Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tényleg ennyire probléma,...

Tényleg ennyire probléma, hogy 17 évesen nincs semmi hobbim?

Figyelt kérdés

Mindenki ezzel csesztet, mintha ez főben járó bűn lenne.

Mivel lenne az jobb, ha elkezdenek valami hobbit, ami teljesen hidegen hagy, max idegroncs lennék mellette?

Valaki volt már hasonló helyzetben?

A válaszokat előre is köszönöm!

17/F



2017. júl. 13. 07:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Gondolom, akik "csesztetnek" azt szeretnék, ha valami (szerintük) értelmesebbet csinálnál mint most. Lehet, hogy (szerintük) túl sokat ülsz a gép előtt vagy tengsz a haverokkal vagy pont nincs társaságod, míg ha sportolnál, épülnél testben, kitartásban.. stb. vagy ha alkotnál lélekben, kézügyességben... stb. vagy ha elmélyednél bármiben (akár a gép előtt) lehet orientálódnál egy hivatás felé (az egyik legnagyobb kincs az életben, ha nem csak pénzért, de lelkesedésből is dolgozhat az ember) és ha eljárnál, lehetne nagyobb (vagy szerintük értelmesebb) baráti köröd. Esetleg még önmagad is jobban megismered.

Erőltetni persze nem lehet, de egy esélyt adhatsz, hacsak egy kicsi fantáziát is látsz valamelyik lehetőségben. Idegroncs biztos nem leszel egy hobbi kipróbálástól (hacsak nem tériszonyosként ejtőernyőzésre kényszerítenek vagy antiszocként társastáncra), ha nem tetszik, abbahagyod.

2017. júl. 13. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Valamit biztos csinálsz, amikor nincs semmi dolgod! Gépezel, zenét hallgatsz, gyakorizol... na, ezek is hobbik.
2017. júl. 13. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Figyelj most keress valami olyat ami érdekel mert a büdös életbe nem lesz ennyi szabadidőd többet vagy maximum a nyugdíj alatt (de az már egyrészt nem lesz, másrészt addigra fizikailag roncs leszel).

Én mióta dolgozom az összes szabadnapomon csak takarítom a heti rumlit. Szívesen csinálnék dolgokat, mert úgy érzem hogy a munka meg a takarítás lesz az egyetlen amit halálomig csinálok. Most kéne emlékeket gyűjteni amíg fiatalok vagyunk. Nekem sincs kifejezetten hobbim, én legszívesebben tanulnék. Csak ugye az sincs ingyen ha az ember kijárta az iskolát.

Rajzolhatsz, sportolhatsz, kreatív dolgokat készíthetsz, járj el valami klubba emberek közé. Csak ne otthon filmezz mert azt tudod majd 70 évesen rokkantan is.

2017. júl. 13. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Alain Delon ***** válasza:
Nekem sincs, pedig már rég elmúltam 17.
2017. júl. 13. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ja és engem nem érdekel hogy mit csinálsz, hiszen nem is ismerlek. De hidd el később bánni fogod nagyon. Tapasztalatból mondom. 25l
2017. júl. 13. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

De ha egyszerűen semmi nem köt le?

Nem akarok olyat magamra erőltetni és rengeteg pénzt kidobni amihez kedvem sincs.

Tapasztalatból mondom.

2017. júl. 13. 08:26
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem írtad, hogy mit csinálsz szabadidődben. Gondolom, nem csak tétlenül ücsörögsz vagy ácsorogsz, ha semmi dolgod sincs. Ha neked elég a gépezés és a tévézés (ha ezeket szoktad csinálni), akkor nincs szükséged hobbira.
2017. júl. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Pedig jót tesz! Én küzdősportolni kezdtem el, 3000 forint havonta és erre megy el minden nyaram de megéri! Új EMBER lettem.

2017. júl. 16. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Otthon általában gépen játszani, filmezni szoktam, gyakran olvasok és sétálok a kutyával (persze munka mellett nehéz rá időt szakítani) de ezeket nem nevezném hobbinak.
2017. júl. 18. 09:07
 10/13 anonim ***** válasza:
Akkor mit neveznél hobbinak? Nem csak az ejtőernyőzés és festés/írás hobbi.
2017. júl. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!