Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi az élet értelme?

Mi az élet értelme?

Figyelt kérdés

2017. júl. 13. 23:56
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
"Az alvástól megéhezem. Az evéstől elálmosodom. Az élet szép." -- Garfield
2017. júl. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
22%
Ha nem hiszel Istenben, semmi. De egész életünkön keresztül kábíthatjuk magunkat valamivel.
2017. júl. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim válasza:
60%

Az hogy mi az élet értelme nem tudom... Csak saját véleményt alkotni róla:


Jó kérdés, hiszen mindenki meghal előbb-utóbb, és nincs tovább.. Bár ez se 100%...

Én próbálom pozitívan leélni az életem (ahogy az előző mondatomban láthattad) :D és segíteni másokon.. Szerintem akkor érdemes igazán élni ha tudod élvezni az életet és nem szomorúan telnek a hetek/hónapok.. Jó társaságban (barátok, pár).. Bár nem felhőtlen az élet így se de mégis mint egyedül/magányosan, csak a munkának élve.. (fontos a munka is, de nem a legfontosabb)

2017. júl. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 Fingkirály ***** válasza:
Valaki írta a szaporodást, nagyon eltalálta. Ez a funkció mindenkire érvényes, a legprimitívebb egysejtűtől az emberig. Az élet fő funkciója, hogy új életet teremtsen, és utána átadja a helyét az újnak. Ennyi :)
2017. júl. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Így igaz. Az élet alapvető célja a génjeink továbbörökítése. Az, hogy az ember emellett még ezernyi szép és nemes célt tűz ki, és valósít meg, csak hab a tortán.
2017. júl. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
De persze mindjárt jönnek az ezós kislányok, és elmagyarázzák neked, hogy mindenki előre elrendelt feladatokkal születik le, stb, stb.
2017. júl. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Valószínű a kérdező nem azért tette fel ezt a kérdést, mert megelégszik az önfenntartással és a fajfenntartással az emberi élet értelmeként.

Megszületünk, élünk, meghalunk. És tudjuk, hogy a gyerekünk is él majd egy darabig, majd ő is meg fog halni.

Az embernek akaratlanul eszébe jut az egész értelmetlensége. Ha nincs sok pénzed, a fárasztó monoton munka, az állandó küzdelem miatt fáradsz bele. Ha jómódú vagy, és szinte bármit megvehetsz, akkor egy idő után rájössz, hogy mindent meg lehet unni, és semmi nem okoz örömet. A legtöbb ember szerint a boldogság az élet értelme, és tényleg ezt keresi mindenki. Az a baj, hogy rossz irányban keresik. Az önzés irányában.

2017. júl. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

A boldogság valóban megfoghatatlan valami. Sosincs jelen, mindig csak utólag jövünk rá, hogy a kezünkben tartottuk. Nem véletlen, hogy madárként szokás ábrázolni.

A boldogság az ember életében maga a fejlődés, a haladás. Ezért viszont mindig keményen meg kell küzdeni. És minél keményebb a küzdelem, annál édesebb a végén a siker, és vele karöltve járó boldogság. Úgy is fogalmazhatok, hogy a fény csak sötétben látszik. Csak akkor tudjuk értékelni, csak akkor okoz boldogságot, ha sötét helyről érkezünk felé. Sajnos ilyen "igazságtalan" az élet. Ahhoz, hogy a mennyekben érezhesd magad, előbb a poklot kell megjárnod.

2017. júl. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
2017. júl. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Egy másik hasonló kérdésre válaszoltam-amit ott írtam, az legyen válasz itt is.
2017. szept. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!