Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit csinálhatnék amíg munkanél...

Mit csinálhatnék amíg munkanélküli vagyok?

Figyelt kérdés

Mielőtt lehurrognátok, hogy lusta és munkakerülő vagyok, nem így van csak nem találtam még munkát. 2 hete végeztem a sulival. Az álláshirdetések között semmi olyat nem találok ami nekem való vagy amiről tudom, hogy nem rossz munkahely. Vidéken élek, a legtöbb helyről tudni lehet, hogy milyen. Tudom, hogy melyik nem fizet és hol cserélgetik az embereket szinte naponta. Jelenleg várom, hogy a munkaügyi ajánljon nekem valamit mint régebben, bár nem sok lehetőség közül lehet választani.

Így most a szüleimmel élek és többnyire egyedül vagyok itthon egész nap és haszontalannak érzem magam. Azon kívül, hogy porszívózok, mosogatok, rendet rakok, feltörlök... nem sok mindent tudok csinálni. És van, hogy 1-2 napig porszívózni se kell mert nincs kosz. Hobbim sincs. Szerintetek mit csinálhatnék, hogy ne a telefont nyomkodjam meg tévézzek egész nap?


2017. júl. 11. 11:43
 1/7 A kérdező kommentje:
Nem naponta, hanem havonta :D
2017. júl. 11. 11:44
 2/7 anonim ***** válasza:

én a helyedben valami kreatív elfoglaltságot keresnék!

mihez van tehetséged? :)


vagy akár fejlődni, tanulni

milyen szakmát végeztél?

2017. júl. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Keress meg egy diákszövetkezetet, mert szerintem ha október 31-ig érvényes a diákigazolványod (helyett adott lap), akkor még diákmunkásként is elhelyezkehetsz. Vagy esetleg a környékbeli boltokban megkérdezheted, hogy nem kellesz-e alkalmi munkára, vagy takarítani, gyerekre felügyelni, gyereket korrepetálni magánszemélyeknél.
2017. júl. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A munkaügyi nem fog ajánlani semmit, neked kell a munka után menni.

És vezérigazgatói állásra sem számíthatsz friss pányakezdőként sajnos. Fene tudja, talán olyan munkát kell majd vállalnod a végén, ami nem csupa móka meg kacagás. Jahh.... mint ahogy azt az emberiség 99%-a teszi.

2017. júl. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Felnőtt képzésben vettem részt, tehát diákigazolványom már nincs. Mielőtt elvégeztem ezt a sulit, azelőtt a munkaügyi küldött egy levelet, hogy az egyik helyen jelenjek meg az adott időpontban és egy nő különböző munkákat ajánlott, csak önéletrajzot kellett beadnom oda amelyik szimpatikusnak tűnt. Azok a munkák amúgy sehol nem voltak meghirdetve, legalábbis nem találkoztam azokkal. Most a neten is nézem, a városban is nyitott szemmel járok, volt ahová beadtam az önéletrajzomat de nem kaptam még választ, gondolom akkor nem is fogok. Sima kereskedő szakmát szereztem. Kérdezősködtem is itt-ott de az a válasz, hogy így is elküldeni fognak embereket vagy egyelőre nem kell ember. Ennél többet sajnos nem nagyon tudok tenni. Olyan helyre meg értelemszerűen nem fogok menni amiről tudom, hogy nem fizet ki és napi 14-15 órákat kell talpalni, akkor inkább ülök itthon.


Nekem valahogy nem adatott meg a tehetség. Anno szerettem volna rajzolni de az összes rajz a szekrény mélyén végezte félbehagyva, valahogy nincs türelmem már az ilyesmihez. Tanulni nem szeretnék most semmit, kicsit jó függetlennek lenni a suli után és internetről, könyvekből nem szeretek tanulni mert lehet, hogy rosszul tanulom meg a dolgokat. Szóval nem tudom mit kezdhetnék :/

2017. júl. 11. 12:42
 6/7 anonim ***** válasza:

én elmennék különböző munkahelyeket kipróbálni... hátha bejön mégis az egyik és megtetszik és tovább maradnék és később végzettségnek megfelelő munkát adnak és addig is pénzt keresek, társaságban vagyok, tapasztalatokat gyűjtök, stb...

A munkaügyre várhatsz, ott se álommunkát fognak ajánlani, hanem azt, ahol nincs elég munkás... pl. operátor

2017. júl. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem a munkaügyiben csak a közmunkák közül lehetett válogatni az ősszel, jobb híján választottam 1-et, ahova elmentem és azonnal fel is vettek, sajnos azóta se sikerült rendes munkahelyet találni :(
2017. júl. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!