Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nézik le sokan azokat,...

Miért nézik le sokan azokat, akik eltartatják magukat a párjukkal?

Figyelt kérdés

A legtöbb indok,amit hallani lehet,hogy "eladják a szabadságukat".


Na,de egy munkahelyen nem ezt teszed?

8 órában csicskáztatnak és cserébe mit kapsz?

Egy lyukat,ahová hazamehetsz és másnap megint mehetsz mások jólétéért keresni a pénzt.


Mégis miféle szabadság ez?


2017. júl. 7. 16:59
1 2 3 4
 21/35 Fatal_3rror_ ***** válasza:
68%

Mondjuk tegyük hozzá, hogy a "hagyományos családmodell" is gyakorlatilag csak egy mese, soha nem létezett igazán.


Már nagyszüleink korában is megvolt a nőknek a feladata, nem csak otthon ültek, aktívan részt vettek az állatok gondozásában, a földművelésben.


Az "eltartás" meg egyenesen azt jelenti, hogy nem csinál lófingot sem a hölgyemény, persze a részét ugyanúgy kiveszi a jóból. Mert lehet jönni mesékkel, hogy gyerek nevelés, háztartás vezetés. De a gyerek mellett sem kell ott lenni 20 éven át minden nap, főleg hogy egész nap óvodában, iskolában van. A háztartás sem az a munka mint régen. Napi mosogatás, főzés azért nem 24 óra, takarítani sem kell naponta, mosni is a gép mos ki. Ráadásul aki igazán megteheti, az inkább felfogad manapság egy takarítót aki rendben tartja a házat és elég 2-4 hetente jönnie.

2017. júl. 8. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 Fatal_3rror_ ***** válasza:

Vagy saját szempontomból nem mindegy, hogy 350-et keresek és ez kétfelé oszlik, vagy van egy hasonló végzettségű párom aki szintén keres 250 felett.


Havi 200-200-at félreteszünk, akkor 4-5 év alatt saját házunk lenne hitel nélkül is, úgy hogy mellette kényelmesen élünk. Onnantól ha csak havi 100-100-t félre teszünk, akkor a felnövő gyerekünknek is tudunk biztosítani egy jó kezdő összeget az élethez, lakást, autót.


A többi pénzből meg simán beleférne évi többszöri nagyobb nyaralás, aktív hétvégi programok, kikapcsolódás. Ezt nevezem inkább szabadságnak és nem azt hogy az egyik fél robotol, a másik meg otthon ül a négy fal között mert éppen csak a megélhetésre játszanak.

2017. júl. 8. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 A kérdező kommentje:
Én nem nézem le azokat akik nem képesek eltartani másokat.
2017. júl. 8. 07:58
 24/35 A kérdező kommentje:

"Vagy saját szempontomból nem mindegy, hogy 350-et keresek és ez kétfelé oszlik, vagy van egy hasonló végzettségű párom aki szintén keres 250 felett. "


Na,látod,te is ugyanolyan haszonleső vagy,mint én:)

Most gyakorlatilag te is beismerted,hogy igen is számít mennyit keres a párod.

2017. júl. 8. 07:59
 25/35 A kérdező kommentje:

Nézd,én nem kívánok ráakaszkodni olyanra,akinek nincs semmije,és lehúzni.


Nyilván olyannal mennék bele ilyenbe,akinek nem jelent lehúzást a létezésem.

2017. júl. 8. 08:03
 26/35 A kérdező kommentje:

"A többi pénzből meg simán beleférne évi többszöri nagyobb nyaralás, aktív hétvégi programok, kikapcsolódás. Ezt nevezem inkább szabadságnak és nem azt hogy az egyik fél robotol, a másik meg otthon ül a négy fal között mert éppen csak a megélhetésre játszanak."


Szerintem pedig totál értelmetlen egész évben azért robotolni,hogy nyaraljak kétszer egy évben.


De nem az én pénzem,mindenki arra költ,amire akar.


És vannak munkamániás emberek,akik szeretnek dolgozni,mert nekik kell valami feladat.


Én pedig úgy érzem,hogy a munka elveszi az életet,a szabadságot.

Én biztos totál depressziós lennék idővel,ha minden nap dolgoznom kellene.

2017. júl. 8. 08:06
 27/35 anonim ***** válasza:
0%

Készülj a totál depresszióra!

Más elhasznált rüfkéjét senki se veszi át, úgyhogy el fogsz jutni valami gyárba szalag mellé pár éven belül.

Vagy ha meg akarod fogni ezt a pasit, akkor gyorsan pottyantasz egymás után két gyereket (akkor már jó kis gyerektartásra számíthatsz), és éjjel-nappal lehet dolgozni. Csak nem mész el otthonról és nem kapsz érte egy fillért se.


Te kis provokátor. ;)

2017. júl. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 Fatal_3rror_ ***** válasza:

"Na,látod,te is ugyanolyan haszonleső vagy,mint én:)"


Azért a haszonlesés és élősködés között van némi különbség.


"Most gyakorlatilag te is beismerted,hogy igen is számít mennyit keres a párod."


Szintén ugyanazt mondom, az "mennyit keres" és az élősködés között szintén van különbség.

2017. júl. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:

Csak annyi a különbség,hogy én nyíltan megmondom mit akarok:)


Ellenben te nem hinném,hogy az első randin arra kérdezel rá mennyit keres a párod.

2017. júl. 8. 12:56
 30/35 A kérdező kommentje:

"Élősködés"


Ez túl erős kifejezés.

Ha a páromnak megfelel,hogy eltart,akkor az miért számítana "élősködésnek"?


Az az élősködés,amikor valaki a másik akarata ellenére "használja" ki a másikat.


Ellenben,amikor két minimálbéres ember,azért köti az életét össze,hogy együtt túléljék valahogy kényszerből,azt minek neveznéd?

Egymáson "élősködnek",mert egymás nélkül nem mennének semmire.

2017. júl. 8. 12:59
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!