Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Civilek és Tescós dolgozok mi...

Civilek és Tescós dolgozok mi a véleményetek a holnapi Tescós demonstrációról?

Figyelt kérdés
2017. júl. 7. 16:31
 1/4 anonim ***** válasza:
60%

Egyetértek,havi 120-ert elviselni a mindennapos megalaztatast...

Ha nem dolgoznék elmennék én is!

2017. júl. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Remélem sikerül elérniük valamit.

Egy civil.

2017. júl. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,


minden, jogszabályoknak megfelelő, munkavállalói érdekérvényesítési módszert támogatok.

2017. júl. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Civilként semmi különös, leginkább semmi pozitív.

Két választás van. Az egyik az, hogy felfogják az emberek, hogy egyes munkákért nem jár álombér. Ha egy családban ketten is a teszkónál dolgoznak és fejenként keresnek legalább nettó 100.000-et, akkor bizony megtudnak élni elég szépen. Havi 60.000-ből élek egyetemistaként, amiből 30.000 elmegy albérletre. És élek. Az a baj, hogy rengetegen észre sem veszik, hogy milyen jó helyzetben élnek és mennyi lehetőségük van. Aki egyszerű munkát végez, az vagy fejlessze magát vagy vállaljon mellékest. Én pl. éveket szenvedek egyetemen és évekig szívok, évekig rossz kaját eszek azért, hogy utána egy olyan papírt kapjak, amivel többet keresek a minimálbérnél. A velem kezdett embereknek több, mint a fele kipotyogott 1-2 év után. Lehet jönni és meglehet csinálni, garantáltan nem lesz többet az embernek pénzügyi problémája. Ha ugyanennyit kapna holnaptól mindenki, akkor egyszerűen a nehezebb melókra nem vállalkozna senki.

A másik választás, a társadalmi összefogás, ami láthatóan nincs jelen. Nem fogok szolidaritást vállalni egy olyan tüntetéssel sem, ami nem szervez maga köré másokat. Amíg a vasutasok, a teszkósók, a tanárok és a többiek képtelenek közösen, egy tüntetést összehozni, mindannyiuk érdekének képviselete miatt, addig én sem tudom őket támogatni.

2017. júl. 9. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!