Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ez szerintetek beteg dolog...

Ez szerintetek beteg dolog tőlem? Ha valamelyik üzletben nagyon "hülyék" az eladók, legszívesebben felkapnék valamit azt séta kifele. Többit alább.

Figyelt kérdés
Vannak boltok, nem is tudom hova tenni az eladók, komolyan mondom azért olyan furák mert nem ad nekik a tulaj fizetést vagy nem tudom. Nem lehet semmit kérdezni, ha kérdezek az probléma, nincs kedvük válaszolni stb. Na én ilyenkor pl. elektronikai üzletben felkapnék mondjuk egy mobilt aztán dobnék egy hello-t és séta kifele, persze tudom ezt nem lehet, és nem ajánlja senki de engem ez a helyzet erre késztet, bár még nem volt ilyen. Vagy ruhaboltba felkapni egy pulcsit és séta kifele, stb. Ez csak nálam van így? Vélemények?
2017. júl. 9. 16:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Én is szívesen lopnék minthogy ilyen köcsögökkel beszélgessek.
2017. júl. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Fura vagy. Ha valaki bunkózik velem eladóként, az se zavarná őket, ha ellopsz valamit. Nem az ő fizujukból vonják le, hanem a cégnek veszteség
2017. júl. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

De komolyan mondom benne van az emberben hogy ez eladó szívózik, dobok egy hello-t és kisétálok egy mobiltelefonnal.


:D persze.

2017. júl. 9. 17:03
 4/15 anonim ***** válasza:
Ilyenkor nem lopni kell, hanem elküldeni a k. anyjukba őket.
2017. júl. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

" hanem elküldeni a k. anyjukba őket."


ez a másik amit írni akartam, odamenni azt lábon rúgni a fazont.


:D :D

2017. júl. 9. 17:07
 6/15 A kérdező kommentje:

Vagy pedig ez:


Jó napot uram! Fej vagy gyomor?


:D

2017. júl. 9. 17:13
 7/15 PresidentEvil ***** válasza:

.

De mit akarnál ezzel elérni? Bunkó volt az eladó, oké. Neked ez nem tetszik, megint csak oké. De azzal, hogy felkapsz valamit és kiviszed a boltból, csak magadnak okozol kárt, mert ha elkapnak, lesz egy lopási ügyed, meghurcolnak és garantálom, hogy a rendőr körbe fog röhögni, ha azt mondod neki, hogy a lopással az eladót akartad megnevelni. Most ki járt rosszul? Gondolod, az eladó nem lesz többé bunkó, ha téged elvisz a rendőr? Ha ennyire zavar, hogy bunkó, van lehetőséged tenni ellene. Nem mész oda többet, beírsz a vásárlók könyvébe, szólsz a főnökének, leordítod a haját... ez mind hasznosabb, mint amit te írtál.

2017. júl. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Második, nagyon tévedsz, mert a leltárhiányt a dolgozók fizetéséből vonják le.

Nem tudom, mennyire törvényes, de végül is ők felelnek az árukészletért.

Ha van ismerősöd vagy rokonod a kereskedelemben - szerintem mindenkinek van - akkor kérdezd meg, meg fogja mondani, hogy így működik.


Amit meg a kérdező ír, azt mindenki leírta már, hogy lopás.

Büntetőjogi kategória.

Ha neked megéri, hogy rád hívják a rendőrséget egy pulcsiért, ezáltal bekerülj a nyilvántartásukba, priuszos legyen, egy lopási kísérletért közmunkára menj... hát hajrá.

Igazából pont az eladók fognak rajtad a legjobban röhögni.

Kamera ma már mindenhol van, főleg olyan helyen, ahonnan mobilt akarsz lopni.

És gondolom nagyon fiatal vagy még, ha szerinted ez egy lehetséges módja a konfliktusrendezésnek... szóval elárulom, hogy ha egy ilyen kis apróságon felkapod a vizet és így veszel elégtételt, aztán rendőrségi ügyed lesz, a saját életedet teszed tönkre.

Ma már minden normális munkahely kér erkölcsi bizonyítványt, és te ezt nem fogod megkapni, aztán helloszia, ugrott a jól fizető meló a klímás irodában.

Pedig lehet hogy évekkel ezelőtt csináltad a hülyeséget, aminek azt hitted, hogy nem lesz következménye.


Nőj fel, és ha bemész valahova, és ennyire idegesít, hogy nem köszönnek, akkor ne köszönj előre. Megoszlanak a vélemények, egyesek szerint a vevőnek kell köszönnie, mert ő megy be.

Mások szerint meg az eladónak alap, hogy előre kell köszönnie, mivel te vagy a vevő.

A lényeg, hogy senki nem fog hasbarúgni amiatt, hogy nem köszönsz a boltban.

Az ezt javasló kommentelőnek is gratulálok, remélem az ő esetében mégis megtörténik.

2017. júl. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nem lopni kell, hanem így szólni: Hölgyem/uram, mivel ön láthatóan szívózik velem, megkérem, hogy most azonnal szóljon a főnökének, vagy a bolt vezetőjének!
2017. júl. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Vagy kiszemelsz egy ilyen eladót és akkor elkezdeni szívózni, hogy neked az a poló kell ami rajta van, és el kell adnia mert ugye az is a boltban van, stb.


Vagy ruhaboltban neked kell a pultnál lévő telefon, és adják el neked, stb.


Valami hasonló fárasztó dolog.

2017. júl. 9. 19:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!