Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kinek mi az élet értelme?

Kinek mi az élet értelme?

Figyelt kérdés
2017. júl. 8. 09:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%
Nincs.
2017. júl. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
38%

Ez nem általánosság! Ezt csak magamra értem!


Nekem az hogy egy nagy toronyházban/felhőkarcolóban éljek jó kilátással a kedvenc országom egyik nagyvárosában egy jól fizető szerethető munkahellyel, viszonylagos anyagi jólétben, biztonságban. Nő, család nemérdekel, én magamért akarok élni az örökségem meg majd lehet az unokaöcsémé.

2017. júl. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
A halál
2017. júl. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
42
2017. júl. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes kérdés. Szerintem a legtöbb embernek értelmetlen az élete, önhibáján kívül. Szerintem le fogtok pontozni, én is sajnálom, hogy ezt kell leírnom de úgy gondolom, hogy az nem élet, hogy valaki 40 évet dolgozik minimálbérért, nincs szabadideje, azért hajt hogy fel tudja adni a számlákat és ne haljon éhen. Így tekintve sok ember "rabszolga" és ezt még csak idézőjelbe se kellett volna tennem. Utána meg nyugdíjba mennek, de az is csak annyi, hogy kajára is alig telik, meg a sok munkától betegek és alig élnek. Sajnálom és tisztelem az ilyen embereket, akik keményen dolgoznak a családjuk fenntartásáért, én nem lennék képes rá.


Az én életem értelme, hogy jól érezzem magam, azt csináljam amit szeretek és ebből elegendő pénzt szerezzek a céljaim megvalósítására. Az elvárásaim hatalmasok, mindenből a legjobbat akarom, de anyagilag még nem tartok ott. Viszont egyre jobb úton haladok. Már a magam ura vagyok. Ugyan barátnőm nincs, de ez nem szomorít el. Egy részem nagyon vágyik rá, másik részem meg örül, hogy legalább szabadabb vagyok, kevesebb kötelességgel. Még fiatal vagyok, úgyhogy nem gáz. De életem értelmét még a leendő gyermekemben, gyerekeimben látom, amihez mégis csak kéne egy nő :)lehet még sok dolgot kihagytam, ha valami eszembe jut, írok úgyis. és neked mi az értelme?

2017. júl. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
62%

Nekem egy nagy összetartó család (lenne) nem kell palota sem luxusautók csak egészséges gyerekek meg egy jó társ. 1-2 éven belül már szeretném(igazából már rég szeretném de hát az anyagiak ugye)


23N

2017. júl. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Akinek meg a halál a célja az nem értem mire vár?? Kezében a döntés akkor vet véget az életének amikor akar. Jaaa hogy ahhoz nincs mersze, csak idejön sajnáltatni magát. cöhh. Persze könnyebb siránkozni, mint tenni azért hogy jobb legyen.
2017. júl. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nagyon jó köszönöm az eddigi válaszokat.. :) :) azért tettem fel ezt a kérdést mert én erre nem igazán tudom a választ.. :/ és érdekel hogy más h látja kinek mi... Bár ezekből a válaszokbol szerintem majdhogynem ki is derül kinek milyen az élete...
2017. júl. 8. 10:25
 9/13 A kérdező kommentje:
Na de mi van akkor ha ezeket a célokat eléritek? Utanna vajon hogyan tovább? Boldogok lesztek és élvezitek az életet?
2017. júl. 8. 10:28
 10/13 anonim ***** válasza:
Már válaszoltam a kérdésedre (10:20) én maximalista vagyok, mindig megvalósítom amit elterveztem, a végső cél szerintem az lenne, hogy a gyerekeimnek ne kelljen dolgozniuk, max vezetőként, néhány alkalmazottal a saját vállakozásomban. ha erre megteremtettem a lehetőséget, onnantól a kezükben a döntés hogy élnek-e vele, már nem csinálnék semmi mást, csak élvezném a munkám gyümölcsét, utazgatnék, bicikliznék (egyik kedvenc elfoglaltságom). Nem az a típus lennék, aki 70 éves korában is dolgozik, pedig mindent elért már de még többet akar, még ha bele is pusztul.
2017. júl. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!