Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem veszik fel manapság...

Miért nem veszik fel manapság a nők teljesen a férjük nevét?

Figyelt kérdés
Sok olyat látok hogy Fischer Adrienn és Kovács Pisti összeházasodik és a nőből Fischer-Kovács Adrienn lesz Kovács Adrienn vagy Kovácsné Adrienn helyett. Miért? Tán ennyire "emancipáltak " ebben a dologban is?
2017. júl. 4. 10:16
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
65%
Ezzel a mentalitással ne csodálkozz, hogy csak voltál házas. Hidd el pont a tanultabb réteg va na névfelvétel ellen és az értelmesebbje. Aki már valamit elért szakmailag, pl, újságíró, orvos, biológus, jogász stb. Ilyeneket ismerek azok már csak ezért sem fogják. Másrészt ezzel a szöveggel jönnél esküvő előtt, hogy a lényeg viselje, hát én kivágnálak és nem érdekelne már mennyi összeg van beleölve az esküvőbe és mit szól a család stb. Mondjuk nekem esküvős nem kellene, de az most más. A vagyontárgyaidat amit megvettél irasd a nevedre.
2017. júl. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Hát,ami azt illeti,igaz,minek írom le,de az anonimitás végett,lehetőség van rá:ugye mérnök nő,huszonéves,az apja szintén mérnök,az anyja pedagógus,magyarul értelmiségi család.Nem az a lényeg,illetve nem csak az,hogy milyen a háttér,hanem milyen közötted,és a férfi között a pszichológiai státusz,érted kislány? Mellesleg az én apám muszlim,innentől fogva kötelező a hölgynek minden úgy tennie,ahogy az erkölcsileg,és természeténél fogva adott.

Egyébként én váltam el a hölgytől,miután a családom lincseléssel fenyegette meg,mert félre tudott lépni,nem akartam bajt,nem működött,ennyi.

Köszönöm a válaszokat.

2017. júl. 4. 15:46
 13/19 A kérdező kommentje:
Még egy bónusz,reflektálva,hogy az "értelmesebbek" tartják meg a nevüket: orvostan-hallgató vagyok,a nővérem pedig közjegyző. Nagyjából ennyit az ideológiákra való reflexióról.
2017. júl. 4. 15:48
 14/19 anonim ***** válasza:
Azért így már más a leányzó fekvése, hogy más kultúrából való Vagy félig. Ott alap nevelés, hogy a férj az Úr a háznál, a család feje, a döntés a családi ügyekben az övé stb. Valószínű, hogy javarészt ezt a nevelést kaptad, hisz gondolom Anyukád fejet hajtott Apukád kultúrájának. Semmi baj ezzel, ha így neki megfelel és boldog így. Azonban azt is el kell fogadni ha valakinek nem. Az, hogy a nejed megcsalt, annak mindig oka van, mindig kettőn áll a vásár. Ha a nő otthon jól érzi magát, testileg-lelkileg, nem fog lépni. A nők annál jobban szeretik a biztonságot. Legalább már a következő házasságba okosabban mész Te is. Hát, én a kislánytól már messze vagyok, a szüleid korosztály vagyok simán.
2017. júl. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Akkor hajolgassál Mekka felé,kedves barátom! Így már aztán tényleg semmi közöd,hogy a mi kultúránkban hogy nevezik el magukat a nők házasság után...
2017. júl. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Manapság ki nem diplomás 40-től lefelé? Aki nem akar. Nem nagy cucc. Majd a kollégákkal azért nem így fogsz bánni, hogy mert nő? És diplomás-nem diplomás? Akkor kemény rezidens éveid lesznek ha kikapsz egy olyan osztályt. Üdv az egészségügyben, én is :)
2017. júl. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ha én egyszer férjhez megyek, biztos hogy nem veszem fel a férjem egyik nevét sem. Nem hiszem, hogy tanulatlan lennék, vagy bármi ilyesmi, én is orvostanhallgató vagyok, ha ez számít. Hogy miért tartom meg a nevem?:

1. Mert manapság már a férjem nem a "gazdám", az "uram". Nem fogunk összenőni, attól még, hogy házasok vagyunk két külön ember maradunk. Nem hiszem, hogy attól rossz feleség lennék, hogy önálló nő vagyok és dolgozom, saját keresetem van és nem csak a gyerekeket tologatom a babakocsiban és a könyveket porolom a polcon egész nap.

2. Szerintem hülyén hangzik, hogy Kovácsné dr X Y. A dr Kovácsné dr X Y meg főleg. Plusz kétszer vagy háromszor kéne új személyit/útlevelet/minden mást csináltatni, ha nem kötöm egybe a diplomával az esküvőt, amit nem tervezek.

3. Ez nálam annyira nem szempont, de csak Magyarországon szokás ez a név felvétel (még egy közel-keleti muszlim országban élő ismerősöm sem hallott ilyesmiről). Nem tervezek kimenni külföldre, de ha mégis egyszer kimennék, gondolom eléggé meresztgetnék a szemüket, ha meghallanák, hogy Mária Kovácsné Kiss, vagy Istvánné Kovács a nevem.

2017. júl. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Igen, ennyire. Errefelé így szokás. Egy olyan 50 éve még simán Kovács Pistiné lett volna szinte minden nő. Változnak a szokások, most éppen itt tartunk. (Manapság már az is elég nagy szó, ha egyáltalán a házasságkötés megtörténik...)
2017. júl. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem neked nem nő kellene, hanem birka. Az nálatok úgyis hagyomány, ugye. Aztán azt úgy nevezed el, Ahmedkám, ahogy akarod.


Nyugodtan panaszkodj a nőkre, akár meg is pukkadhatsz. Csak majd légyszi ne a tömegben csináld robbanóanyaggal, ahogy a te "kultúrádban" szokás, köszi.

2017. júl. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!