Kovács Pistiné. Ezt vajon miért nem soroltad fel?
2017. júl. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
18%

Mert strong independent womanek.

Kár, hogy apuci fizetése nélkül éhen döglenének.

2017. júl. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
81%

Mert teljesen felesleges, sőt, csak a gondok vannak vele. Úgyis a saját nevemet használom a hétköznapokan, minek bonyolítsam, hogy aláiráskor meg más nevet használok. Ha pl. Én Nagy Jánosné vagyok, ha valakinek be kell mutatkozni, úgyis a keresznevemet kell momdani,biztos nem úgy fognak szólítani a barátaim, hogy" Jánosné gyere már". Engem pl.zavarni szokott az ha valakinek a nevére vagyok kíváncsi és a férj neve+ né -t látom.


És igen, valamelyest elvész az egyeniség is, és ki akar férfi néven futni?

2017. júl. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem vicces mikor valaki így mutatkozik be hogy "Kovács Istvánné".

Ilyenkor azt szoktam mondani hogy "most már a férjed nevét tudom, de téged hogy hívnak?"

2017. júl. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
67%
Mert minek? A szüleim adtak nevet és kész. Két ember kapcsolatának elsősorban a lelki dolgokról kell szólnia és kettejükről. Nem arról, hogy a külvilágnak miféle külsőségekkel akarnak valamit is bizonyítani. Nem is értem miért téma ez még 2017-ben.
2017. júl. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

"A név teljes felvétele az lenne, hogy Kovács Pistiné."


Sőt, az lenne a név teljes felvétele, ha azután a nőt is Kovács Pistinek hívnák.

2017. júl. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
59%

Számomra a nevem hozzá tartozik az identitásomhoz, és az nem változik meg attól, hogy férjhez megyek Kovács Pistihez. Kétszer voltam férjnél, egyszer sem változott a nevem. Igen, ennyire emancipált vagyok.


Amúgy a teljes név felvétele azt jelenti, hogy Fischer Adriennből Kovács Istvánné lesz. Azért azt már hadd ne magyarázzam meg, hogy miért elfogadhatatlan számomra, ha egy nőt Istvánnénak hívnak Adrienn helyett.

Amúgy tudtommal a Kovácsné Adrienn hivatalosan nem játszik, a Fischer-Kovács, vagy a Kovács-Fischer formulát pedig mindkét fél, tehát a férj is felveheti, mert ennyire emancipáltak vagyunk ebben a dologban is.

2017. júl. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Sunshinedoll ***** válasza:
84%
Mert nincs energiám a papírmunkát intézni, meg am is lesz-rom. Apámnak nincsen fia, legalább a lánya ne tagadja meg a nevét :D
2017. júl. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Sunshinedoll ***** válasza:
42%
Meg majd ha egy férfi olyan mértékben hozzájárul az életemhez meg a jólétemhez, mint apukám, majd akkor felveszem a nevét. Addig meg örüljenek, ha egyáltalán láthatják a puncimat.
2017. júl. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!