Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Te elismered a sportolókat,...

Te elismered a sportolókat, olimpikonokat?

Figyelt kérdés

A hivatásos sportolókról van szó, akik a sportra teszik fel az életüket.


Igazából nem igazán érzem, hogy ők hasznosak lennének a társadalom számára - igazából ők mit is csinálnak, mit termelnek, mit tesznek le az asztalra, mit tesznek hozzá az én életemhez? Szerintem abszolút semmit.


Ezen kívül mégis az én és a többi adófizető pénzéből van megteremtve nekik, hogy napi több órát edzhessenek.


Őszintén bevallva szerintem az emberek többsége képes lenne ugyanarra a sportteljesítményre, ha ugyanazt az edzésprogramot követnék.


De igazából még mindig nem értem, hogy miért vannak ezek sztárként ünnepelve gyakorlatilag és miért vannak ennyire elismerve.


Hiszen amíg egy bármilyen területen dolgozó ember munkáját megnézed, annak van nyoma és van értéke, a sportolók esetében meg azt látod, hogy igazából saját magára nézve van csak értéke, és számunkra nincs.


Neked mi a véleményed?


2017. júl. 16. 15:01
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
69%

Ők a kitartást tesuik le az asztalra. Sokakat inspirálnak.

Elismerem a teljesítményület. Az összegekkel, nem értek egyet. Abszolút igazad van.

2017. júl. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Igen, inspirálnak másokat, ennyi pozitívat tudok elmondani róluk.


De amúgy hány ember követi manapság a különböző sportokat, és hány ember van tisztában a mostani sportolókkal? Szerintem nagyon kevesen. Tehát nem hinném, hogy olyan sok ember a sportolókról merítené az inspirációját...

2017. júl. 16. 15:10
 3/22 anonim ***** válasza:
81%
1-es vagyok. Mást nem tudok felhozni mellettük. 😂
2017. júl. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
31%

túl vannak fizetve, de hatalmas pénz van a sportban, persze hogy nekik is csurran cseppen valami, hiszen miattuk létezik ez az üzletág.


A sportesemények régen ünnepnek számítottak, te, aki nem tudom sportol-e egyáltalán, ezt nem értheted. én is ellene vagyok a profi sportnak, de az érdemeiket elismerem. Csak éppen legtöbb doppingol, főleg a testépítők és a biciklisek, amivel nem tudok egyet érteni. Amúgy rengeteg olyan munka van, ami nem termel semmit, csak elméleti szellemi munkát végeznek, aztán pár év mulva kiderül, hogy tévesen gondolták amit gondoltak és semmit nem ért az eddigi munkájuk.

Én is profi szinten kerékpározok, de csak egymagamban, letekerek 300km-t ha olyan kedvem van, de semilyen versenyen nem lennék hajlandó indulni. az nem a szórakozásról hanem a pénzről szól már

2017. júl. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Igen, ma már a sport sem a régi...


Igen, de azoknak a munkáknak valószínűleg van haszna, ha például kutatásról van szó.

2017. júl. 16. 15:17
 6/22 Psycho ***** válasza:
44%

A kérdés jogos. Viszont megválaszolható.

Itt az szerintem a kardinális kérdés, hogyan definiáljuk a társadalom szempontjából, hogy mi az, hogy érték?


Én nagyon is elismerem őket. Százszor nagyobb kitartás és erőfeszítés jellemzi őket, mint a legtöbb melóst. Ezzel persze nem az ő munkájukat akarom degradálni! Szó sincs róla. A melós olyan tekintetben teremt értéket, hogy pénzt hoz a konyhára (bár ez egy külön vitatéma lehetne, mert pl. rengeteg munkakör társadalmi szempontból legfeljebb támogató funkciót lát el, de anyagi értelemben profitot, értéket egyáltalán nem teremt, magyarán szintúgy szinte csak viszi a pénzt. Ezzel nem lenne gond, ha racionalizálva lenne a rendszer, de a bürokrácia miatt pl. a szolgáltatószektor indokolatlanul komplex]).


Még egy rövid kiegészítés: különböző antropometriai (testi) adottságok miatt kizárt dolog, hogy akárkiből világszínvonalú sportoló legyen egy adott sportágban, hiába ugyanaz az edzésterv.


Én úgy gondolom, hoznak létre értéket az ilyen élsportolók is. Na nem anyagit. De egyfelől követendő példa, inspirálnak másokat, ahogy #1 is rámutatott. Másfelől jó érzéssel tölti el az embert látni őket pl. olimpián, amikor jól szerepelnek. Feldobják ezzel az átlagember hétköznapjait, büszkék lehetünk rájuk. Ez is hozzájárul az ember pszichés jóllétéhez.


Meg lehet persze úgy is közelíteni a kérdést, meg lennénk-e nélkülük? Persze. Viszont szolgáltatnak valami olyan pluszt, ami - az én értelmezésemben legalább is - értékkel bír. Erősítik továbbá a nemzeti identitástudatot, ha látjuk az ő sikereiket, büszkék vagyunk egész Magyarországra.

2017. júl. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
27%

Nem ismerem el őket, miért kéne?

Ezt az életet is csak elkezdeni volt nehéz az elején, míg nevesebb támogatók nem figyeltek fel rájuk, és elindították őket egy irányba, innentől kezdve még arra is pénzt kapnak hogy csak pihenjenek, nyaraljanak, de versenynél felkészülésnél oda tegyék magukat.


Akiket elismerek azok a zenei előadók, mert ők a mindennapokban hatással vannak az emberekre.

Egy úszóból, súlylökőből mi hasznom van?

2017. júl. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
46%

Miért ne ismerném el? Pénzt meg nem puszira kapnak és bizony hatalmas teljesítményt felmutató sportolók nulla külső forrásokból készülnek fel mert amit éppen ők sportolnak az éppen nem olyan népszerű ,nem hoz tv nézettséget. Lásd pl egy ultramaratonos összevetése egy focistával ugye nem kell magyaráznom melyik hoz nagyobb teljesítményt ,mégis csak egyik kap milliókat ..


Szóval egyrészt az országnak hoz elismerést ha jó sportolókat nevel ,másrészt a szponzoroknak a sportoló a sportesemény közvetítése hatalmas reklámfelület. Nyilván ezért a szponzor cég pénzeli az adott sportágat .


összeségében meg a sport jó és egészséges dolog de nem az élsport az már túl van hajszolva.Viszont az élsportoló inspirálja a gyereket de a felnőttet is, hogy ne otthon üljön a gép előtt hízzon mint a disznó ,hanem menjen le edzeni .Lehet hogy soha nem is akar élsportoló lenni de hobbistaként már sokkal jobb lesz az egészsége és csupán nemzetgazdaságilag nézve már nem kell rá annyit költeni az egészségügynek és jó esetben nem fog állandóan beteget jelenteni a melóhelyén,jobban teljesít ,ami megint forintosítható dolog.

2017. júl. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
24%

A színészeket mire fel ismerik el? Milliárdokat keresnek a sztárok.Közben nem csinálnak semmit csak elmondanak egy szöveget néha grimaszolnak és jönnek mennek kalimpálnak a kamera előtt ahogy a rendező utasítja őket.Ezt bárki meg tudja csinálni és számítógépes grafikával is meg lehetne őket csinálni,nem is kellenének oda. Ha elrontják akkor 50x felveszik ugyanazt,kockázat semmi. Semmit nem építenek semmi hasznot nem hoznak és olcsóbb se lesz tőlük a kenyér a boltban.

Ez egyfajta irónia volt, remélem érzed .

2017. júl. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
19%
Az a véleményem,hogy edd tovább a csipszedet és irigykedj :P
2017. júl. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!