Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Te elismered a sportolókat,...

Te elismered a sportolókat, olimpikonokat?

Figyelt kérdés

A hivatásos sportolókról van szó, akik a sportra teszik fel az életüket.


Igazából nem igazán érzem, hogy ők hasznosak lennének a társadalom számára - igazából ők mit is csinálnak, mit termelnek, mit tesznek le az asztalra, mit tesznek hozzá az én életemhez? Szerintem abszolút semmit.


Ezen kívül mégis az én és a többi adófizető pénzéből van megteremtve nekik, hogy napi több órát edzhessenek.


Őszintén bevallva szerintem az emberek többsége képes lenne ugyanarra a sportteljesítményre, ha ugyanazt az edzésprogramot követnék.


De igazából még mindig nem értem, hogy miért vannak ezek sztárként ünnepelve gyakorlatilag és miért vannak ennyire elismerve.


Hiszen amíg egy bármilyen területen dolgozó ember munkáját megnézed, annak van nyoma és van értéke, a sportolók esetében meg azt látod, hogy igazából saját magára nézve van csak értéke, és számunkra nincs.


Neked mi a véleményed?


2017. júl. 16. 15:01
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
79%

Öregem, te már nagyon durván túlfilozofálod ezt a beszélgetést! Olyan irányokba viszed el a témát, aminek a kifejtése bőven túlmutat az eredeti kérdésen...


Nekem szúrja a szememet minden sportoló, akinek az állami pénzből származó jövedelme meghaladja mondjuk a havi fél millió forintot. Most a vizes VB az aktuális, azért is emeltem ki azt.


Ezt totál hülyeségnek tartom, hogy az agyonfizetett sportolók miatt motiváltak az emberek a sportolásra.

Talán most olyan sokan sportolnak a lakosságban? Egyáltalán nem. A többség, miután letudta a műszakot, megy haza elvégezni az otthoni teendőket, aztán leül a gép elé vagy a TV-hez. Ha meg az általános egészséges életmódot nézem, ahhoz meg pláne nem kellene súlyos milliárdokat kidobni a sportolók javára. Egy átlagos, testmozgásra vágyó ember egyáltalán nem azért fog kimozdulni otthonról, mert húha, Gyurta Dániel nyert egy érmet. Aki egészségtudatos, az sportolni fog az olimpiától/VB-től függetlenül.


Ha azt akarják a társadalom vezetői, hogy a lakosság sportoljon, akkor meg egyszerűen csináljanak pár futópályát, és támogassák az embereket, hogy legyen pénzük lemenni a konditerembe vagy az uszodába. A sportra költött pénzek töredékéből meg lehetne ezt valósítani.


Pörgeti a gazdaságot a sport?

Nekem ez is nagyfokú hozzá nem értésről árulkodik. Ember, 150 milliárdból már gyárakat lehetett volna létrehozni! Fejleszthettük volna a mezőgazdaságunkat, vagy létrehozhattunk volna akármilyen gyáregységet, amely az adottságainknak megfelelő (például újra visszahozhattuk volna a cukorgyárainkat, amiknek tönkretétele az én szememben hazaárulás volt!).

Na AZ már fejlesztette volna a gazdaságot, a munkaerőpiacot! Ráadásul több pénzt hozott volna az ország kasszájába is. Lett volna TERMELÉSÜNK. Márpedig szétosztani csak azt lehet, amit megtermelünk, remélem ezzel mindenki egyetért.



Ez az érték relatív dolog meg az, ami végképp lezsibbasztotta az agyamat. Ilyen érveket kb. a 20 éves filozofálgató liberális bölcsészlányok szoktak mondani!


Erőt meríteni ebből? EKKORA BAROMSÁGOT! Szerinted a hétfőn reggel hajnali 5 órakor ébredő árufeltöltő majd arra fog gondolni, hogy "de jó, mehetek megint szívni a Tescoba minimálbérért - de nem baj, elvégre XY olyan jó sportoló, amitől motivált leszek!"?

Vagy a pénztáros

Vagy a gyári munkás

Vagy az ápoló

Vagy a buszsofőr

Vagy a "tetszőleges foglalkozás behelyettesíthető"


Hát nem! Erre fogni a sportra elvesztegetett irgalmatlanul magas összeget tömény hazugság!

Elmondom én, mi motiválná a milliókból álló átlagembereket.

Ha a fizetésükből nem csak a létminimumon jönnének ki a hónap végéig, hanem mondjuk havonta maradna még némi pénzük. Ha nem csak számlákra és kajára költenének, hanem időnként beleférhetne egy kis plusz.



Végszóul pedig: lehet, hogy a lakosság felső néhány százaléka úgy gondolkodik, mint te. Azoknak jellemzően annyi pénzük van, hogy már nem tudnak mire költeni. Azoknak már annyira be van biztosítva az életük, hogy a legnagyobb problémaforrásuk az életben, ha kikap a kedvenc csapatuk.


Én viszont az alsó 90%-ba tartozom. A TÖBBSÉGHEZ. És mi bizony k*rvára nem leszünk attól se motiváltabbak, se boldogabbak, ha Hosszú Katinka nyer még egy érmet, és ezzel újabb százmillió forintokhoz jut!

2017. júl. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Nagyon pörögsz a témán , csak azt nem veszed észre ,hogy a világ nemcsak kiégett kaszásokból ,meg minimálbéres gyári melósból áll. Rajtuk kívül rengeteg ember van akit motivál a sportolók eredménye.Szurkolnak ,felnéznek rájuk, szeretik őket és nem sajnálják tőlük a pénzt. Persze mindig vannak fanyalgók, olyat még nem sikerült csinálni amire nem fújjol valaki.


Egy egyszerű példa, nem egy és nem két gyereket ismerek, közte az enyémet is,akik híres sportolók miatt kezdték el a mozgást és felnéznek rájuk,vannak kedvenceik, kiragasztják a képeiket a falra ,nyomon követik a kedvenc csapatuk ,kedvenc sportemberük eredményét stb. Szóval nagyon is motiváló erő a sportolók reklámozása, miattuk kezd mozogni rengeteg fiatal. És az élsport is azért lesz motiváló mert van érte valamiféle jutalom,ha kiemelkedő vagy benne. Ha nagy semmit kapnának érte akkor jóval kevesebben vállalkoznának a teljes fiatalkorukat lekötő tevékenységre.


A gazdaságot pörgeti a dollármilliárdos szponzorok által , viszont az említett cukorgyár és tudom is én bezárt vaskohó nem pörgette, hanem csak termelte a veszteséget. Külföldről sokkal hatékonyabb és gazdaságosabb importálni ezeket a termékeket, mint idehaza erőltetni a gyártást, ami drága is ,meg rossz is ,nincs is rá felvevőpiac , de elmondhatjuk ,hogy a mienk.Igaz hogy nyomni kell belé az állami pénzt és soha nem lesz nyereséges de legalább hazai. A világ nem ezt diktálja, hanem az olcsón hatékonyan előállított termékeket amit el lehet adni nemzetközi piacon is.

2017. júl. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!